przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robert1226    1592
5 godzin temu, logan3512 napisał:

Ktoś podpowie właśnie ile wysiać F2 na 1,5ha  działka to łąka która dziś orze połowa to 6 klasa a pół taka też lekka ziemia  tylko podmokła

Ja F2 tak jak teraz to 80 kg/ ha a jak pod koniec września to 100 kg / ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507
Qwazi napisał:

Teraz do mnie dotarło jak przeliczałem wysiew bo mi wjechało żyto. Głupi ja😱

Tzn jak przeliczałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7967
2 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Tzn jak przeliczałeś?

Sieje poznaniakiem więc przeliczam z MTZ żeby uzyskać obsadę 180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

Witam. Proszę o poradę. Mam do posiania hektar żyta. Co lepiej plonuje f2 berado serafino zmieszane czy rok po centrali dańkowskie granat.

Ziemia klasy 4b i 5. 

Które radzicie zasiać i jak f2 to w jakiej obsadzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

Odmiany nie były mieszane tylko u siostry po kombajnie poszło razem. I niby można odebrać trochę ale na pewno to już nie będzie takie czyste. Odmiany rosły na tym samym polu i dojrzały w tym samym czasie. To siać f2 czy populację?? Co lepiej sypnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiorek766    3
17 godzin temu, migacz napisał:

Mało tego żyta siejecie na f2 ja myślałem o 120kg.

i słusznie. dwie porcje KWS Serafino to ok. 75 kg to F2 powinno być od 100 do 120kg.  Tak siałem w tamtym roku i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1
4 godziny temu, KlimekPL napisał:

A no to skoro dojrzały w tym samym czasie to ja osobiście zasiałbym hybrydę F2.

Ok dziękuję za podpowiedź

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

kup hybrydę ale F1 a nie drugi raz siać, ja zrobiłem próbę to około 1 tony różnicy między swoim sianym a nową hybryda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

To ci jedno w drugie waszło nawet na lekki +dla F2 .

Tona różnicy to już warto siać F1. Ale to nie jest żaden pewniak, na moich piachach nie ma znaczenia f1 czy f2, sypią tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

Na kawałek 3.3 ha chcąc zaoszczędzić kupiłem 5 jednostek serafino, planuje siać 1.8 jednostki więc mam ziarna na 2.7 ha. Pytanie brzmi czy jak dodam na to 60 ary f2 60 kilo i razem to wymieszam w betoniarce z f1. Wysieje to na całość żeby nie robić dodatkowych prób kręconych. Czy to nie będzie błąd? 

Czy mieszając to razem mogę w jakiś sposób obniżyć plon f1??? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

Tylko ze ziemia na której to będę siał to nowa dzierżawa z pH 4.5 i Składniki na niskim poziomie wyjałowiona dopiero stosowałem 1 raz wapno  i boję się że 1.5 jednostki będzie za mało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Na 1 klasie możesz dwie jednostki zasiac, na takiej slabej 1,5 worka będzie w porządku w tym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

😘 Wysiałem dzisiaj żyto f1 wyszło 1.6 jednostki a f2 tylko 220 r m2 a miało być 260. Czy to nie będzie za mało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

No a co teraz zrobisz, już nic nie zrobisz. Czekać, obserwować. 2 lata temu robak mi podgryzł żyto i się niektórzy tu śmiali że co ja zostawiam, przesiać owsem, itd, itp. Żyto dało ponad 7t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj