Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Na stronie agencji pisze ze 86% rolnikow dostalo decyzje a pozostali dostana po zakonczeniu kontroli.. Jakiej kontroli? o tej porze? nie rozumiem..Ja nie mam decyzji ale u nas tylko jeden we wsi dostal w okolicy tez niewielu szczesliwcow dostalo..

Opublikowano

Według wczorajszej aktualizacji na stronie ARiMR dostało dopłaty już 42% rolników ale tylko 35% kwoty przeznaczonej na wypłaty dopłat zostało wypłaconych. Płacą mniejszym jak już kiedyś pisałem.

Opublikowano

miał być rekord w szybkości wydawania kasy, a wyszło, każdy wie jak, decyzja ONW miesiąc temu a pieniędzy ni chu_a , wiecie, nie denerwował bym się , tylko gdyby nie drożała ropa , nawozy i środki ochrony roślin,

Opublikowano

@suzuki21l w tym temacie to się chyba każdy denerwuje, no Ja mam jakoś zabezpieczone nawozy (część jeszcze do zapłaty), no a dzisiaj babka dzwoniła że ma paliwo w hurcie po 4,45 i wzięło by się trochę tej ropy, no ale chcą gotówkę, a wycyckać się do zera nie sposób, bo kto wie kiedy dopłaty będą.

Opublikowano

Witam. Mam do forumowiczów takie oto pytanie.Został złożony wniosek o dopłaty bezpośrednie. We wniosku zadeklarowano uprawy do dopłaty z tytułu JPO, a także do roślin strączkowych i motylkowych. Przez pomyłkę nie wyszczególniono oddzielnie działek do dopłaty UPO (mój błąd, roślina strączkowa spełnia warunki UPO -ale nie dla urzędasów, zawiniła logika i ciągle zmieniające się zasady wypełniania wniosku). I tym sposobem dostałem dopłatę JPO oraz do roślin strączkowych, a UPO nie dostałem. Odwołanie do Kierownika Odziału ARiMR nic nie dało, dalej odmowa (odsyła do instrukcji, która wg mnie nie jest zrozumiała). Czy odwołanie do WSA ma sens? Na jakie przepisy można się powołać, pisząc odwołanie? Dlaczego nie wezwali do wyjaśnień, nie rozumiem takiego postępowania.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Jarek

[email protected]

Opublikowano

I jak dostal ktos w styczniu kase z doplat na konto? Mi nadal decyzji z bezposrednich nie przyslali :( ale decyzje z onw juz dostalem dobre i to :)

Opublikowano

Ja dziś słyszałem taka pogłoskę (nie oficjalną), że kto dostał kasę do 6 stycznia włącznie to ma a reszta dostanie w maju. Oj psl chyba nie wejdzie już do sejmu. :lol: Ja oczywiście należę do tych szczęśliwców co oprócz onw to nic więcej.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez KarolTD90
      Wie ktoś  coś  na ten temat ?? Co za maszyny można kupić  albo co wybudować???
    • Przez Roki212
      Skoro wysartowała nowa kampania to niech będzie i nowy temat z tym związany, nie ma co zaśmiecać tego z 2024 problemami i zapytaniami jeśli chodzi o aktualny nabór  
    • Przez Celownik07
      Panowie i Panie, 23 października rusza wspomniana interwencja.
      Jak ktoś zainteresowany to temat będzie temu służył. Uruchamiam go bo ... Jestem zainteresowany i chętnie będę wymieniał się informacjami. Mnie interesuje zakup rozsiewacza wapna rcw dla gospodarstwa do 10ha a który mógłby posłużyć również na uslugi- u mnie w okolicy ciężko o takowe.  Gospodarstwo na naturze 2000 dodatkowy punkt. Minimalna liczba punktów to 6. W załącznikach co można zakupić. Grupa rolników (min.3) dofinansowanie do 80%, pojedynczy rolnik do 65%. Min. Wartość zakupu 20kPLN.  Biorę po 200zl i słucham Państwa!. 





      Po weekendzie powrzucam informacje jakie uda mi się znaleźć w necie. Dla mnie świeży temat, którym się jeszcze nie interesowałem.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v