Jakub2

Kosiarka rotacyjna

Polecane posty

Jakub2    0

Witam, mam problem z kosiarką rotacyjną wczoraj podczas koszenia zaczęło trzaskać, od razu przy załączaniu wałka słychać że coś trzaska. Nie znam się na tym (młody rolnik), obstawiam że coś przy napędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1140
Na tym dużym pasowym kole sprawdź taki bolczyk że sprężynka. A najlepiej to nie włączaj ciągnika tylko próbuj ręcznie kręcić powoli i znajdziesz powód. Może też jeszcze przekładnia się rozleciała... Ale zacznij od tego bolca na dużym kole pasowym.
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2024 o 09:00, Jakub2 napisał:

Witam, mam problem z kosiarką rotacyjną wczoraj podczas koszenia zaczęło trzaskać, od razu przy załączaniu wałka słychać że coś trzaska. Nie znam się na tym (młody rolnik), obstawiam że coś przy napędzie.

nie uderzyłeś w nic przy koszeniu? nie dusiła się?

obstawiam przekładnie, chociaż sprawdź ten bolec o którym mówi kolega wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mariuszjat
      Witam.
      Mam już słabe pękające tarcze, dyski, nożyk montowany na śrubę z nakrętką w kosiarce lely optimo. Zamówiłem na smarta nowy dysk do sprawdzenia z innego modelu o prawie identycznych wymiarach, montowany nożyk na bolec tak zwane szybka wymiana. 
      Ktoś robił taką podmiankę dysków, będzie pasowało jak wszystkie wymienię? bo przy przymierzaniu zauważyłem że nożyk będzie lekko niżej przy listwie tnącej ale nie dotyka listwy ani ten bolczyk jest jeszcze 3-4mm luzu do listwy, a jak wyjdzie w praktyce to chyba dopiero dowiem się wymienię wszystkie i sprawdzę przy koszeniu. Chyba że ktoś już taką podmiankę robił z innego modelu i ma obeznany temat.
    • Przez Lisek91
      Witam chcialem uzyskac porade od posiadaczy kosiarek dyskowych poniewaz nie jestem pewien czy na moje łaki nie zbyt rowne jak stol wystepuja stare plytkie rowki i posiadam ciagnik 80 a w przyszlosci 100km ktora kosiarka by sie nadawala czy inwestowac w normalna bebnowa 2.10m czy dyskowa? Najlepiej firmy Sa-Masz ale moga byc inne. Czekam na wypowiedzi :lol:
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Mam problem przy wyborze kosiarki która by się najlepiej sprawdziła ? Mam 3 na oku i nwm co wybrać wiem mniej wiecej co im dolega oglądałem jedena była uruchamiana. Pytanie jak z częściami i serwisem, etc.  fotki wstawie podglądowe co by każdy wiedział o jaki model chodzi 
      Samasz kt 300 20011 r. - napewno uszczelniacze i łożyska po sezonie chyba i na dwóch pierwszych dyskach nożyki nachodzą - i nwmco tu nie gra. cetralnie zawieszana na 1000 obrotów wałek - skrzyniowa , od rolnika od nowosći u jednego właściciela. 
      fella sm 320 - od handlarza z niemiec , na paski , 540 wałek,lekkie luzy na ostatnim a tak sztywna, nwm jak z wyciekami bo nwm. starszy model widać  ale 3 m ma 
      kverneland taarup 2528 - 2,8m, skrzyniowana 540 wałek. od rolnika ale drugi właściciel , luzy na 3 dyskach odczuwalne góra dół - na przyszłosć  łożyska i uszczelniacze tak samo, cetralnie zaweszana składana do tyłu.
      I nwm sam co wziąć zależy od kasy też ale ,,,, i wagę bo samaszka 1 tone a tamte zawsze lżejsze . i te obroty  na wom.. nwm która lepsze. 




    • Przez Moriss97
      Witam 
      Szukam opini użytkowników kosiarki samasz kt 300 2011r  na wałek 1000
      Jak się sprawdza ? Użytkowanie serwis, zapotrzebowanie mocy, waży 1 tone jak to się ma do jakości.  etc. Gdyż przymierzam się do zakupu.  
    • Przez MateuszKrawczykowski
      Poszukuje katalogu do kosiarki czeskiej bo nie wiem czy wymieniać sprzęgło z piastą czy same sprzęgło.
      Pilnie potrzebuję ten katalog.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj