Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

woj lubuskie, gmina Żagań , pow. 21 ha, nawet decyzji ONW, oczywiście sąsiedzi jeden 6 ha, drugi 3,5ha już zapomnieli na co wydali, czy ktoś oprócz mnie też nie dostał nawet decyzji ONW??

Opublikowano

Witam

Dziś dostałem zawiadomienie z oddziału regionalnego: : "o wszczęciu postępowania z urzędu w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji nr....... wydanej przez kierownika biura powiatowego". Sprawa tyczy się decyzji na 2009 r. ONW i obszarowych.

W tym roku dostałem już ONW, ale pomniejszyli mi obszar kwalifikowany do dotacji pod pretekstem kontroli peg.

 

Czy mam się spodziewać sankcji za 2009???

Opublikowano

witam, woj war-maz. powierzchnia gospodarstwa ponad 70ha, o wszelakich doplatach ciszzzzzzzzzzza,ani decyzji ,ani pieniedzy , normalnie za***iscie sasiedzi majacy po 5,10 ha smieja sie ze mnie bo kase juz dawno maja, powydawali na jakies duperele bo o inwestowaniu nawet nie mysla ziemie wydzierzawili i rechotaja sie z tych co na niech zapierda****a,uwazam ,ze jest to niesprawiedliwe ,ze jedni otrzymuja kase 18 pazdziernika (onw) a inni moga ja dostac w czerwcu) ,i na coz mi w czerwcu skoro mi sa potrzebne terraz, poozrawiam pracujacych :0

Opublikowano

Dziś dostaliśmy pismo o dopłatach rolno środowiskowych (rol.Zrównoważone).Cukier dostaliśmy 23.listopada razem z obszarówką .Jeszcze nigdy tak wcześnie nie dostaliśmy pisma może poskutkowało to że zgłosiliśmy do ARiMR że na niektórych polach były podtopione. :lol:

Opublikowano

a decyzje na rolnosrodowiskowe przysyłają razem z obszarówka? Na ONW już mam decyzje a na poplony skladałem pierwszy raz i jeszcze od wiosny nic nie dostalem, zadnej decyzji

Opublikowano

To ojciec jak wspominałem dostał naliczenie rolnośrodowiskowej w 2 poł. listopada, a kasa na koncie była 1 grudnia. Odnośnie innych naliczeń cisza, i prędko się ich nie spodziewam, szczególnie u mnie :lol:

Opublikowano

w ubiegłum tygodniu dostalem kopie raportu w zakresie kwalifikalności powierzchni, i pisze tam że ARiMR jeszcze nie zatwierdziła tego raportu, więc chyba sobie poczekam na decyzje, w zeszłym roku dostałem decyzje na ONW już w pazdzierniku a na obszarówkę w grudniu

Opublikowano

Ja juz przepiłem całe dopłaty...

 

ja dopiero zaczynam...moze do sylwestra mi styknie..

Opublikowano

Dziś wpłyneło ONW, które płacą podobno od października, Jak dla mnie to i tak jest to rekord w historii dopłat, nigdy nie miałem wcześniej jak koniec lutego. Obszarówka i rolnośrodowiskowe cisza. Gospodarstwo o powierzchni 1xx ha. powiat Żagań, lubuskie

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez KarolTD90
      Wie ktoś  coś  na ten temat ?? Co za maszyny można kupić  albo co wybudować???
    • Przez Roki212
      Skoro wysartowała nowa kampania to niech będzie i nowy temat z tym związany, nie ma co zaśmiecać tego z 2024 problemami i zapytaniami jeśli chodzi o aktualny nabór  
    • Przez Celownik07
      Panowie i Panie, 23 października rusza wspomniana interwencja.
      Jak ktoś zainteresowany to temat będzie temu służył. Uruchamiam go bo ... Jestem zainteresowany i chętnie będę wymieniał się informacjami. Mnie interesuje zakup rozsiewacza wapna rcw dla gospodarstwa do 10ha a który mógłby posłużyć również na uslugi- u mnie w okolicy ciężko o takowe.  Gospodarstwo na naturze 2000 dodatkowy punkt. Minimalna liczba punktów to 6. W załącznikach co można zakupić. Grupa rolników (min.3) dofinansowanie do 80%, pojedynczy rolnik do 65%. Min. Wartość zakupu 20kPLN.  Biorę po 200zl i słucham Państwa!. 





      Po weekendzie powrzucam informacje jakie uda mi się znaleźć w necie. Dla mnie świeży temat, którym się jeszcze nie interesowałem.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v