przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Krzysztof81    3877

Na żyto najlepszy jest saletrzak/saletrosan siany w przymrozki a nie rsm i koleiny po kolana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    270
5 godzin temu, turtojs napisał:

ja wogole żyt nie pryskam na grzyba, tylko raz skracanie, około 110 azotu, plon od 3 lat podobny, średnia się kręci wokół 6 ton z ha, przy czym żyto idzie na najgorsze ziemie od 5 do 6 klasy, zero 4 klasy

 

zeszły rok akurat rekordowy bo były kawałki co sypały po 7,5, były też kawałki słabsze, średnia poprzedniego sezonu 6,5 z ha, poprzednie lata 5,8-6,1 z ha średnia

 

Co było przed żytem, też zboże? Siejesz populację czy hybrydę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

tak było zboze albo pszenżyto albo jęczmień, zdarza się żyto po życie też i nie ma reguły, czasami lepiej plonuje jak w pierwszym roku. oczywiście hybryda, sprawdzone na moich ziemiach średnio niecałe 1,5 tony więcej sypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Idealna pogoda do pryskania to będzie akurat w święta - w niedzielę i poniedziałek, a tak to ma albo wiać albo padać itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidov    0

Witam, u mnie kolanko też około 1cm jak to zwykle bywa wcześniej nie było kiedy wjechać z chwastami a teraz wszystko na raz i dylematy... Ostatni raz na wiosnę jadę chwasty... w przyszłym sezonie koniecznie na jesień.  Plan mam następujący:  jutro (wtorek 26.03) robię mimo wszystko skracanie 0,25 moddus i 1l ccc (czy dołożyć protendo 300ec od razu czy osobno?). Za tydzień na chwasty mustang 306SE. Ewentualnie czy w sobotę tj po 4 dniach mogę zrobić odchwaszczanie? Jakie minimalne odstępy między odchwaszczaniem a T1 można robić? Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
Dnia 24.03.2024 o 10:51, lobudek napisał:

Na kiedy planujecie T1 w życie?

zrobione przeszło tydzień temu jak było 2-3 dni ciepłego, a kolanko już było powyżej 0,5 cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
2 godziny temu, Dawidov napisał:

Witam, u mnie kolanko też około 1cm jak to zwykle bywa wcześniej nie było kiedy wjechać z chwastami a teraz wszystko na raz i dylematy... Ostatni raz na wiosnę jadę chwasty... w przyszłym sezonie koniecznie na jesień.  Plan mam następujący:  jutro (wtorek 26.03) robię mimo wszystko skracanie 0,25 moddus i 1l ccc (czy dołożyć protendo 300ec od razu czy osobno?). Za tydzień na chwasty mustang 306SE. Ewentualnie czy w sobotę tj po 4 dniach mogę zrobić odchwaszczanie? Jakie minimalne odstępy między odchwaszczaniem a T1 można robić? Z góry dzięki za odpowiedzi

3-4 dni pomiędzy odchwaszczaniem a t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3
12 godzin temu, Dawidov napisał:

Witam, u mnie kolanko też około 1cm jak to zwykle bywa wcześniej nie było kiedy wjechać z chwastami a teraz wszystko na raz i dylematy... Ostatni raz na wiosnę jadę chwasty... w przyszłym sezonie koniecznie na jesień.  Plan mam następujący:  jutro (wtorek 26.03) robię mimo wszystko skracanie 0,25 moddus i 1l ccc (czy dołożyć protendo 300ec od razu czy osobno?). Za tydzień na chwasty mustang 306SE. Ewentualnie czy w sobotę tj po 4 dniach mogę zrobić odchwaszczanie? Jakie minimalne odstępy między odchwaszczaniem a T1 można robić? Z góry dzięki za odpowiedzi

Rok temu robiłem tak- odchwaszczanie a następnego dnia grzybowka wraz ze skracaniem i wyszło ok brak fito, żadnych przebarwień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    88

U mnie protendo+unix (protiokonazol 150g, cyprodynil 260g)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
18 minut temu, alandil napisał:

W jakich proporcjach?

0,5kg unix i 0,4l tern

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidov    0
10 godzin temu, friz napisał:

Rok temu robiłem tak- odchwaszczanie a następnego dnia grzybowka wraz ze skracaniem i wyszło ok brak fito, żadnych przebarwień. 

no i jak na złość awaria... pęknięta membrana ( żeby było ciekawiej w sobotę sprawdzałem i było ok). Wychodzi na to, że będę zmuszony zrobić jutro skracanie i w sobotę po 3 dniach odchwaszczanie, chyba nie będzie problemów? Temperatury wyższe od jutra więc liczę, że rośliny szybciej przerobią oprysk i drugi po 3 dniach nie zaszkodzi. Słabo ten rok się zaczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawcio2218    42

Dziś udało zrobić się pierwszy zabieg w życie. Siarczan magnezu 10 kg, dr green zboża 2 kg, fenpropidyny 300g, protio 120g, Modus 0,35 l i adiuwant. Na sobotę planuje pszenżyta w podobnym zestawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3

Ile maksymalnie można dać modusa w połączeniu z ccc w życie? Musze porządnie skrócić bo idzie jak szalone do tego poszło ciut za dużo azotu niż początkowo planowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    88

Mam w tym roku dosyć kiepskie żyto. Miejscami jest już prawie odpowiednia faza do skracania, a na ciężkich, gliniastych górach żyto jest o połowę mniejsze i bardzo rzadkie. 3tyg temu dostało 330kg/ha saletry. Stosował ktoś dokrzewianie chemiczne za pomocą CCC? Sprawdzi się to w tak nierównym łanie? Czy muszę zastosować ten środek oddzielnie czy od razu robić razem z moddusem i fungicydami na T1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

Za późno już jest. Żyto idzie już mocno w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    88
Napisano (edytowany)

W moim rejonie nie do końca (północ kuj-pom). Najlepsze rośliny wyglądają tak:

 

IMG_20240330_073610.jpg

IMG_20240330_073749.jpg

Edytowano przez lobudek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody1997    48

Wieje tak że chce łeb urwać, ale przejechałem się rowerem obejrzeć żyto. Do gęstych nie należy, ale może być. Może jakby było siane parę dni wcześniej niż 2 października, to byłoby lepiej.

 

WP_20240331_001.jpg

WP_20240331_002.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj