Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Myślałem, że dopłaty będę miał na koncie w grudniu jak przez minione trzy lata, a tu mnie tydzień temu najechała kontrola.

No i tym sposobem mogę się pożegnać z kasą do maja.....

Opublikowano

Myślałem, że dopłaty będę miał na koncie w grudniu jak przez minione trzy lata, a tu mnie tydzień temu najechała kontrola.

No i tym sposobem mogę się pożegnać z kasą do maja.....

 

Az tyle bledów miales? czy miales jakies karygodne zaniedbania?

Opublikowano

@ Wacek21 błędów to raczej nie było, choć jestem na ścieżce wojennej z ARiMR w kwestii PEG. Agencja potrafiła okroić jedną z działek o 24% choć pomiary GPS-em i zwykłą taśmą między aktualnymi znakami geodezyjnymi pokazują zgodność z powierzchnią w EGiB.

W sumie urząd zmniejszył areał gospodarstwa o blisko 2,5 ha w stosunku do EGiB.

W instrukcji wypełniania wniosku jest napisane, punkt E przypadek II, że ARiMR będzie weryfikować poprawność danych wpisanych przez rolnika, chodzi o rzeczywistą powierzchnię.Nikt jednak nie interesował się tym, więc czekam na wezwanie, chyba że urząd przyjmie jako poprawne dane zawarte we wniosku. ;)

Opublikowano

U mnie nadal cisza z ONW z sasiadow tez dostal jeden na dziesieciu... Agencja jak zwykle pisze ze super szybko wyplaca tylko ze ja z roku na rok doplaty mam coraz pozniej..dziwne.. ;)

Opublikowano

Dziś dostałem decyzje na obszarówke Mazowieckie/Ciechanów. Byłem mile zaskoczony że tak wcześnie bo w ubiegłym roku przez kontrolę dostałem dopiero pod koniec kwietnia. ;) We wsi chyba już większość dostała

Opublikowano

U mnie już wczoraj z poniedziałku przysłali decyzję jak nigdy tak wcześnie, zawsze było styczeń luty a tu już wczoraj:) może do świąt kasa wpadnie na konto:)

Opublikowano

Wg Agencji decyzje ONW otrzymało juz 600 tyś rolników. Ja jeszcze ONW nie dostałem, nie mówiąc już o obszarówce, mimo, że nie miałem kontroli a wniosek był złożony dość wcześnie.

Opublikowano

ja się załapałem na na ta kleskę , związana z opadami deszczu.. i ONW miały byc wypłacane w pierwszej kolejności rolnikom dotknietym powodzią i ta wałsnie klęską zwiazana z deszczami.. no i do dzisiaj nic...

oni zawsze powypłacaja tym najmnijeszym i sięchwalą ile to oni rolnikom powypłacali... u nas zawsze dziwynym trafem(chyba losowym :) ) dostaja ci co maja najmniej ha.. :)

woj. warminsko-mazurskie

Opublikowano

Ja dziś otrzymałem decyzje o dopłatach i tez miałem zalane pola 34 % ,ojciec dostal wczoraj.Wypłaty dopłat bezpośrednich ruszaja 1 grudnia i w pierwszej kolejności maja dostac ci zalani

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez KarolTD90
      Wie ktoś  coś  na ten temat ?? Co za maszyny można kupić  albo co wybudować???
    • Przez Roki212
      Skoro wysartowała nowa kampania to niech będzie i nowy temat z tym związany, nie ma co zaśmiecać tego z 2024 problemami i zapytaniami jeśli chodzi o aktualny nabór  
    • Przez Celownik07
      Panowie i Panie, 23 października rusza wspomniana interwencja.
      Jak ktoś zainteresowany to temat będzie temu służył. Uruchamiam go bo ... Jestem zainteresowany i chętnie będę wymieniał się informacjami. Mnie interesuje zakup rozsiewacza wapna rcw dla gospodarstwa do 10ha a który mógłby posłużyć również na uslugi- u mnie w okolicy ciężko o takowe.  Gospodarstwo na naturze 2000 dodatkowy punkt. Minimalna liczba punktów to 6. W załącznikach co można zakupić. Grupa rolników (min.3) dofinansowanie do 80%, pojedynczy rolnik do 65%. Min. Wartość zakupu 20kPLN.  Biorę po 200zl i słucham Państwa!. 





      Po weekendzie powrzucam informacje jakie uda mi się znaleźć w necie. Dla mnie świeży temat, którym się jeszcze nie interesowałem.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v