Skocz do zawartości
Krakers16

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

farmermf    78

płaca 25 % i nic wiecej w firmie p . .

-10% wkład własny to masz 22.5% kwoty ubespieczenia

tomek73    188

25% z sumy ubezpieczenia. Jak na 4 tyś ubezpieczony to 1 tyś dostaniesz.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pakiet zimowy to poza wymarznięciem to również grad, wymokniecie i ogień.

Nigdy nie miałem szkody wymarznięcia na poziomie 100%, ale tak na "zdrowy rozum' to firma powinna zwrócic pieniądze z tytułu innych ryzyk. Przecież polisa wygasa i "niemożebny" jest np. ogień bądz grad w uprawie której już nie ma.

Zapytam więc weteranów- czy firmy zwracają niewykorzystana składkę?

Wiadomość z agroFakt.pl

farmermf    78

No co ty. Dobrze, że choć odszkodowanie zapłacą. Sa 2 drogi, przyjeżdża spoko koleś i masz oszacowane jak chcesz, lub przyjeżdza jakiś matoł, nie uznaje, odwołanie, przyjeżdza spoko koleś i masz odszkodowanie. Osobiścię wolę 1 opcje bo jak faktycznie działka do kasacji to jest czas odsiać, w przypadku 2 opcji to już tylko kukurydza.

thug    196

mi wyszło coś 1460zł za hektar a miałem ubezp na maxa

Edytowano przez thug

ja miałem sume ubezpieczenia na 57 tys zł za 10 ha i teraz mi za odszkodowanie zapłaca 12 tys zł i rzepak do zaorania jak kolega wyzej pisał powinni wypłacac mniej wiecej sume ubezpieczenia na jaka ubezpieczyli a nie tylko 25%

thug    196

zobaczysz co będzie sie działo z ubezpieczeniami jeszcze z jeden taki rok i podrozeją o 100%

marek1977    27

Na pewno będzie zwyżka składki jeśli była szkoda ,miałem tak po gradobiciu ,a ceny ubezpieczenia i tak skoczą bo trzeba oddać co ich i pewnie rzepak wymarznie dopiero za 10 lat.

jacek1296    67

Wczoraj miałem wizyte likwidatora,100% strat.Ponadtow rozmowie stwirdził,że gdyby nie gwarancje budżetu państwa,to firmy ubezpieczeniowe poszłyby z torbami.Podwyżki są nieuniknione.A bilans strat wygląda tak:najgosza sytuacja na Kujawach,potem Wielkopolska,następnie dolnośląskie.Potem choć straty dużo mniejsze łodzkie,lubuskie i mazowieckie.Na pozostałej części kraju straty do 10%.

thug    196

ktoś już dostał pismo z kwotami z Concordii bo rozmawiałem z agentem i podobno nie jest w tym roku odliczny tzw wkład własny wypłacane jest 27% a w zeszłym roku było 30% minus wkład własny ktoś sie orientuje bo nie pamietam dokładnie jak to było w zeszłym roku wiem że napewno odliczli wkład własny

thug    196

ale co masz mieć ? zapewne likwidatora na polu on Ci nic nie powie oni mają tylko oszacować straty i wypełnić papiery

PZU    0

w PZU 100% szkody to:

su 6000zł x 25%= 1500zł

1500zł- 10%= 1350zł

tomek73    188

Ja miałem w PZU po zgłoszeniu w niedziele to w piątek przyjechali na pole, uznali prawie wszystko, bez problemów i w ciągu tygodnia kasę wypłacili na konto.

Ubezpieczone miałem na 5100. I te 10% miałem zniesione.

Koło mnie u znajomego z ubezpieczenia concordi pójdą do sądu bo nie zgadzają się z szacowaniem.

Więc raczej dziękuję za te 2% więcej.

Edytowano przez tomek73

murtek    122

HDI

Straty 33%

Odszkodowanie ok 2400 zł/ ha

Pieniążki na koncie

Szybko, drogo i solidnie. Dobrze, że podziękowałem firmie P.

thug    196

HDI

Straty 33%

Odszkodowanie ok 2400 zł/ ha

Pieniążki na koncie

Szybko, drogo i solidnie. Dobrze, że podziękowałem firmie P.

witaj Murtek napisz coś bliżej o tym ubezpieczeniu w hdi chodzi mi głównie o rzepak ile zapłaciłeś na ile miałeś ubezp itd

grzeskow7    0

Witam,

Chciałbym się zapytać o to czy jeszcze mogę ubezpieczyć rzepak od gradobicia. I ewentualnie ile jaki będzie koszt ubezpieczenia na 1 ha

Pozdrawiam

wlkpmder    6

Ubezpieczyć jeszcze możesz ale wliczając karencje to ubezpieczenie będzie ważne dopiero od 09 lipca a stawkę żeby obliczyć na ha to musisz podać dokładną lokalizacje bo każdy rejon ma inne stawki.

kissmy...    57

ubezpieczyć możesz w dwóch zakładach ubezpieczeń, ale dopłata do ubezpieczenia może być przyznana tylko w jednym z nich, podobnie jak odszkodowanie, tylko w życiówkach odszkodowania się sumują, należy jednak postawić inne pytanie "jakie będą OWU i sumy ubezpieczeń w tym sezonie oraz które zakłady będą skłonne do sprzedaży polis?" dlaczego wybrałeś akurat hdi (pzu rozumiem ze względu na stabilność)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez maniek10141
      Czy to już można pryskać rzepak na chwasty dwuliścienne???
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?