Krakers16

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Polecane posty

rafto    32

Zapoznał się już ktoś jak w tym roku wyglądają składki ubezpieczenia 1 ha rzepaku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wysokość nie znam, ale dowiedziałem się że w Concordia strasznie podniosła składkę i jest dużo droższa niż PZU. I tylko te dwie firmy ubezpieczają. Inne zrezygnowały.

W tamtym roku miałem w PZU i w tym roku też będzie. Była szkoda nie było problemu.

I chyba najtaniej będzie w październiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Podobnie zapłaciłem w tamtym roku w październiku w PZU i jeszcze od skutków przezimowania i chyba ogień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

kolego a w razie nieprzezimowania rzepaku jaki procent dostaniesz z tego Pzu po za tym ze 10% udziału własnego , a co do ubezpieczających firm ubezpiecza jeszcze TUW TUW ale nie znam stawek a co do PZU to prawdopodobnie jeszcze nie zaczeli sezonu na uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Udział własny można wykupić, ja wykupiłem. Niecałe 10 % sumy składki. Ja dostałem 25% a w Concordi było 27%.

Z tego co słyszałem to tyko PZU i Concordia ubezpiecz. HDI na pewno się wycofało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

oferta z dziś w PZU pakiet jesień przy 2.65ha 1788zł zakładany plon 4t cena 1983,4zl

oferta grad+przymrozki wiosenne+ ujemne skutki przezimowania 1264zł za 2,65ha czy to aby nie zbyt dużo :o ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PZU    0

pakiet jesień należy brać w zawyżoną sumą ubezpieczenia 10.000zł i 17% q przypadku szkody z przezimowania.. ( w kuj pom 300zł ha) wychodzi korzystniej.... jak chcesz wiedzieć więcej, napisz na pzu.glanc@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

dobra kolego cały pakiet na przezimowanie wiosenne przymrozki i grad- rzepak wartość 10000/ha jaka składka na 1ha i jaki procent przy 100% szkodzie na wiosne oczywiście interesuje mnie wariant z dopłatą państwa?

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

concordia przy 15 % ( z dopłatą państwa)

-- grad i USP wydajność 4t po 160 suma ubezpieczenia 6400 składka 185 zł/ha

-- grad, USP, przymrozki wiosenne 4 t po 2000 suma ubezpieczenia 8000 składka 256 zł/ha

 

-- grad i USP 4 t po 2000 zł suma ubezpieczenia 8000 zł składka 235 zł/ha

 

USP - ujemne skutki przezimowania

Ta ofertę będę porównywał z PZU ale to dopiero po niedzieli ;)

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Pzu oferuje 17 i 25 procent. Przy wydajnosci 3,5 tony wychodzi 137 zl ha 17 % natomiast 25 procent wychodzi 100 % drozej 274 zl/ha. To jest od mrozow przeciwko gradu jeszcze nie wiadomo nic dopiero na wiosne beda podane stawki. Przy 17 % 3,5 t jezeli jest 100 % szkody zwroca od ha ok 710 zl natomiast przy 25 % ok 1050 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ale z tego co widzę to ubezpieczenie na sumę trochę powyżej 4 tyś za hektar. To rzepak policzyłeś trochę ponad 1 tyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

To w PZU jeśli jest ubezpieczenie na 175 to po odliczeniu udziału własnego wychodzi 15,3 % tylko 0,3% więcej od Concordii a składka w moim przypadku większa o 13zł/ha czyli pzu troszke drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PZU    0

Wszystko zależy od kodu pocztowego.. w kuj pom niestety jest drogo... Pzu jest tańsze od concordii, ale w innych rejonach może być inaczej..przykładowo u nas za pakiet zbóż jest 3,5% ( lub 2,8 dla zupełnie nowych klientów) concordia ma 4,5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy nie występując o dopłaty bezpośrednie można wykupić polisę, w przypadku gdy jesteśmy faktycznym użytkownikiem gruntu, ale to jego właściciel wnioskuje o przyznanie płatności bezpośrednich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A w PZU jest 2,5 za zboża. Concordia 2,8.

Wszystko zależy od kodu pocztowego.

U mnie concordia nie ma dopłat a PZU ma dopłaty.

 

Właśnie przeczytałem warunki ubezpieczenia i co ciekawe w Concordi:

Szkoda 15 % za złe skutki przezimowania,

ale szkoda uznana będzie dopiero poniżej 15 żywych sztuk roślin na metrze

Z czego w jesieni musi być 30 sztuk ogółem na metrze i to z 8 liści ma mieć.

"W odpowiedniej fazie rozwojowej."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PZU    0

W concordii macie też nowy zapis.. rok temu były procenty podawane w stosunku do do tego kiedy nastąpiła szkoda. w tej chwili jest tylko napisane, że dawają kasę na uprawę zastępczą.. może moje myślenie jest nad wyrost, ale kukurydza jest zastępcza, czyli w momencie kiedy pzu da 85%- powiedzmy czerwiec, concordia da na kukurydzę do zasiania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

Witam wszystkich stałych użytkowników i bywalców;-)

OWU Concordia - skusiłam się na wieczorną lekturę...

