Karol12

Ursus C-360 czy C-385??

Polecane posty

milanreal1    319

Jeżeli rozważasz zamianę 60 na 85 i masz sporo ha to myślę że nie ma się co długo zastanawiać ponieważ 85 zdecydowanie lepsza. Na forum jest temat który lepszy 60 czy 85, przeczytaj i decyduj.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
c-360 mniej pali i mniej koni moc a c-385 to więcej pali i więcej koni mocy.moim zdaniem jest lepszy c-385 ponieważ szybciej leci

 

 

nom nie powiedziałbym , że 385 szybciej "leci" od 360 :lol:

80 w transporcie jest troche mułowata , ale o warunkach takich jak w tym ciągnuiku szescdziesiatka moze pomarzyc :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

Tyle , że do C-385 założysz przyczepę 12 t i wleci pod każdą górkę , czego nie można powiedzieć o C-360 , no i ma wzmacniacz momentu .


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

witam ;) ja własnie co szukam c-385 juz troche objechałem ale ceny mają takie ze ... jak dobry ciągnik to cena z kosmosu tak jak i ciągnik do remontu to cena tez z kosmozu. ale powiedzcie mi ja my mamy c-355 i zetora 3011 majorek :blink: i mi te 2 ciągniki nie wystarczają na 15 ha łak i 5 ha ornego i dlaczego??? jak 60 kosze to majorkiem pokosy rozwalam a w jedno popołudnie duzo nie pokosze wieć drugi potrzebny traktor do koszenia pasy mi 60 nie uciągnie w kiszonce to teraz 80 do prasy 60 do przyczepy a majorek do załadunku :) w orce tez cięzko bo majorkiem z 2 skibami lepiej idzie orać niz 60 z 3 skibami 60 sie drapie a płóg jest lekko w ziemi ziemi niczego sobie pisaki a takie dwa ciągniki razem troche spalą i jeszcze kiepsko zaorane a 80 juz coś zrobie :) jak jade do lasu po drzewo to nie tam 10 metrów tylko 15 minimum na zwykła przyczepe kładę:) a ty 60 pod niektóre górki ne daje rady wiec i tu sie 80 przyda :) ogólnie drugi rozrzutnik miałbym do czego podłączyć i znowu ta 80 tyle nie pali :) wiec ja widze duzo plósów dla 80 i jepsza ona niz 60 :)a jak co to trszke dołozyć i kupić MTZ82 o tym myslałem ale u mnie tak z kasą nie jest bo nie tylko ciągnik do kupienia jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Szczerze Ci radzę po koleżeńsku, weź mtz-ta Te z małą kabiną są za grosze. Spalanie bardzo przyzwoite i i się nie psują tyle a 385 i pochodne to są doąć awaryjne a tanie dlatego że to szajs. Wiem że zależy od użytkownika ale porównajmy różne marki z tego rocznika itp i 385 masz za góra 15 tys. MTZ wiadomo mała kabina i komfort oświęcimski ale tylko lejesz i jedziesz. Przy agragacie 385 u mnie się wlecze (szer 4.20) a MTZ idzie jak przecinak wiadomo więcej przełożeń. Rozważ tą propozycje. I proszę kolegów żeby się nie podniecali tą wypowiedzią bo każdy ma prawo się wypowiedzieć jak tylko zechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

nom tylko właśnie ta mała kabina to dla mnie za mała ;) wolałbym z tą duzą ale do tego muze dołzyćkasy i mało tego mamy znajomego co kupił piękny stan mtz82 duza kabina opony oryginał i ty był problem pług 5 skib i sie kopie byłby to piasek to rozumiem ale zaiemia dobra była tak to wyglądało jakby za lekki był albo za wąskie opony ani nie za dymił no i zmienł mu opony na szersze teraz to większe pół opony wystaje po za błotnik i z tymi 5 skibami smiga aż miło :) ale koszt opony był ładny czego ja taz zrobić nię będę mógł :blink: jest to twardy ciągnik ale jednak ma wade nawet ten przedni napęd duzo nie pomaga waskie opony tak czy tak na mtz 20 tys musze mieć a na 80 15 wystarczy, mozliwości 80 znam i to mi tak pasuje ale jeszcze jest czas poczekam i zobacze ile kasy wleci z uni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Najważniejsza jest świadomość że dołożysz bo jak nie włożysz to nie pojedziesz. A co tu się łudzić że jak kupisz to będzie bez awarii chodził. Nikt dobrego nie sprzedaje nawet jak z zagranicy sprowadzony to pepik dorżnął go do końca a u handlarza zaraz farba nowe opony. Pamiętaj nie bierz od handlarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

wiem wiem nie od chandlarza:) chociaz u nas chandlarze ni maluja jak to mówią cenią oryginał;) tylko jakk wsiadłem w 80 i 4 bieg i opur gazu i puszczam gaz to wyła jak c-360 jak mu to powiedziałem to az go zamurowało i tyle ze sprzedarzy miał mógł odrazu powiedziec co jest i cene obnizyć a ten myslał ze mu sie uda a tu niespodzianka :blink: no wiadomo nikt nic dobrgo nie wie bo przeciez wszystko moze się popsuć w kazdej chwili i nikt na to nie ma wpływu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORRRRRR    3

moim zdaniem 80-tka dobry wybór jak na te max 15 ha jak mówicie że u was cięzko 60-tce z 3 skibami to ziemia ciezka wiec lepiej 80 4 podoła jak nie to i 3 i robota leci, ale jak do kosiarki na duze łaki ok ale na nie duze kosiara 1,6 m do 60 a do 80 juz sie cos wiekszego przydało.

A co do cen 80-tek znajomy ostatnio sprzedał ursuska c 385 bez przodu w stanie znakomitym bo sam naprawia ciagniki i dba o maszyny za ok 12 tys, puścił ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

powiem tak mam i zetora8145 i ursusa C-355 , zetor jest dobry tak:wożenie gnoju,zbieranie siana ,orka,no i oczywiście zciąga z pola duże przyczepy ze zbożem bo ja mieszskam górach to jest troche ryzyko. ursus C-355 więc tak:opryski,sianie nawozów i zboża,koszenie łąk kosiarka czeska,przewracanie siana , bronowanie po zasianiu lekimi bronami ,wałowanie zbóż i kartofli, no i na koniec powiem że w ursusie mała awaryjności prawie znikoma lejesz paliwo sprawdzasz oleje i jeździsz a komfort jaki jest taki jest znikomy.Zamiary są kupici jeszcze jeden traktor jaki byście polecili, moje pole to tak wszytkiego jest 22ha,60a , 16ha orne reszta łąki a zamiary są jeszcze na powiększenie areału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Kup c385 albo 902 lub 912 a jak będziesz miał więcej hektarów i się trochę dorobisz to dokupisz przedni napęd i będziesz miał traktor na lata. Duży Ursus jest 100% bardziej komfortowy! Nie huczą mosty a blokadę włączasz bez najmniejszego problemu. A uciąg jest dużo dużo większy. 15 ha to już jest trochę dużo jak na c360. Po co ją przeciążać? c385 też się doskonale nadaje np do kosiarki czy prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

15 ha to dużo na c-360 ? A co powiesz na to jak mój sąsiad na tyle ha, ma tylko c-330 ? :)

 

A tak do tematu to c-385 jest o wiele lepsza od c-360, może tylko troche więcej spali, ale nie w orce :) tylko te zgrzytające biegi ;)

Sami chcemy sprzedac jedną c-360 i kupić c-385/902/912 tylko dylemat którą c-360 sprzedać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

po czym to wnioskujesz. wiadomo, postawisz na pusto jeden i drugi to w godzinę 3200cm3 wypije mniej niż 4500cm3. ale adekwatnie mniej bo nie kminie tych 50 % chyba że ma bak dziurawy.

Ja bym postawił na 385, na tych kilkunastu ha właściciel będzie się nim rozsądnie posługiwał to go z torbami nie puści. a i zawsze tura można założyć. w miarę szczelna kabina, wspomaganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tak jak panowie mówią - 385 spalanie w np. orce jest nawet mniejsze niż w 360 :D na głębokość taką jak 360 3 skibami 385 z tym samym pługiem spali około 13 litrów na hektar (w ciężkiej ziemi) a na głęboką orkę spali 16-17 litrów ON - powiem szczerze ze ursus 3512 więcej mi spalił na hektar z 2 skibami na max głębokość i nie dosc ze miał ciężko to jeszcze dużo więcej czasu orałem i w duzo gorszych warunkach (w kabinie) .

 

Do ciężkich prac 385 jak najbardziej - mocny ciężki prosty ciągnik ale do lekkich prac bezwzględnie 360 - zwrotna , ... :)

jesli ktos tak jak @ursus385 ma jeszcze inne ciągniki to napewno bedzie zadowolony z zamiany na niedzwiadka :)

 

P.S. nie piszcie jaki ciągnik wybrac bo się bałagan robi :)

a na marginesie mówiąc i odnoszac sie do tego mtzta wyzej ,gdy kupowałem 80 to koles miał białoruskę i mówił ze wiecej spali niz 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1882    1

po czym to wnioskujesz. wiadomo, postawisz na pusto jeden i drugi to w godzinę 3200cm3 wypije mniej niż 4500cm3. ale adekwatnie mniej bo nie kminie tych 50 % chyba że ma bak dziurawy.

Ja bym postawił na 385, na tych kilkunastu ha właściciel będzie się nim rozsądnie posługiwał to go z torbami nie puści. a i zawsze tura można założyć. w miarę szczelna kabina, wspomaganie.

 

 

 

wnioskuje to potym bo mam 360 i zetora 8045 zetor w agregacie 2,5m spalił na hektar 6l na motogodzinę ponad 7l a 360 5,5l na hektar na motogodzinę 5l i nie wyobrażam sobie pracy samym zetorem nie wyrobił bym na paliwo na mokrych kawałkach wypił12l ha 5+50%=7.5 jak ma leko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Może masz przymały agregat jak na te 80 km ? i dlatego tak chla bo pewnie 4polowa za wolno a 2 sie dusi :D a jakbys zapiął 3-3,2 m i jezdził tym samym biegiem - spalił by mniej :) no i jeszcze powiedz ile robisz hektar 60 a ile zetorem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sleny    1

Ja mam C-360, C-385 i John Deere 3130 i powiem szczerze że C-385 na tej samej ziemi w orce nie nadąża za John Deere gdzie John Deere ciągnie 5 skib a C-385 3 skiby, a jeśli chodzi o spalanie to porównywalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Heh więc co tu porównywać do poczciwej 80 takiego byka ? to prawie jak 385 do 1012 :D

Ja mam porównanie 80 do jd 2130 (chyba cos koło 75km? ) sąsiada :) - siły ma mniej z moich obserwacji a dymu uwierzcie więcej niż w mojej 80 :) , co do spalania pojęcia nie mam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

c-385 jest zdecydowanie lepszy. i co z tego że ci więcej spali ale ile roboty nim w polu zrobisz jak 60-siątką ciągasz 2 czy 3 skiby to jak c0385 pociągnie 4 to na c-360 przejedziesz 4 razy a c-385 przejedziesz 3 razy dookoła i zrobisz tyle samo roboty co 60-sioątką co przjedziesz 4 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj