przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

dwdx1906    28
Dnia 27.08.2022 o 08:14, Mikua napisał:

Siej hybryde, oprysk rób jesienią, jak juz masz npk to daj pod korzeń, choć u siebie sprawdziłem i nigdy nie daje, lepiej wychodzi dać wiosną pogłównie 

w jakim celu ma pogłównie dawać fosfor w granuli? żeby sobie czekał do następngo sezonu? 

Dnia 30.08.2022 o 15:11, krilan06 napisał:

Jeżeli pierwszy raz siejesz to ja bym nie ryzykował tak rzadkiego siewu, tzn nie rzadkiego ale poniżej 2 j.s.

niby czemu nie? co to za różnica który raz sieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2443

Posieje za głęboko albo wyjdzie jeszcze mniejsza norma wysiewu i może być problem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

Z doświadczenia siew ma Max 2-3cm,głębszy siew odbije się na plonie poprzez dużo mniej rozkrzewień A to jest podstawa w hybrydzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4268

Panowie muszę posiać na jednej dzialce pszenżyto po pszenzycie, albo żyto hybrydowe po pszenzycie. Najlepsza działka, teraz poszedł obornik i gnojówka. Chciałem pszenżyto, żeby koszty zminimalizować (planowałem większa ilość wapna kupić), ale znajomy usilnie namawia mnie na żyto hybrydowe. U niego w firmie vinetto ~340 za jednostkę. Co Waszym zdaniem byłoby lepszym rozwiązaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2147

Siej pszenżyto, w Twoich warunkach klimatycznych do końca sierpnia będziesz czekał aż hybryda będzie odpowiednio sucha do zbioru. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Panowie muszę posiać na jednej dzialce pszenżyto po pszenzycie, albo żyto hybrydowe po pszenzycie. Najlepsza działka, teraz poszedł obornik i gnojówka. Chciałem pszenżyto, żeby koszty zminimalizować (planowałem większa ilość wapna kupić), ale znajomy usilnie namawia mnie na żyto hybrydowe. U niego w firmie vinetto ~340 za jednostkę. Co Waszym zdaniem byłoby lepszym rozwiązaniem?

zorientuj się po ile na skupie żyto , a hybryda powinna dać około 2ton więcej jak przenżyto na takiej ziemi , tylko znowu zeby dała więcej to trzeba przypilnować grzyba , skracanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Wczoraj kupowałem po jednostce serafino i performer. Oba tyle samo po 280zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4268

Skończy się chyba jednak pszenżytem jednak w tym roku - ciężko mi będzie siewnik ustawić na tak mały wysiew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
14 godzin temu, krilan06 napisał:

Posieje za głęboko albo wyjdzie jeszcze mniejsza norma wysiewu i może być problem

rozkrzewi się spokojnie, a jak tak liczyć to może i 3 js/ha ustawic bo może mniej się wysieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272

No raczej sie nie rozkrzewi, głębokość siewu i gestosc siewu w życie to podstawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
9 godzin temu, Tomek90 napisał:

No raczej sie nie rozkrzewi, głębokość siewu i gestosc siewu w życie to podstawa. 

racja , pójdzie za głęboko i nie wyjdzie....przerabiałem to jak było źle uprawione pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Od dawna wiadomo ze plon w dużej mierze zależy od zasiewu, 

1-2 cm maxymalnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Kupione dziś vinetto po 280 ale już podobno kws podniósł do 300 tak sprzedający twierdzi i po znajomości puścił po "starej" cenie. MTZ 31,5 ZK 95%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Podnoszą ceny? Powinni opuszczać bo to już w zasadzie koniec sprzedaży bo zaraz siać trzeba i większość już kupiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2443

Tak, jutro pojedzie siać. Jak nie popada to ja w ogóle nie dam rady zaorać działki pod hybrydę, a gdzie tu mowa o siewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    89

Zakupiłem wczoraj KWS berado za 279.99zł za JS. Jaki optymalny termin w kujawsko-pomorskim? 

Edytowano przez lobudek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj