luki08

Mf 255 i agregat uprawowo siewny

Polecane posty

luki08    14

Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

Screenshot_20240414_181733_Facebook.jpg

 Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  

Będę wdzięczny za każdą poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekdron    15

Niedługo to bronę wirową z siewnikiem będą kupować do ursusa c-330.

Jaki masz siewnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1192
59 minut temu, luki08 napisał:

Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

Screenshot_20240414_181733_Facebook.jpg

 Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  

Będę wdzięczny za każdą poradę.

Zapomnij o takim zestawie bez hydropaka, zamordujesz ferdka jak małe dzieci kota. W sumie ile będziesz miał obciążenia na przodzie?

Siewnik z 400 do tego zboża z 200 i jest 600 i jeszcze 250 agregat, daleko oddalone i w ferdku będziesz oglądał gwiazdy, zero sterowności

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Mam siewnik isaria 700s on jakoś bardzo ciezki nie jest   , z przodu na zaczepie byłoby około 200kg, wiadomo że sprzedawca powie wszystko aby tylko sprzedać ale wstępnie z nim rozmawiałem i mówił że bez problemu sobie poradzi tyło przód dociążyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    172

Jak masz blisko pola to myślę że nic mu nie będzie, najwyżej będziesz sypał mniej do siewnika. Na lżejszej ziemi jak równo poorane to można na raz siać z takim agregatem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1192
1 godzinę temu, luki08 napisał:

Mam siewnik isaria 700s on jakoś bardzo ciezki nie jest   , z przodu na zaczepie byłoby około 200kg, wiadomo że sprzedawca powie wszystko aby tylko sprzedać ale wstępnie z nim rozmawiałem i mówił że bez problemu sobie poradzi tyło przód dociążyć.

Masz jakieś maszyny do tego MF? Jeśli coś masz, to załaduj na tył, tak, żeby zasymulować podpięty do agregatu siewnik i zobaczysz jak się ciągnik zachowuje. Dla mnie pomysł skazany jest na porażkę, wiem jak zachowuje się taki ciągnik z biardzkim 400 a jak z tolmetem 600 i belką 15. W biardzkim ciężar oddalony bardziej, to potrafił nie raz podbić. Twoje pieniądze, Twój wybór, ja bym nie szedł w tym kierunku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    733

Jaki sens takiego zestawu skoro masz zamiar wstępnie uprawiać agregatem? Zawsze możesz dwa razy przejechać i siać bez kombinacji 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2405
akmaly napisał:

Jaki sens takiego zestawu skoro masz zamiar wstępnie uprawiać agregatem? Zawsze możesz dwa razy przejechać i siać bez kombinacji 

jest sens i to znaczący, nie mniej jednak za ciężkie na ten ciagnik


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14
9 godzin temu, jacor73 napisał:

Masz jakieś maszyny do tego MF? Jeśli coś masz, to załaduj na tył, tak, żeby zasymulować podpięty do agregatu siewnik i zobaczysz jak się ciągnik zachowuje. Dla mnie pomysł skazany jest na porażkę, wiem jak zachowuje się taki ciągnik z biardzkim 400 a jak z tolmetem 600 i belką 15. W biardzkim ciężar oddalony bardziej, to potrafił nie raz podbić. Twoje pieniądze, Twój wybór, ja bym nie szedł w tym kierunku.

Opryskiwacz 600l leję do pełna i daje rade beż problemu w tym roku lałem po 500l rsm co daje też 650 kg i bez problemu się prowadzi. 

Powiem szczerze że brałbym z hydropakiem ale kto na ferdka to wie  wkurzające jest to przełączanie rozdzielacza zeby uruchomić hydraulikę zewnętrzna.  Chyba że ktoś to przerobił i może podpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    86

Jak dla mnie bez sensu MF hast za mały i za słaby. Zależy jaki masz jeszcze teren. W góry to z samym siewnikiem trzeba jechać 1. Jak będzie jakiś dół mokry to siewnik uniesiesz i przejedziesz a agregat jak unisiesz to odrazu wciśnie ciebie w błoto. Podnośnik da radę ale po kilku latach dostanie w d*pę bo nie jest dostosowany do tych ciężarów. Ja mam zgrabiarkę która waży 550kg to przód unosi jak głupie bo jest długości maszyny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1403

nie wyobrażam sobie C360 z takim zestawem u siebie , mocowo i wagowo


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Ja takie coś kupiłem do poznaniaka 2,7m i ciągam to Mtz 82 .Mam i mf255 i 360,ale nawet nie próbuje podczepiać.

Tam jest fatalnie wykonany wał listwowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matek19    56

Jak już mój MF się tu pojawił, to się wypowiem😅 u mnie lekkie ziemie, więc na plus równiejsze wschody i efekt wizualny, bardziej jak na stole a nie fale. Ale tak, generalnie szkoda ciągnika, także po trzech sezonach został wyręczony z uprawy

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14
Napisano (edytowany)

A Matek19   jeszcze dopytam jak podnosiłeś hydropak to przelaczales pod  siedzieniem czy masz to jakiś inaczej rozwiazane

Edytowano przez luki08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matek19    56

Nie przerabiałem, składałem tylko na drogę i jak chciałem coś doprawić bez siewu

Ale da się, poszukaj na forum albo YT, gdzieś widziałem rozbudowaną hydraulikę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    451

360 3p z standardowym obciążeniem  z samym poznaniakiem 2.7m zasypanym zbożem i 3 workami położonymi na skrzyni  (150kg) po jeździe na nierównościach gwiazdy ogląda. 

Może jak koniecznie na raz uprawiać i siać to wyczarować coś w tym stylu?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1403

a jak sie ma "efekt wizualny" równego pola po orce czy  agregacie do  bezorki po qq ?

i też są wschody i np u yacentego można zobaczyć jakie pobojowisko po siewie bezorkowo - gdzie by po orce pisali tu 10 stron że ktoś orać nie umie...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matek19    56

 Po kukurydzy ziarnowej to inna historia, minimum agregat talerzowy przed siewnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bamberszol
      Wymieniałem dzisiaj olej w skrzyni biegów swojego mf255. Przez otwór spustowy zauważyłem jakiś kawałek metalu co to może być? Ciągnik był rozpolawiany 7lat temu pamiętam że ciężko nam coś wskoczył na frezy i wtedy coś jakby strzelilo. Okazało się że pękła tarcza sprzęgła walka wom i trzeba było rozjeżdżać na nowo.Biegi chodzą perfekcyjnie.. Co to może być za element?

    • Przez andrev1822
      Witam. Panowie stoję przed zakupem Massey Ferguson 690 z 1984. Ciągnik ok. Właściciel mówi że ogółem oleju nie bierze ale jak dostanie w d*pę to potrafi cytuje "setkę na 2 ha wziąć" w ciągniku wymienione są 2 pompy zębata i tloczkowa(jak źle napisałem to poprawcie) pompa wody itd itp. Trochę doinwestowany ogólem. Przy zapalaniu dyma nie puścił nie był odpalany wcześniej. Przy przejażdżce wszystko ok "zbiera "się przy przygazowaniu nie widać żeby puszczał bąka czy jakoś obficie dymił. Jest czym się przejmować? Ogółem dodam że nie posiadam sprzętu do mierzenia ciśnienia silnika. Według licznika niecałe 7tys mth
    • Przez andrev1822
      Witam wszystkich. Czy ktoś z was wymieniał wałek przekładni napędu co łączy się z wałem nasuwana mufą ? MF 690. Jak to zrobić? Trzeba przodem odjechać czy da radę na ciągniku ?
    • Przez Adriangolona
      Witam pojawił mi się błąd w Massey Ferguson 6497 dyna 6 błąd to D154 ciągnik normalnie odpala a nie przełącza biegów 
    • Przez biszu
      Witam
      Tak jak w temacie robił to ktoś już u siebie w MF 698t i na co zwrócić uwagę przy demontażu montażu głowicy i innych elementów. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj