Krakers16

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Polecane posty

Krakers16    2

Witam :mellow: Zbliza sie zima a wiec czy ubezpieczacie swoj rzepak ? Jesli tak to w jakich firmach jakie sa ceny? i jakie pakiety wybieracie? Wgoloe to mam takie pytanie czy mozna teraz ubezpieczyc rzepak jakimis dwoma pakietami a wiosna na lato nastepnymi jesli tak to czy doplata bedzie obowiazywal dwa razy czy tylko raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

DeerMan    3

W tym roku lepiej ubezpieczyć rzepak już teraz . Co prawda siałem rzepak 24-25 sierpnia i ma teraz 6 liści więc nie jest źle ale jest już październik i powinien być większy a i tak mam zamiar ubezpieczyć a ci co siali po 10 września i rzepaki mają 2-3 liście to moim zdaniem nie mają się nad czym zastanawiać tylko powinni ubezpieczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    200

Na wiosnę tez nie ubezpieczam. Ale cały czas się zastanawiam czy czasem nie ubezpieczyć ? ale czy się opłaca ? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dokladnie u nas sa 3-4 liscie i napewno ubezpiecze wole dmuchac na zimne.

W wypadku szkody w rzepaku który posiadał 3-4 liście ,przy likwidacji szkody należy wręczyć łapówkę lub liczyć na farta że likwidator będzie laikiem w temacie .W przypadku nie uznania szkody z pewnością pomoże biegły i dokumentacja fotograficzna :blink:

Jeśli ktoś liczy na to że stan rzepaku jesienią będzie nie do rozpoznania wiosną,niech ubezpieczy zabronowane pole na którym nic nie zasiano lub rzepak wysiany w pażdzierniku.Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

mylisz się xemit agent ubezpieczeniowy w momencie zawierania umowy powinien zlustrować plantację więc gdy uznał że jest prawidłowa obsada i nie ma widocznych błędów agrotechnicznych i sporządził polisę rozpoczyna się odpowiedzialność ubezpieczyciela. Wiadomo że likidatorzy szkód czasem cwaniakują ale trzeba konsekwentnie obstawać przy swoim zdaniu i jeśli nie chcą uznać szkody przekazuje się sprawę do wyspecjalizowanych centrów dochodzenia odszkodowań to zazwyczaj skutkuje. Wiem z własnego doświadczenia z przymrozkami wiosennymi sąsiedzi po jednym odwołaniu odpuścili ja się uparłem i po kilku miesięcznych przepychankach otrzymałem odszkodowanie, kosztowało mnie to jakieś 15% odszkodowania dla kancelari prawnej i eksperta ale kasę dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podpisując polisę na ubezpieczenie,masz obowiązek prowadzić plantacje zgodnie z zasadami agrotechniki,jeśli chcesz by umowa wiązała obie strony.

Masz prawo ubezpieczyć plantację przed jej posianiem lub zasadzeniem,składając deklarację co będzie posiane,gdzie i jakiego spodziewasz się plonu i ustalając sumę ubezpieczenia.Żaden agent nie jest potrzebny na polu w tym przypadku ani każdym innym.

Ty podpisując umowę składasz oświadczenie o prawidłowości podanych przez siebie danych i zapoznaniu się ze skutkami prawnymi kłamstwa.

W wypadku szkody,nie dyskutujesz również z osoba która polisę podpisała,lecz z likwidatorem którego przyśle firma w imieniu której działał agent.

Wierz mi że likwidator to nie jest tępy człowiek,który kupi każdą bajkę i "natrzepie ci pieniądze ".Jego zadaniem jest wyszukać dziurę w całym,maksymalnie obniżyć odszkodowanie wyszukując twoje uchybienia,opierając się na warunkach ubezpieczenia,które podpisałeś dając dowód zapoznania się z ich traścia.

Przy ubezpieczeniu istnieje okres karencji,który zabezpiecza ubezpieczyciela co najmniej na 2 tyg. przed podpisaniem umowy przed spodziewaną klęską nieuchronną.

 

To nie zadne centra dochodzenia egzekwują wypłatę ubezpieczenia,a jedynie pośredniczą w tym procederze za odp. prowizją.

Miejscem gdzie się dochodzi spraw są Sądy i każda ze stron dochodzi przed nim swoich racji,przedstawiając dowody i powołując niezależnego biegłego,uznanego przez Sąd.Oczywiście za swoje pieniądze, których nawet w wypadku wygrania sprawy Sad nie zasądzi tytułem zwrotu kosztów procesu.

West gratuluję kilku miesięcznego terminu egzekucji składki.W moim przypadku,złożyłem pozew w Sadzie Rejonowym przeciwko Warcie gdzie sprawę przegrałem,po czym złożyłem apelacje do Sądu wyższej instancji gdzie wyrok uchylono i przekazano do ponownego rozpatrzenia w Sądzie Rejonowym,gdzie sprawę wygrałem.Od wyroku odwołał się przegrany czyli Warta,do Sadu Apelacyjnego gdzie wyrok podtrzymano i tym samym otrzymałem odszkodowanie.W sprawie odbyło się chyba 8 posiedzeń różnych sądów,a znając czas jaki upływa od rozprawy do rozprawy zgadnij ile czasu upłynęło? B)

Ubezpieczyciel w moim przypadku zakwestionował ilość i cenę utraconego surowca jednocześnie nigdy nie wycofując się z uznania totalnego zniszczenia plantacji przez grad.Sprawa wydawała się banalnie prosta i oczywista.Trwała prawie 3 lata :lol:

Wynająłem adwokata,radcę prawnego i biegłego i naprawdę wiem ile to kosztuje czasu pieniędzy ile nerwów i zdrowia jaki człowiek chodzi wkurw***y gdy przegrywa coś nie do przegrania.........

Życzę sukcesów w egzekucji wypłat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    79

Panowie do 1 listopada żaden agent nie będzie się bujać po żadnym polu tylko wypisze polisę.Dopiero po 1 listopada konieczna jest lustracja pola by kupic polisę a że agentom się nie chce to potrafią polisę ze wsteczną datą machnąć ale nie do przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Bzdura nie wiem jak Twój ubezpieczyciel do tego podchodzi ale poczytaj sobie ogólne warunki ubezpieczenia:

&14 prawa i obowiązki:

pkt.2) Ubezpieczony jest zobowiązany umożliwić PZU SA sprawdzenie w każdym czasie, ilościowego i jakościowego stanu oraz wartości ubezpieczonych upraw.

&7 Zawarcie i rozwiązanie umowy ubezpieczenia:

pkt.4) przed zawarciem umowy ubezpieczenia ubezpieczający ma obowiązek, na żądanie PZU SA udostępnić dokumentację na podstawie której otrzymał płatności bezpośrednie oraz umożliwić przeprowadzenie lustracji wymienionych we wniosku o ubezpieczenie upraw.

więc jeśli ubezpieczający nie zlustruje plantacji jego sprawa naraża się na ubezpieczenie pustego pola lub samosiewów, ja dla własnego dobra od momentu zasiewu sam dokumentuje fotograficznie stan upraw do samego zbioru w dobie aparatów cyfrowyh to żaden wysiłek a przydaje się w kwestiach spornych.

Wiem kto to jest likwidator, dlatego w swoim wcześniejszym poście napisałem że likwidatorzy cwaniakują przy szacowaniu szkód a nie agent ubezpieczeniowy. Nigdzie nie napisałem że centra egzekwują odszkodowania od ubezpieczycieli, napisałem jedynie że przekazuje się sprawę do Centrum dochodzenia odszkodowań (jest to zazwyczaj kancelaria adwokacka) a oni reprezetują mnie w sporze z ubezpieczycielem wiadomo przecież że nie za darmo, napisałem że kosztowało mnie to 15% sumy odszkodowania. Pewnie jeśli sprawa oparłaby się o sąd to koszt byłby znacznie większy.

 

Xemit ja na szczęście nie musiałem się tłuc po sądach wystarczyło sprawę przekazać do centrum dochodzenia odszkodowań wynajeli dla mnie biegłego z UP Bydgoszcz który również jest na liście rzeczoznawców sądowych, wraz z ODR-em i Izbami rolniczymi zlustrowali plantację przygotowując dokumentację i protokół do tego doszły dane meteo z najbliższej stacji czyli Piły i po kilku krotnej wymianie korespodencji i ponownej wizycie likwidatora z PZU w obecności mecenasa z centrum sprawę zakończyliśmy polubownie ja upierałem się przy 40% stratach plonu po negocjacjach staneło na 30%. Po czterech miesiącach od zgłoszenia szkody miałem kasę na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

West,miałeś szczęście.Każdy szanujący się ubezpieczyciel pobiera składki i dba o to by wypłacić jak najmniej.

w obiecankach-cacankach prym wiedzie rząd J.W. Tuska.(Powodzianie wiedzą o co chodzi).Rząd Tuska niestety nie może zbankrutować,natomiast firma ubezpieczeniowa-tak.

Nie licz na to że podając fałszywe dane,trafisz na idiotę który tego nie podważy.

Trudności z wykonaniem optymalnego siewu w 2010 r będą powszechnie znane i do ciebie będzie należało udowodnienie że wykonałeś zabiegi w terminie.

Jeśli twój wymarznięty rzepak będzie miał 3 liście,a kwit zakupu nasion datę 6 września lub 15 sierpnia(zależnie od rejonu)zapomnij o odszkodowaniu,a co najgorsze nie zapomnij o pozwie do sądu tytułem wyłudzenia.

P.s masz szczęście że ubezpieczony byłeś w PZU i położono tzw."lagę",wszelkie tuw-y sruwy i Warty będą cię gnębić do usranej śmierci :D

W dalszym ciągu zyczę powodzenia :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    79

Czy ktoś ubezpieczał w innej firmie niż PZU? Jak myślicie warto przejść do innej bo PZU po 4 latach TROCHĘ mnie denerwuje oczywiście nie w chwili pobierania składki lecz w chwili wypłaty odszkodowania :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie warto.Chyba że lubisz z deszczu pod rynnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    79

Składka niby tańsza, ale jak państwowa firma w ch**a leci, to co dopiero odwali prywatna? :lol: Mam 80 ha do ubezpieczenia, i trochę trzeba zabulić, choć niby PZU obniżyło składkę o 0.5%, choć i tak dalej jest to do negocjacji, tak jak na bazarku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Masz rację xemit trzeba zadbać o prawidłową dokumentację siewu i zabiegów, Co do wyboru ubezpieczyciela jeśli chodzi o ubezpieczenia majątkowe, upraw, na życie czy AC nie warto oszczędzać kilka złotych na składce bo gwarancja wypłaty odszkodowania jest tego warta. W sezonie 2008 była susza otrzymałem odszkodowanie od PZU bez większych problemów, w sezonie 2009 za przymrozki wiosenne po małych przepychankach też otrzymałem, w 2006 w czasie burzy uszkodziło mi dach na budynku gospodarczym dostałem tylko na naprawę choć upierałem się że muszę wymienić cały bo był pokryty eternitem a jak wiadomo tego materiału nie można było dokupić aby załatać powstałą dziurę ale dobre i to, własna robocizna i trochę blachy z odzysku i wyszło prawie na zero.

Znam przypadki jak to bywało w innych sruwach jak je określa xemit, składki małe a odszkodowań brak lub zaniżone.

Jedyne na czym można zaoszczędzić w ubezpieczeniach to OC może być w firmie krzak to pozkodowany będzię dręczył ubezpieczyciela my jedynie dajemy nieszczęśnikowi swój odcinek polisy i z uśmiechem odjeżdźamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    841

Ja ubezpieczam wszystko w TUW-ie i żadnych problemów nigdy nie miałem,ostatnie odszkodowanie za grad w 2009 roku wypłacili i to nie małe!.Ostatnio znajomy z Concordi powiadział mi że jeśli zrobi na jesień zdjęcie rzepaku z 4-5 listkami i on wymarznie ,to mogę zapomnieć o wypłacie odszkodowania?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

A jak jest z ubezpieczeniem dzierżawy? Mi babka w PZU powiedziała, że ubezpiecza ten co bierze dopłaty, a potem dodała, że do ubezpieczenia potrzebne są tylko numery działek i nic więcej. Także oni nie mają możliwości spradzwić kto faktycznie bierze te dopłaty? Ja dzierżawie na takich zasadach, że to właściciel pola bierze dopłate ale wszystko jest bez umowy. Da się w takim przypadku ubezpieczyć to pole?


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    79

lukas21 ubezpieczasz i do głowy niebierz, ubezpieczyciel nie ma mozliwości sprawdzenia kto bierze dopłaty na dana działkę.Arimr nie udostepni takich danych dla ubezpieczyciela.

Marekgizo a ty nie miałes żadnych szkód w ubiegłym roku że taka stawka w miara tania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak wam wyplacają wielkosc odszkodowania za gradobicie?Bo mi w tym roku koleś policzyl z wydajności 2 ton/ha pomimo że składke zapłaciłem od 3 ton z hektara.I jak pytałem agenta ubezp u którego dostałem polise to potwierdził że ta wydajnośc która widnieje na polisie nie musi być brana pod uwage w trakcie rozpatrywania szkody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzela    0

Czy zgłaszał już ktoś "ujemne skutki przezimowania" rzepaku w ubezpieczalni? Ja mam pierwszy raz ubezpieczone w PZU i się zastanawiam się czy jeż teraz zgłosić czy jeszcze poczekać. A jak Wy postępujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

 • Podobna zawartość

  • Przez yacenty
   O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
   Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
   Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
    
  • Przez Konrad2510
   Wotam, mam pytanie czy jak zgłaszałem szkode rzepaku, grad 27czerwca i nikt do dzisiaj nie przyjechal na ogledziny, a niby maja 10 dni roboczych, to czy moge robic desykacje rzepaku?
  • Przez Rafal17
   Chłopaki jak myślicie kasować go czy dać mu szanse. Tak się zrobiło po skracaniu na jesieni. Korzenie żywe nie gniją. 

  • Przez yacenty
   Jak chronić rzepak w 2022 roku? Kiedy stosować regulatory? Jak zwalczać chwasty w rzepaku? Jakie fungicydy stosuje się w rzepaku? Kiedy pryskać rzepak na płatka?
   Jakie nawożenie azotowe rzepaku przyjąć w roku 2022? Jaki nawóz pod rzepak? Ile azotu na rzepak? Kiedy siać azot na rzepak? Mocznik na rzepak? Czy warto stosować RSM w rzepaku?
   Na te i na wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w tym temacie - zaktualizowanym na potrzeby sezonu 2022.
   Kontynuacja dyskusji z tematu o https://www.agrofoto.pl/forum/topic/286337-rzepak-ochrona-i-nawozenie-2021/
    
  • Przez impres-me
   Witam czy mógłby ktoś polecić dobra cyfrowa i  mobilna  wagę która przetrwa kilka lat i sprawdzi się przy ważeniu rzepaku co do grama ?? Najlepiej coś sprawdzonego. 
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj