Krakers16

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
EWI    11

Chyba to trzecie;)hehehe:)

 

Siwy7406:

Stawiam na jakość :) areał nie ma znaczenia:)

Wiadomo było że nic taniej nie może dać, nie w ubezpieczeniach upraw....

Edytowano przez EWI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Sama napisalaś duży a nie ładny!


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

Więc się poprawię, chcę tylko 3 ary, więcej nie wiem czy dałabym radę plewić ;) ładny, na dobrej ziemi ogródeczek z marchewką, buraczkami, kalafiorem, cebulką, kapustka, fasolką ogórkami, truskawkami , rzodkiewką, porem, pietruszką, koperkiem, lubczykiem...eh chyba wystarczy:D

 

Dla mnie 3 ary to juz duży, dla Ciebie pewnie nie:)

Edytowano przez EWI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

Dzięki wwiol za info..

Tylko tak studiując..

PZU odpowiada przy szkodach całowityc po 31 maja tylko 85% a concorida za 95 i tak jak EWI stwierdziła jest jeszcze w tym udział własny, ale to mozna wykupić..

,Concordia znowu przy zimiowych stratach odpowiada za 15% a PZU przy szkodach całkowitych 25% , także jeśli liczyć, że Zima będzie sroga to lepiej w PZU, a jeśli liczyć, że Będzie Grad np. w rzepaku przez zbiorem to lepiej w Concordii.. Tylko nigdy nic nie wiadomo :)

 

Ewi , chyba zaraz tutaj ktoś ci gotów działke w dobrej cenie sprzedać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

Przymrozki wiosenne:

W przypadku wystąpienia szkody całkowitej w terminie , ktory pozwala na założenie uprawy alternatywnej odszkodowanie wyniesie 25%

Ujemne skutki przezimowania:

15% i 25%

 

grad

95%

huragan i deszcz nawalny:

15% gdy szkoda nastapi po fazie rozwoju 59kodu BBCH do konca fazy rozwoju 69 bbch

10% od poczatku fazy 71 bbch do fazy 77 bbch

:)

 

Zastanawiam się....skoro nie chodzi tu o zyski z ubezpieczenia to dlaczego wszyscy upieracie sie przy wariantach 25%?

O co tu chodzi?

Edytowano przez EWI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

bo wiesz każdy ubezpiecza tam gdzie mu pasuje ja tam się przyzwyczaiłem do PZU i tam ubezpieczam wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Moim zdaniem warto koledzy ubezpieczać. Mi drugi rok z rzędu ratuję d...e. Zawsze mam połowę upraw ubezpieczone ale chyba bardziej dlatego że jak biorę kredyt to pytają się o ubezpieczenie :)

Miałem w Concordii- nie jestem zadowolony z tej firmy ponieważ mają bałagan (długo pisać), chociaż jak porozmawia się konkretnie z kimś wyżej to od razu lepiej pracują.

 

P.S Nienawidzę ogródków, Babci w tym roku zlikwidowałem ogródek i teraz jestem wyrodnym wnuczkiem że kwiatki zniszczyłem na cmentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a ja tam mam niemiłe doświadczenia z firmą u której kolega ubezpicza wszystko i powiedziałem sobie ze już nigdy tam umowy ubezp nie podpisze i nie mówie tutaj tylko o ubezp upraw


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ubezpieczenie rzepaku na dzień dzisiejszy to 150 za hektar tyle wyliczył ubezpieczyciel.

 

ubezpieczyciel pytał tylko jaka klasa ziemi i ile sypie rzepak u nas słabo zaledwie 3t z hektara to i składka mała.

 

Naucz się jak się pisze rzepak, bo to nie pierwszy temat gdzie poprawiam.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

piszę bo czasami się śpieszę i nie zwracam na to uwagi mam nowego firefoxa który nie ma poprawy błędów ortograficznych

 

No i się doigrałeś - Cytowanie ostatniego posta !!!!!! że już o pisaniu posta pod postem i poście nie na temat nie wspomnę - 6 punkt ostrzeżeń co skutkuje banem na 30 dni.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

ktos pisal ze Tuw sie wycofal z ubespieczania plantacji a ja dzisiaj dostalem od nich oferte wiedz byli i sa w grze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

http://www.tuw.pl/PL..._doplatowe.html

strona TUW- mój sposób pojmowania świata ;) jednak ubezpieczają czyli podpisami umowę z Ministerstwem

i jest OK...

multiagencja lub agencja nie robi rolnych- ale to nie znaczy, że TUW nie ma ich w ofercie, być może % prowizji za mały

 

Internet najszybsze źródło- napisałam @ z zapytaniem do centrali TUW- zakładam, że odpowiedzą do poniedziałku, udostępnię treść odpowiedzi na forum.

Edytowano przez wwiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

tak jak pisalem i jak pisze @wiwiol ubespieczaja

 

tuw by mnie nie naciagal bo u nich ubespieczam wszystko wlasnie oprocz upraw i co roku nie moga tego przezyc dlaczego nie?

 

koledzy ubespieczyli sie w tuw i widzialem jak dzialaja ich likwidatorzy paranoja setki zdjec i co chwile liczenie obsady chodz wystarczy spojzec na pole i widac ze pole do kasacji

 

@ewi pisalas wyzej ze jestes z pomorza i ci rolnicy ubespieczaja sie ale z tego niekorzystaja

ja akurat jestem z pomorza a dokladnie z tego samego powiatu co ty i mam inne zdanie z ubespieczenia kozystam co roku trzy lata temu wymarzly mi wszystkie rzepaki 2 lata temu pszenice zostaly pszekoszone i rzepaki ubieglym naszczescie tylko bardziej wybujala rzepaki ale tragedi nie bylo i szczeze mowiac nie znam rolnika w swoim okregu ktory by sie ubespieczal i z tego nie kozystal bo co roku jest problem z przezimowaniem mam nadzieje ze ten rok bedzie inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

He he he chyba masz na mysli rejon tczewa, to sie zgadza. "MOI" rolnicy nie korzystają:)

Gratuluję wyboru, zapoznaj sie z wiadomościami o TUW dlaczego w tamtym roku zostaly im odebrane dotacje na ubezpieczenia...

Ja pracuje tez dla TUW wyplacalnosc szkod siega 40% maks, dlatego nie polecam ale jak kogoś nie stać na ubezpieczenie w innej firmie to robie w Tuwie bo maja niskie składki:)ale to nic dziwnego skoro nie wypłacają kaski:)

pozdrawiam

Edytowano przez EWI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

nie mam na mysli rejonu tczewa tylko powiat nowodworski bo na jego obszaze prowadze gospodarstwo,

w concordi tez juz niejest tak wesolo ze swojego doswiadczenia wiem ze najgorszym likwidatorem szkod jaki moze od nich byc jest pan Narloch od jego decyzji zawsze musielismy sie odwolywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

Gratuluję wyboru, zapoznaj sie z wiadomościami o TUW dlaczego w tamtym roku zostaly im odebrane dotacje na ubezpieczenia...

Ja pracuje tez dla TUW wyplacalnosc szkod siega 40% maks, dlatego nie polecam ale jak kogoś nie stać na ubezpieczenie w innej firmie to robie w Tuwie bo maja niskie składki:)ale to nic dziwnego skoro nie wypłacają kaski:)

pozdrawiam

EWI , jeśli dobrze zrozumiałam pracujesz również dla TUW, możesz powiedzieć o co chodzi? Znajoma multiagencja ma również TUW twierdzi, że nie zrobi rolnych obowiązkowych, bo jej się system zawiesił... i do końca listopada nie da rady...

 

na moje amatorskie oko- nie podpisała umowy z TUW na rolne dotowane i nie może ubezpieczać... bo co to za tłumaczenie? a co to polis papierowych nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
na moje amatorskie oko- nie podpisała umowy z TUW na rolne dotowane i nie może ubezpieczać... bo co to za tłumaczenie? a co to polis papierowych nie ma?

Właśnie, trochę dziwne, bo ja mam pojazdy ubezpieczone w TUW- ie i wszystkie polisy ręcznie wypisują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

w tym roku jak ubespieczalem uprawy w concordi to tez wszystko przez komputer i przez system inaczej nie darady i lacza sie jeszcze z internetem,tak samo bylo jak na poczatku pazdziernika ubespieczalem nowy kombajn wszystko przez system

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

@Heniekii Concordia w lipcu 2012r całą komunikację kazała robić wyłącznie w systemie Rubinet , rolne też nie ma innej opcji. Za system otrzymali zasłużoną nagrodę.

 

Do końca sierpnia pracowałam dodatkowo dla multiagencji, jakieś jakieś pojęcie mam;)

 

Przez 20 lat rozliczałam służbę zdrowia z płatnikami- ostatnio z NFZ.

Widzę, że jest podobnie- koniec roku, zapowiedzi że kasa na dopłaty do ubezpieczeń się kończy, budżety na zniżki dla klientów topnieją..

przynajmniej w kolejce do agenta nie trzeba stać i nie powie:planowana wizyta w czerwcu 2014 roku... :D

 

Mniej więcej wiem o co chodzi w pracy rolnika. Prawie 30 hektarów i hodowlę + hodowlę byków ojciec miał w latach 80-tych- ubiegłego wieku ;)

o TUW niewiele wiem.

 

Odpowiedź TUW- dot. ubezpieczeń rolnych obowiązkowych dotowanych- wczoraj otrzymałam na @. Nie zamieszczam danych pełnych- moja korespondencja;) .

Jeżeli ktoś będzie zainteresowany; można wysłać zapytanie na adres tuw@tuw.pl

 

 

Witam.

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” uprzejmie informuje Panią, iż nie jest prawdziwą informacja o wycofaniu się Towarzystwa z oferowania obowiązkowych (jak i dobrowolnych) dopłatowych ubezpieczeń upraw rolnych. Do Towarzystwa także docierają sygnały, iż przedstawiciele konkurencyjnych zakładów ubezpieczeń (zwłaszcza jednego) rozpowszechniają ww. nieprawdziwe informacje. Powyższe spotkało się z odpowiednią interwencją Towarzystwa w Centrali tegoż zakładu.

Towarzystwo zapewnia także, że na wiosnę przyszłego roku również będzie oferowało ubezpieczenia upraw rolnych z dopłatami z budżetu państwa, oczywiście po podpisaniu z MRiRW stosownej umowy – Towarzystwo niebawem złoży ofertę do MRiRW na 2013 r.

Edytowano przez wwiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

do Heniekii

 

Jestes w błędzie, przez system Rubinet tylko komunikacyjne i uprawy tak jak pisała Wwiol, nie ma już dla tych ubezpeiczeń polis papierowych recznie wypisywanych, a pozostałe mozna i w Rubinecie i kalkulatorach oraz na papierowych polisach.

Polise Agro mógł Tobie agent wypisać również ręcznie ale wybrał Rubinet:)być może dlatego że nie musi sam wyliczac składki.

Co do likwidatorów z Concordii, wiem że są to ludzie nie związani z Towarzystwem więc wydaje mi się że powinni obiektywnie oceniać szkody...hym nie znam pana Narloch, nie wypowiem się na temat jego pracy.

Nie ma sie co licytować ktore Towarzystwo jest najlepsze i wytykanie błędów nie ma sensu, nie można dogodzić wszystkim z pewnoscia tyle samo zadowolonych klientów ma Concordia co i tych niezadowolonych.

Na przykładzie ac klient mega zadowolony gdy wypłacą mu za szkode 13 tysiecy a gdy po szkodzie w nastepnym roku musi zapłacić składke 100zl wyższą to rezygnuje ze wściekłością i obrażony przenosi się do Tuw bo taniej ....żenada i nietakt:) Po miesiącu kolejna szkoda a tu brak wypłaty z Tuw i znowu wielka obraza na Towarzystwo i dodatkowo na agenta:):):)

Moja rada:

Zacznijcie czytać warunki likwidacji szkod, korzystajcie z pomocy swoich agentów przy zgłaszaniu szkody, reagujcie na kazde pisma przychodzące z Towarzyst,piszcie odwołania ile razy się da,pilnujcie terminów na odwołanie.Monitujcie osobiście lub przez agentów toczace sie sprawy, pamietajcie ze Towarzystwa tez maja okreslony czas na odpowiedz.

Nie mam już silki dzisiaj wgłebiać się w temat.Może innym razem, jezeli byłby ktoś zainteresowany:)

 

 

Pozdrawiam

Edytowano przez EWI
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

PZU na naszym terenie podjęło decyzję o przedłużeniu zawierania ubezpieczeń upraw zbóż ozimych i rzepaku ozimego bez lustracji do 15 listopada 2012r.

 

 

Edytowano przez wwiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

wwiol w zapisie maja ze moga zrobic kontrol i ze roslina musi wtedy byc w odpowiednim stadium rozwojowym tylko ze nikt jej nie przeprowadza bo to sa poniesone przez nich koszty ktore sie praktycznie nie zwroca.U mnie i uznajomych w mojim okregu jeszcze nigdy nie bylo kontroli na jesieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

Heniekii dzisiaj jestem po dwóch dniach lustracji. Ja nie mam wątpliwości co do jakości upraw, jakie miałam przyjemność obejrzeć, opisać, szkicować... Wróciłam do domu po lustracji i odebrałam telefon i @. Lustracje odwołane- ale na życzenie zawsze można się umówić- dojadę i zrobię lustrację:)mam taaakie ładne gumaczki, w kwiatki;)

 

Masz rację- kontrola to koszty, Ubezpieczyciel przyjęte do ubezpieczenia uprawy może kontrolować, jesteś tego świadomy w momencie składania podpisu na polisie. Jak się trafi kontrola pokażesz działki i finito.

 

Zgadzam się z Tobą- kontrolujących nie będzie bo:

1. koszty

2. koszty

3. jak się okaże że kicha nie uprawa- trzeba oddać składkę za cały areał uprawy np rzepaku- przyjętej do ubezpieczenia (skoro przyjmujemy tylko cały areał danej rośliny), inne postępowanie nie będzie zgodne z OWU- i nikt nie będzie szczęśliwy. Grajmy fair- czyż nie ;)

4. Szanse na bezszkodowość- rolnik poniesie koszty opłacenia składki, budżet również, nie będzie wypłaty odszkodowania... kaska zostaje w tzw sferze zysków niepomniejszona o koszty kontroli- bo ich nie było

 

same zalety:) lecz to są rozważania teoretyczne, nie dające gwarancji, że taki scenariusz się sprawdzi;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj