przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

damian007    153
1 godzinę temu, Jawor182 napisał:

kizeyryt i azot w jednym czasie można stosować??

Ja dawałem nie widzę przeciwwskazań.


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15
14 godzin temu, Damian1994rolnik napisał:

60kg sialem jak kwalifikat i Szczota jest, siew 5 wrzesień 

IMG_20190228_145110.jpg

Ło Panie, upilnujesz obsady ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Ja do tej pory robiłem w hybrydzie tylko jeden zabieg Wirtuozem z względnie dobrym efektem. W tym planuje jednak zrobić 2 . Teraz czyszczenie prochlorazem i tiofanatem a druga dawka wg zapotrzebowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

,WILCZUS co sie stało ze takie rzadkie ? słabo powschodziło czy nasiona za bardzo utopione . zalezy od pogody ale i tak braki w obsadzie bedą  , azot dałeś ? jak nie to niewiem czy warto ratowac czy tylko dopilnować zeby sie ziele nie rozmnożyło albo łubin wsiać na przyoranie bo to ze zdjecia według mie nie rokuje na przyzwoity plon co bys niezrobił a to dodatkowe koszty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15
Dnia 5.03.2019 o 19:46, WILCZUS napisał:

witam wszystkich bedzie coś z tego jeszcze 

żyto ozim e kws vinetto   

rok wczesniej było na tej działce żyto populacyjne 

co mu teraz podać żeby sie jeszcze rozkrzewiło received_2220102068309167.thumb.jpeg.cc1672f37b2e84db86da4135dfc64122.jpegreceived_2338236023087280.thumb.jpeg.17932afae89028f7cc5b7bda7683190e.jpegreceived_632788217171893.thumb.jpeg.ba8d0f3eb0fd52e479e58fbaf37c9b97.jpegreceived_357589041636935.thumb.jpeg.609689bf21d033b3ad18f76dac74783e.jpeg

Kiedy to kolego siałeś i na jaką głębokość ? Ja mam kilka hektarów zasianych VINETTO i SERAFINO i zarówno wschody jesienią, jak i tempo wzrostu wiosną zdecydowanie na korzyść VINETTO. Bardzo nierówne wschody widać były, albo susza, albo utopione ziarno. 

Ja bym to przesiał jakimś jarym, bo z tego tutaj rewelacji nie będzie. Dawałeś już aztot ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawcio2218    42
OFRK napisał:

Dnia 5.03.2019 o 19:46, WILCZUS napisał: witam wszystkich bedzie coś z tego jeszcze  żyto ozim e kws vinetto    rok wczesniej było na tej działce żyto populacyjne  co mu teraz podać żeby sie jeszcze rozkrzewiło  Kiedy to kolego siałeś i na jaką głębokość ? Ja mam kilka hektarów zasianych VIN ETTO i SERAFINO i zarówno wschody jesienią, jak i tempo wzrostu wiosną zdecydowanie na korzyść VINETTO. Bardzo nierówne wschody widać były, albo susza, albo utopione ziarno.  Ja bym to przesiał jakimś jarym, bo z tego tutaj rewelacji nie będzie. Dawałeś już aztot ?

U mnie też Vinetto dużo lepiej jak Serafino wygląda widocznie lepszy ma wzrost początkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Miałem na jednym polu coś takiego jak na zdjęciach powyżej. Jeszcze jesienią przejechałem to agregatem i zasiałem Bojko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Mam takie pytanie i mam nadzieje że ktoś mi poważnie odpowie, mam kawałek ziemi 6tej kl i zamierzam tam w przyszłym roku posiać żyto hybrydowe C3 gatano kws warunki wodne i tak nie pozwolą na więcej jak 3-3.5t z ha, czy to dobry pomysł kto siał hybrydę 3ci rok po centrali czy coś wyrośnie, ograniczył bym chemię i nastawił się na te 3 t czy warto siać te c3, bo jak 3ci rok po centrali ma się rodzić 1t to szczerze macie takie doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211
Dnia 5.03.2019 o 19:46, WILCZUS napisał:

witam wszystkich bedzie coś z tego jeszcze 

żyto ozim e kws vinetto   

rok wczesniej było na tej działce żyto populacyjne 

co mu teraz podać żeby sie jeszcze rozkrzewiło received_2220102068309167.thumb.jpeg.cc1672f37b2e84db86da4135dfc64122.jpegreceived_2338236023087280.thumb.jpeg.17932afae89028f7cc5b7bda7683190e.jpegreceived_632788217171893.thumb.jpeg.ba8d0f3eb0fd52e479e58fbaf37c9b97.jpegreceived_357589041636935.thumb.jpeg.609689bf21d033b3ad18f76dac74783e.jpeg

będzie tylko wal mu azot najlepiej saletra z 300 kg /ha i za 3-4 tyg znowu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

na co ten azot walić??Nawet jakby tonę saletry nasypał to nic nie będzie,

1 godzinę temu, Wojtek026 napisał:

Mam takie pytanie i mam nadzieje że ktoś mi poważnie odpowie, mam kawałek ziemi 6tej kl i zamierzam tam w przyszłym roku posiać żyto hybrydowe C3 gatano kws warunki wodne i tak nie pozwolą na więcej jak 3-3.5t z ha, czy to dobry pomysł kto siał hybrydę 3ci rok po centrali czy coś wyrośnie, ograniczył bym chemię i nastawił się na te 3 t czy warto siać te c3, bo jak 3ci rok po centrali ma się rodzić 1t to szczerze macie takie doświadczenia?

odpuść lepiej załatw sobie F2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
2 godziny temu, Wojtek026 napisał:

Mam takie pytanie i mam nadzieje że ktoś mi poważnie odpowie, mam kawałek ziemi 6tej kl i zamierzam tam w przyszłym roku posiać żyto hybrydowe C3 gatano kws warunki wodne i tak nie pozwolą na więcej jak 3-3.5t z ha, czy to dobry pomysł kto siał hybrydę 3ci rok po centrali czy coś wyrośnie, ograniczył bym chemię i nastawił się na te 3 t czy warto siać te c3, bo jak 3ci rok po centrali ma się rodzić 1t to szczerze macie takie doświadczenia?

jak siac hybryde to tylko f1 inaczej to lepiej populacyjne


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Znajomi sieli f2 nie raz i na oko sypało bardzo ładnie oraz było dużo słomy. Plon nieważony, bo co się będę cudzym interesował. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Najwyższa pora żeby zacząć zastanawiać się co wybrać na T1.Ja zastanawiam się nad Tiltem i unix.A Wy na co stawiacie w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ja dam duet star i na tym zakończe ochrone chyba


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15

Przydało by się kilka dni pogody, u mnie już w wielu miejscach porażenia chorobami grzybowymi widać. Chyba nie zaoszczędzimy w tym roku na jakimś tańszym T1..20190314_162704-1080x1080.thumb.jpg.e260c23d63b01be56f4aceac943dcc95.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

U mnie pójdzie prochloraz plus tebukanozol a na części a na części z dodatkiem morfoliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15
4 godziny temu, Czesiu224 napisał:

Witam pytanko czy żyto hybrydowe na wiosne mozna dokrzewic czy nie ma sensu 

No jeśli siałeś zbyt późno i wygląda kiepsko, to pewnie warto. Powinieneś to zrobić pierwszą dawką azotu.

3 godziny temu, lexiflexi napisał:

Kiedy wyjeżdżacie z ccc ? U mnie już można się powoli zabierać za ta robotę...

Już CCC ? Aż tak do przodu wegetacja u Was ? Na moich jeszcze nie ma mowy o strzelaniu w źdźbło, a co dopiero o kolanku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj