przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Tomek90    2314
Dnia 18.04.2020 o 21:00, Roki212 napisał:

A susza nie skróci

Myślę ze nie. Pierwszy raz mam żyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

I słusznie bo żyto to nie pszenica zawsze podatniejsze na wyleganie. W zeszłym roku populacja skarcana tylko przy t1 i plonie 4.5-5 ton powychylała sie i to znacznie i dało sie kosić tylko w jedną strone pomimo tego że nie leżało plackiem. W tym roku na tym samym polu jest żyto i jest gęściejśze i to znacznie nawożenie około 150N raz skaracane i po cichu licze że samo zredukuje liczbe źdżbeł(trudne słowo) i może wystoi do żniw. 0.6 moddusa to przy życie duży koszt patrząc na jego cene. Raz skrócić to mus!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

2 lata temu mialem binnto i nie skracalem. Dalo prawie 8 ton ale dalem na usztywnienie. Miejscami troche padlo ale tylko troche. W tym roku skracalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1832
2 godziny temu, BENNY82 napisał:

I słusznie bo żyto to nie pszenica zawsze podatniejsze na wyleganie. W zeszłym roku populacja skarcana tylko przy t1 i plonie 4.5-5 ton powychylała sie i to znacznie i dało sie kosić tylko w jedną strone pomimo tego że nie leżało plackiem. W tym roku na tym samym polu jest żyto i jest gęściejśze i to znacznie nawożenie około 150N raz skaracane i po cichu licze że samo zredukuje liczbe źdżbeł(trudne słowo) i może wystoi do żniw. 0.6 moddusa to przy życie duży koszt patrząc na jego cene. Raz skrócić to mus!

Może i na lepszym stanowisku to co innego ale na gorszych gdzie piach to już samo się skraca robiąc się rzadkie a dać w taką suszę jeszcze antywylegacz to nie wiem jakby to wyglądało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2314

Jutro będę skracać, wrzucę odrazu fungicyd chodź jest czysto bo niechce mi się jeździć 2 razy.po

19 godzin temu, czareczek85 napisał:

Jutro zaczynamy t1 ventur 300sc dawka 1l do tego regulacja heltrin 0,4l. Dodatkowo 7kg siarczanu magnezu i prolef max 1l 

Po ile masz ventur??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    413

w granicach 1200zł za 10l. Można zrobić też t1 za 60zł/ha. I powiem tak 22ha dzisiaj opryskane i zaczyna się bieda robić na polach. Kto słabiej sypnął azotem na wiosnę to widać kolosalną różnicę. U mnie gdzie poszło na słabsze działki 300kg saletry żyto jest piękne. A tam co było ładne i sypnełem 200kg to widać różnicę. Jezcze wytrzyma kilka dni bez deszczu bo radzi sobie ale jak tak potrzyma to trzeba zapomnieć o 8t/ha

Edytowano przez czareczek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2481

Dzisiaj byłem na życie hybrydowym u kolegi. Ziemia raczej lekka, piaskowa - jednym słowem dramat. Takiego czegoś o tym czasie to ja jeszcze nie widziałem. Dodam tylko że kolega dba, nawozi, pryska itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    803

W zeszłym tygodniu chłop chodził i rozsiewał saletrzak na swoim życie i się mnie pytał, czy to już właściwy moment i bardzo się zdziwił, jak mu poradziłem, żeby lepiej stalerzował te zabiedzone żytko i zasiał łubin to chociaż dopłatę lepszą weźmie. Ale uparł się, że wysieje ten saletrzak to może chociaż coś nakosi na dalsze zasiewy czyli jak zawsze około pół tony z hektara. Cóż, każdy niech liczy po swojemu.

U mnie susza też się daje we znaki, na górkach już odrzuca pędy na piaszczystych dołkach jeszcze się w miarę trzyma ale też już biednieje a na ilastej ziemi jest bujne i gęsto zielone, no ale wiadomo, tam wilgoci prędko nie zabraknie. 

 

IMG_20200414_163144.jpg

IMG_20200418_131259.jpg

IMG_20200418_131556.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2314

Zauważyłem że tam gdzie słabe wschody (posiane w suchą glebę) to schnie szybciej bo gleba odkryta.

Ogólnie żebym miał pełne wschody to żyto gleba dobrze że poszła regulacja tylko niepotrzebnie grzyb bo czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Nie skracałem żyta jeszcze bo mam strasznie nie równe i zamierzam teraz to zrobić i pytanie moje, mam część roślin już po fazie 2 kolanka a część może w fazie 1 i czy jak teraz wykonam ten zabieg medaxem to chyba nie zaszkodzę tym większym roślinom? Patrzyłem to medaxem można chyba w każdej fazie aż do liścia flagowego a jak to wygląda w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Zależy jaki planowany plon, jakie nawożenie?

Ja sobie nie wyobrażam żyta bez skracania, chyba, że na 5 klasie i suchy rok a takie niestety mamy.

W tamtym roku dwa zabiegi skracania i żyto mi się położyło.

Prognozują deszcze w maju w całym kraju także jak warunki pozwalają to skracaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Skracać będę napewno jutro tylko czy skutków ubocznych nie będzie w większych roślinach bo w takiej fazie co są większe rośliny to ja jeszcze nie skracałem. Gleba bardzo dobra jest tyle że wyjałowiona i różnie rośnie. U mnie w zeszłym roku przy średniej 7 ton stało przy jednym skracaniu jedynie w lepszych miejscach pochyliło i też nie wyobrażam sobie bez skracania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2481

Nie powinno być skutków ubocznych. Kiedyś zawsze skracałem w późniejszych fazach. W tym roku szybciej jak była jeszcze wilgoć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

Jakie odmiany polecacie na słabsze stanowiska 4b/5 ale w dobrej kulturze? Siałem dwa razy dopiero, hybrydę miałem stacha-jakaś starsza odmiana i w tym roku binntto, ale słabo wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AmuntVCF    0

Witam, czy ktoś z Was kosił żyto hybrydowe na kiszonke dla krów? Są jakieś przeciwskazania? Obiło mi się o uszy że jak na kiszonke to tylko z zwykłego żyta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7
42 minuty temu, masio513 napisał:

Na T2 Duett ultra 0.6l.

Dzięki kolego ale już nie chce nic kupować, chcę wykorzystać te Środki  co pisałem u góry ,

Możesz mi jakąś miksturę wymyśleć?.

Dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Lada dzień hybryda będzie się klosic ile dac cerone?

Bardzo ładne gęste ale od miesiąca nie padało nic.

Narazie dostalo 1l ccc + 0.3 modus podobnie jak 2 lata do tyłu i było zawsze całe położone po wichurach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Mam pytanie do praktyków, do kiedy najpóźniej stosowaliscie moddusa albo zamiennik bo najpierw za zimno, potem za sucho i nie wiem czy zdążę ( czekam na deszcz). W bardziej wyrośniętych roślinach jest już flaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2314
Dnia 27.04.2020 o 13:01, Daniel770 napisał:

Co polecacie naT2 i w jakiej dawce?

Mam do wyboru, Proline, dolaro,akanco 250sc, bumper 

0.4 acanto + proline albo bumper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2481
1 godzinę temu, piotrczem napisał:

Mam pytanie do praktyków, do kiedy najpóźniej stosowaliscie moddusa albo zamiennik bo najpierw za zimno, potem za sucho i nie wiem czy zdążę ( czekam na deszcz). W bardziej wyrośniętych roślinach jest już flaga

Wg mnie może być już za późno na moddusa, jakby miało padać możesz zastosować coś z etefonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

No właśnie na etykiecie moddusa jest że można do flagi ale pytanie za sto punktów czy ktoś go z sukcesami stosował w tej fazie? Przez tą pogodę żyto nie jest zbyt wyrośnięte, wyższe pędy sięgają do kolana lub ciut wyżej 

Edytowano przez piotrczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7
9 godzin temu, Tomek90 napisał:

0.4 acanto + proline albo bumper

Dzięki 

0,4 Acanta +0.5 bumper i dokupie 0,4 sprekfre dobrze będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj