przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

jonek98    2652

z tego co patrzę to może być początek okresu suchego.Wilgoc w glebie póki co jest jakas,ale takie dwa tygodnie po 20 parę stopni bez deszczu ja wysmali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2652

byle nie brakło wilgoci jak się będzie nalewać w klos.bo znowu będzie słomy do uja,ale ziarna nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1549

Zrobiłem dzisiaj T2 i powiem Wam że na 5 klasie żyto już skręcone w rulon i kolor taki niebieski inny. Już na takiej klasie nigdy nie dam tyle trineksapaku bo za duża to dawka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1549
Napisano (edytowany)

0,4 ale żyto bylo ładne 

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2168
1 minutę temu, XTRO napisał:

Zrobiłem dzisiaj T2 i powiem Wam że na 5 klasie żyto już skręcone w rulon i kolor taki niebieski inny. Już na takiej klasie nigdy nie dam tyle trineksapaku bo za duża to dawka 

Zrobiłem to samo, tak bylejakiego żyta nie miałem od lat.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1987
19 minut temu, XTRO napisał:

Zrobiłem dzisiaj T2 i powiem Wam że na 5 klasie żyto już skręcone w rulon i kolor taki niebieski inny. Już na takiej klasie nigdy nie dam tyle trineksapaku bo za duża to dawka 

0,4 litra trineksapaku dla żyta to jak dla byka pyrka. Cały czas było mokro i zboża nie mają korzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3690
22 minuty temu, XTRO napisał:

 Już na takiej klasie nigdy nie dam tyle trineksapaku bo za duża to dawka 

Nie koniecznie to musi być wina Moddusa, wina leży w przepuszczalnej słabej ziemi. Ciesz się że nie dałeś CCC wtedy dopiero by była mogiła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1549

Od ccc dawno odszedłem. Nie bardzo widzą większych opadów. Jutro zacznę T2 w pszenżycie i wcześniejsze pszenicę ale też pod wieczór zacznę dopiero 

11 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

0,4 litra trineksapaku dla żyta to jak dla byka pyrka. Cały czas było mokro i zboża nie mają korzeni.

To już duża dawka. Patrz co w tym roku zrobiło . Tutaj omijak przy regulacji 

IMG20240502193325.jpg

IMG20240502194853.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodek11500    7
3 godziny temu, XTRO napisał:

Od ccc dawno odszedłem. Nie bardzo widzą większych opadów. Jutro zacznę T2 w pszenżycie i wcześniejsze pszenicę ale też pod wieczór zacznę dopiero 

To już duża dawka. Patrz co w tym roku zrobiło . Tutaj omijak przy regulacji 

IMG20240502193325.jpg

IMG20240502194853.jpg

To drugie zdjęcie to z tego roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1549

Drugie zdjęcie z tego roku. Nie taka aż wydma. Tak się robi już na 5 klasie a nawet miejscami na 4b. Sucho fest 

Tutaj 5 ha też na 5 klasie i trochę lepiej ale patrząc na pogodę to dzisiaj albo w niedzielę będzie podobnie 

IMG20240502210810.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2466

A to bym nie pomyślał że fotka z tego roku. Ale faktycznie - palnik na dworze jak w lipcu albo sierpniu, a wydawało się że tyle deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1549

U mnie deszczu nie było większego już ponad 2 tyg jak nie więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    439

u mnie ta sama sytuacja, marzec 20 litrów, kwiecień 30 l i zboża na 5-6 klasach zaczynają już schnąć, no może na tej 5 się jeszcze trzymią ale na 6 już wie zwijają mocno. co z tego że w lutym spadło z 80 litrów jak dla przepuszczalnej gleby to nie ma znaczenia, ważny jest regularny deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    860

A kiedy polecacie wykonać zabieg T2 w technologii dwuzabiegowej w jakiej fazie. Narazie czysto gdzie nie gdzie tylko trochę mączniaka, planuje dać azokso i tebukonazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10043

Ja jak zawsze tebukonazol i etefon przed kloszeniem. 

Dziś wracałem ścieżka z kukurydzy, KWS Gilmor

 

IMG_20240504_080521.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawiddawid    2

Czy można do zabiegu T2 dorzucić mocznik w takich temperaturach? Oczywiście oprysk pod wieczór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    356

Ja ze swoim na T2/T3 w technologii jednozabiegowej czekam aż się zacznie klosic. Ważne tylko by nie zaczęło kwitnąć. 
Zyta czyste, bez mączniaka, rdzy.. 
Na razie poszło 140kg N i dwie regulacje na 31 i teraz 37/39. 
W przyszłym tygodniu fungicyd i zapominam o nim do żniw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

U mnie zaczyna się kłosic. Chcę dać T2 i siarczan i 0.2 Modus. Będzie to bezpiecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10043
2 godziny temu, dawiddawid napisał:

Czy można do zabiegu T2 dorzucić mocznik w takich temperaturach? Oczywiście oprysk pod wieczór.

Ja już na kłos ani na flagowy nigdy nie dawałem mocznika 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

Jeśli tebukonazol chcę dać na kłos to zrobić to jak będą wszędzie kłosy na wierzchu czy  po kwitnieniu? Kiedy będzie lepszy efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2168

Jak kłosy na wierzchu. Po przekwitnięciu to za późno.

  • Like 2

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    92

U mnie w czwartek poszło T2, dzisiaj już kłosy na wierzchu.

IMG_20240504_161556.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj