Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Na stronie ARIMR też nie ma aktualizacji o nowych wypłatach. Mam wrażenie że przez pierwsze dni wypłacili większej części mniejszych rolników dopłaty zrobili szum że płacą a reszta niestety będzie czekać. Minister finansów to szczwany lis. A w propagandzie ten rząd bije wszystkie poprzednie rządy na głowę. :rolleyes:

Opublikowano

U mnie nic nie ma jeszcze, wczoraj listonosza się pytałem to mówił że nawet jedna decyzja jeszcze na pocztę nie doszła, w banku tacie powiedzieli ze 2 czy 3 osoby aby dostały. Powiat przasnyski, mazowieckie.

 

Zawsze mieliśmy dopłaty na początku grudnia, co ciekawe u mnie zawsze najpierw są pieniądze a potem decyzja, mam nadzieję że w tym roku podtrzymają tradycję :rolleyes:

Opublikowano

a ja mam takie pytanie z innej beczki a mianowicie od 3 lat mam gospodarstwo 2 raz składałem wniosek i dopłaty grupy upraw JPU i TUZ czyli użytków zielonych została odmówiona "w związku z niespełnieniem warunków posiadania zwierząt w okresie od dnia 15.09.2008r. do 14.03.2009r" a ja mam pytanie co ten okres ma do dopłat w roku 2010 ;) nie rozumiem tej naszej polityki bo jak mam w tym roku krowe to co oni mają do tego co było 2 lata temu ?

Opublikowano

To ja dostałem w końcu naliczenie na rolnośrodowiskowe, i na szczęście naliczyli tyle o ile się starałem :P

@krzys79 wytłumaczę na moim przykładzie, i tak aby dostać pieniądze do "powierzchni paszowej" musiałeś w pierwszym roku składania wniosku o dopłaty posiadać łąki i zwierzęta właśnie w okresie od 15.09.2008r. do 14.03.2009 i to był twój rok historyczny, a przelicznik był 0,3djp/ha czyli jedna duża sztuka na 3ha. I ja miałem podobną sytuację bo decyzję z młodego rolnika dostałem pod koniec lutego, i zrezygnowałem w tamtym roku ze składania wniosku o dopłaty bo musiałbym mieć ponad 300szt bydła na moje hektary bo w tym okresie 15.09.2008r. do 14.03.2009 stan sztuk jest liczony średniorocznie i np 1 DJP we wrześniu daje te 3ha, a w marcu tylko np 0,1. Także rok przeczekałem i nabywałem bydło tak aby od 15.09. już mi one pracowały na moje dopłaty, niestety głupie przepisy, a wystarczyło tylko zrobić jak było w pierszej "edycji" naliczania paszówek wtedy w okresie 15.09.2008r. do 14.03.2009 liczył się najwyższy stan sztuk, czyli wystarczyło zarejestrować sztuki np 13.03 i dopłaty były by całkowite.

Opublikowano

@grzenio ma czas do 30 czerwca nie ma określonego czasu od wydania decyzji.

Na razie płacą mniejszym. Widać to po statystyce . W dzisiejszej aktualizacji na stronie ARiMR wypłacono już 38,5% rolników ale kwota to dopiero 31% całych dopłat. Także idą w ilość. Duzi raczej na razie czekają.

Opublikowano

Na stronie ARiMR niestety piszą same kłamstwa , to tylko propaganda. Także ucierpiałem z powodu powodzi i do tej pory ani decyzji ani pieniędzy, ale może rzeczywiście najpierw tym mniejszym wypłacają .Denerwuje mnie tylko jedno : rolnik na złożenie wniosku ma powiedzmy 2-3 m-ce ,na poprawienie wniosku musi sie stawić na termin wyznaczony albo w terminie do 3 tyg, a Agencja na rozpatrzenie wniosku ma ponad pół roku i następne pół na wypłatę. Paranoja , też powinni mieć trzy tygodnie od początku grudnia a za spóźnienie z terminem "ustawowe odsetki" . Niestety nadal nasz kraj dzieli się na ludzi porządnych i urzędników(oczywiście są wyjątki i u pierwszych i drugich . Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Opublikowano

non wlasnie ja sie bardzo ciesze ze doplaty juz dostalem ale moim zdaniem w 1 kolejnosci powinni dostac doplaty ci kturzy ucierpieli w tegorochnych kleskach . i oni maja najtrudniejsza sytuacje .

i nie ma co dzielic sie na tych mniejszych i wiekszych bo taksamo jedni i drudzy potrzebuja tych doplat

aby zakupic srodki do produkcji tylko roznia sie skala wydatkow.

Opublikowano

Wiesz, my mieliśmy gradobicie. Podatek udało sie umorzyć ale to groszowe sprawy ale jak znam życie to ARiMR dopłaty wypłaci mi najszybciej w styczniu. Zresztą mam dziś wypad do miasta to zajadę do banku podpytać czy jest kasa.

Opublikowano

A ja dziś dostałem.... sprawozdanie z kontroli foto... :) I to nawet nie z ARiMR tylko z firmy, ciągle to nie jest zatwierdzone przez Agencję ... ;)

 

A przy okazji małe pytanko-do kiedy można przeprowadzać te kontrole? U mnie była na koniec września, wtedy miałem już posiane kolejne zboża a reszta pól była zaorana. Tu się nasuwa pytanie jak oni rozgraniczają działki rolne!Na jednej działce graniczyły ze sobą mieszanka-ziemniaki-kukurydza, więc jak oni rozgraniczyli?!Bo nie po resztkach :D Widziałem rok temu jak u sąsiada robili-panie w ładnych bucikach zajechały i tyle co z miedzy sięgnęły resztek to patrzyły, a jedynie po qq u mnie mogli zobaczyć resztki wtedy, ale to daleko od drogi i miedzy. Druga kwestia-graniczy u mnie TUZ i łąka na gruntach ornych, jak tu sobie radzili??

Te kreski na mapach co składamy z wnioskiem są na tyle grube że na pewno na nich nie mogą się opierać, kiedyś w ARiMRze powiedzieli że to ma być tylko do orientacyjnego rozpoznawania działek rolnych....

 

Mam pewne błędy, ale we wniosku podałem nieznacznie mniejsze powierzchnie niż wyszły na kontroli, orientuje się ktoś jak to przejdzie przez agencję?

Opublikowano

Też kiedyś podałem mniejszą powierzchnię i nie było problemów podczas kontroli. Ważne żeby nie napisać więcej niż jest faktycznie. A do pozostałych pytań to się mogę tylko dołączyć.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez KarolTD90
      Wie ktoś  coś  na ten temat ?? Co za maszyny można kupić  albo co wybudować???
    • Przez Roki212
      Skoro wysartowała nowa kampania to niech będzie i nowy temat z tym związany, nie ma co zaśmiecać tego z 2024 problemami i zapytaniami jeśli chodzi o aktualny nabór  
    • Przez Celownik07
      Panowie i Panie, 23 października rusza wspomniana interwencja.
      Jak ktoś zainteresowany to temat będzie temu służył. Uruchamiam go bo ... Jestem zainteresowany i chętnie będę wymieniał się informacjami. Mnie interesuje zakup rozsiewacza wapna rcw dla gospodarstwa do 10ha a który mógłby posłużyć również na uslugi- u mnie w okolicy ciężko o takowe.  Gospodarstwo na naturze 2000 dodatkowy punkt. Minimalna liczba punktów to 6. W załącznikach co można zakupić. Grupa rolników (min.3) dofinansowanie do 80%, pojedynczy rolnik do 65%. Min. Wartość zakupu 20kPLN.  Biorę po 200zl i słucham Państwa!. 





      Po weekendzie powrzucam informacje jakie uda mi się znaleźć w necie. Dla mnie świeży temat, którym się jeszcze nie interesowałem.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v