 

§ 7

2. Suma ubezpieczenia powinna odpowiadać wartości upraw, tj. powinna uwzględniać cenę jednostkową wyrażoną w pełnych złotych za decytonę (dt), zadeklarowaną średnią wydajność danej uprawy wyrażoną w pełnych decytonach (dt) z hektara za ostatnie 3 lata i łączny areał danej uprawy wyrażony w hektarach i arach

 

§ 8- doprecyzowanie

... i łącznego areału ubezpieczanego gatunku uprawy wyrażonego w hektarach z dokładnością do 0,01 ha (również w przypadku gdy dana uprawa uprawiana jest na kilku odrębnych polach).

 

§ 24

1. Odszkodowanie wypłacane jest w wysokości poniesionej szkody w granicach sumy ubezpieczenia z uwzględnieniem ograniczeń odpowiedzialności Ubezpieczyciela.

2. Ubezpieczyciel zastrzega sobie prawo do proporcjonalnego zmniejszenia odszkodowania, jeżeli Umową ubezpieczenia nie został objęty łączny areał upraw danego gatunku roślin uprawianych w danym gospodarstwie, które mogły być objęte ochroną ubezpieczeniową w ramach danej Umowy ubezpieczenia zgodnie z niniejszymi warunkami ubezpieczenia.

3 punkt.- zasada proporcji: zmniejszenie odszkodowania

 

Reasumując: mamy gospodarstwo rolne o powierzchni 45 hektarów , z czego 40 ha - rzepak ozimy, 5 ha to pszenica

Trzeba ubezpieczyć całe 40 hektarów rzepaku.

 

Ubezpieczenie częściowe uprawy rzepaku to ryzyko:

-zmniejszenie odszkodowania - niedoubezpieczenie uprawy

 

- Concordia może rozwiązać umowę § 17- bo zaniżyliśmy ilość ha i policzono niższą składkę...

 

§ 22- punkt 3

3) jeśli założenie uprawy alternatywnej (zastępczej) nie jest możliwe, Ubezpieczyciel ocenia wysokość szkody na ogólnych zasadach określonych w niniejszych warunkach, umniejszając jednak wyliczenie tej szkody o koszty, które Ubezpieczający musiałby ponieść dla dalszego kultywowania uprawy (np. koszty zabiegów ochrony roślin, nawożenia, zbioru), gdyby nie doszło do wystąpienia szkody; wysokość tych kosztów zależna jest od fazy rozwoju roślin, w jakiej znajdowały się uprawy w dniu szkody; przedstawiciel Ubezpieczyciela ustala wysokość tych kosztów wspólnie z Ubezpieczającym / Ubezpieczonym.

 

ważne... zwrot kasy….

 

§ 12

Zmiana gatunku uprawy na ubezpieczonym polu w trakcie okresu ubezpieczenia wymaga … zawarcia nowej Umowy ubezpieczenia. Na wniosek Ubezpieczającego składka

wpłacona za dotychczasową Umowę ubezpieczenia może zostać zaliczona na poczet nowej Umowy ubezpieczenia.

§ 17

7. Ubezpieczyciel może rozwiązać Umowę ubezpieczenia ze skutkiem natychmiastowym z ważnych powodów polegających na tym, iż:

1) Ubezpieczający umyślnie podał do wiadomości Ubezpieczyciela niezgodne z prawdą dane lub informacje, które skutkowały naliczeniem niższej składki z Umowy ubezpieczenia, bądź które mogły mieć wpływ na zakres odpowiedzialności Ubezpieczyciela;

2) w przypadku nie podania łącznego areału upraw zgodnie z § 7 ust. 2.

Ubezpieczenie upraw od ujemnych skutków przezimowania

§ 35

3. Ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za szkody w uprawach, które przed zakończeniem jesiennej wegetacji nie znajdowały się przynajmniej w następujących fazach rozwojowych i nie wykazywały przynajmniej obsady w sztukach na 1 m2:

1) jęczmień ozimy – faza 3 liści i 230 sztuk;

2) żyto ozime – faza 3 liści i 180 sztuk;

3) pszenżyto ozime – faza 3 liści i 200 sztuk;

4) pszenica ozima – faza 3 liści i 250 sztuk;

5) rzepak ozimy – faza 8 liści i 30 sztuk.

7. Ubezpieczyciel uznaje, że szkodą jest zmniejszenie obsady roślin na 1 m2 i kwalifikuje uszkodzone uprawy do zaorania, gdy po wiosennym wznowieniu wegetacji liczba roślin żywych na 1 m2 przeciętnie na danym polu lub jego części dotkniętej szkodą wynosi mniej niż:

  1. 100 sztuk roślin – w przypadku jęczmienia ozimego;

2) 120 sztuk roślin – w przypadku pszenicy ozimej;

3) 100 sztuk roślin – w przypadku pszenżyta ozimego;

4) 80 sztuk roślin – w przypadku żyta ozimego;

5) 15 sztuk roślin – w przypadku rzepaku ozimego.

Edytowano przez wwiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dałem do wyliczenia składkę do Concordi za rzepak na sumę 5 tyś.

Wyliczyli mi na 10 tyś, inaczej nie chcieli, tylko pakiety, nie można osobno i przy;

15% za skutki przezimowania wyszło 9,5 tyś

A przy 25 % wyszło 22,5 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 ha rzepaku pakiet "jesień" 35dt x1800zl/dt - składka 1326zl


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

189,42 za hektar

 

paktofonikas1987 Concordia , PZU czy TUW ?

Edytowano przez wwiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj