Skocz do zawartości
DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny
macursus    111

Sąsiad za koszenie bizonem z sieczkarnią brał w tamtym roku 250 zł, a w tym stwierdził ze to mało i bedzie kosił za 280 zł.

milanreal1    290

milanreal1

Oj nie byłbym taki pewny, że sieczkarni nie czuje. Być może na piaskach gdzie zboże plonuje 3-4 t/ ha to i owszem, lecz u mnie ma naprawdę co robić. Nawet te duże JD o których wscześniej wspomniałem nie zap.erdalają tak jak na słabszych glebach. Bez sieczkarni jestem gotów kosić nawet za 270 zł/ha (wówczas "kombajn fruwa po polu")

No wiesz u mnie w okolicy ziemie słabe, pszenice mało kto sieje. Sieja zazwyczaj żyto z 3 t z ha zbiorą to w takiej słomie wiele nie poczuje. jak masz dobre ziemie i wysokie plony to i maszyny bardziej w kość dostają.

Wiadomość z agroFakt.pl

pio3trek    1

może z 450-500 zł a jak się komuś nie podoba to niech bierze bizona i zobaczymy jak na tym wyjdzie

kobra89    66

U mnie lepek wyskoczyl z ceną za REKORDA ZO58 podkreslam jeszcze raz REKORDA 360zl godzina bez sieczkarni, z sieczkarnia 400zl. pogielo go chyba.

Nikita_Bennet    100

i przynajmniej ma święty spokój z ludzikami zawracającymi mu głowę kawałkami po 1-2ha do skoszenia gdzie cieżko dojechać i więcej czasu marnuje się na dojazd lub poobrywa jakieś lampy niż zarobi na koszeniu.

UrsusCzesio    303

Ktos napsiał że SKR brał u niego 270 zł na godzine 10 lat temu :D u mnie 10 lat temu brali 150/h dla udziałowców a 170 dla innych. a 8 lat wstecz to po 180 dla udziałowców a dla innych 200 to i tak wiele taniej niz ktoś wspomniał. W tym roku u nas jeden wywalił cene 350 zł bez a 400 z szarpaczem :D :D Kuzyn takim samym kombajnem E-514 bierze 250 bez a 270 z a kuzyn Dominatorem 86 260 bez a 280 z sieczakrnią. Ropa podrożała... Względem iwosny! rok temu płaciliśmy 4.75 za litr w tym roku 4.41....

Gacuseks    2

Ja biorę 230zł i 260zł z sieczkarnią Z0-56 pozostałych 5 bizonów podobnie. Natomiast jest taki w okolicy który jeździ za 180 - 230zł - na opale. Dodam, że ceny podaję za godzinę pracy.

MarcinNH    42

Ile może brać za godzine claas mercator 60 heder 3 metry w zeszłym roku braliśmy 220/h bez sieczkarni

Edit: odpowie ktoś ?

Gość peres100   
Gość peres100

dolaczam sie do pytania

martini89    3

W tym roku SKR za młócenie bizonem 300 zł/h bez sieczkarni a 320 zł/h z sieczkarnią !!! Troche za dużo..chyba...

PawelS    42

My kombajnem BM Volvo heder 3,2m bierzemy 190 bez sieczkarni a z 210 zł :)

Lecz juz go będziemy sprzedawać 10 lat u nas chodził trzeba brać coś nowszego

wojtas972    8

to widze ze u was taniocha u mnie za rekorda kasuja 280zl bez sieczkarni a za NH TC56 w tym roku skasowal nas 350zl ceny za 1godz oczywiscie

tomus790    0

Witam, u nas w okolicy czestochowy ceny te same co w poprzednie lata, ja dominatorem 86 z hederem 4,2(po zewnetrznej czyli jakies 3,6) biorę 290 z sieczkarnią i 270 bez sieczkarni za godzinę a z tego co mi wiadomo pozostali kombajniści biorą 280 i 300 za godzinęnie zaleznie czy to bizon z 052 z056 nowy rekord mercatory z większym od mojego hederem. Usmiałem się gdy przeczytałem wypowiedż kolegi który pisał ze do kawałków ponizej 2 ha nie warto wyjeżdzać, gdybym ja na takie czekał to ani razu bym w zniwa nie wyjechał. z reszta co to za zniwa w tym roku 2 godzinki pracy a później pada deszcz przez dwa dni. pozdro dla kombajnistów

jarekzxc    0

woj lubelskie powiat krasnostawski

330 z sieczkarnią , 300 bez. jeden gościu lexionem bral 650zł za 1h

Marcincc360    55

W tym roku to chyba będzie 290 bez i 300 z sieczkarnią... Dolnośląskie, pow. Wrocławski, gm Długołęka Z roku na rok stawkę dajemy większą tak jak i inni a kosimy Bizonem z056 :)

Binladen    10

U nas było w sezonie 2010 za TC5070 430zł za 1godz ,TC5050 350zł, bizon 250zł ale pewnie w tym roku wzrośnie ze 20 dychy jak ropsko nie stanieje :unsure:

pawelJD    13

Prosiłbym o radę. Kupuje kombajn. Będzie w stanie przerobić 2 ha pszenicy w godzinę. (nie podaję marki i modelu bo plany mogą się jeszcze pozmieniać :P) I moje pytanie brzmi, czy cena za hektar 280 zł bez sieczki i 300 zł z sieczkarnią będzie odpowiednia przy cenach paliwa rzędu 5 złotych za litr?

szczewko    31

w tym roku przy tych cenach zboza i paliwa 350-360 bez a 400pln z sieczkarnia za hektar. Ja bede tyle bral,jesli nie to niecj ktos inny kosi,szkoda kombajnu za mniej meczyc.

karol19    7

mam pytanie ile trzeba brac w tym roku za koszenie nowym new hollandem tc 5050 z hederem 4,5 m ? myslę że 350 zł minimum

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.