Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Theprzemo205    24
witam! Potrzebuję opinie użytkowników rozsiewacza langren i amazone. Potrzebuję kupić rozsiewacz o pojemności 600l. zastanawiam się pomiędzy używana Amazonka lub nowym langrenem. Co lepsze zdaniem użytkowników tych rozsiewaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243
Napisano (edytowany)

jako użytkownik Langrena powiem tak:

;) 

 

a poważnie malowanie do bani, korozja od nowości, ustawianie dawki na chybił trafił - zdecydowanie nie polecam

czekam aż się zwolni Kuhn 921 z 1998 r. a tego badziewia się pozbędę bez żalu z mojej strony.

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Z jakich lat interesuje cię amazone ? Może warto się zainteresować rauch lub kuhn .  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
10 godzin temu, Shaun napisał:

jako użytkownik Langrena powiem tak:

 

a poważnie malowanie do bani, korozja od nowości, ustawianie dawki na chybił trafił - zdecydowanie nie polecam

czekam aż się zwolni Kuhn 921 z 1998 r. a tego badziewia się pozbędę bez żalu z mojej strony.

Ile ludzi tyle opinii. Chociaż przeglądając galerie to przeważnie ludzie się zadowoleni z wytworu jak za te pieniądze. 

O Amazone mogę powiedzieć że rdzewieją i mielą nawóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Zam może i rdzewieje kosz paka ale te stare zae zaf trzymają się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2361

ile teraz nowy langren? mam 600 litrowego i nie jest zły ale jest się do czego przyczepić, po przesiadce z lejka żadnego minusu nie zauważyłem, dopiero po latach chcialo by sie coś lepszego , dokladniejszego, teraz bym szukal kuhn rauch bogballe amazone, nie wiem czy byly by lepsze ale kupil bym zagraniczn z ciekawosci, bo opinie opiniami ale jak samemu sie nie przetestuje to nigdy do końca nie wiadomo


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24
mf362 napisał:

Z jakich lat interesuje cię amazone ? Może warto się zainteresować rauch lub kuhn . niestety kuhn czy ruch to już trzeba zapłacić a budżet jaki mam to 5-6 tysięcy na rozsiewacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wichura123    33
22 minuty temu, Theprzemo205 napisał:

 

Szukaj rozsiewacza Rotina , w takich pieniądzach można znaleźć w super stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24
https://www.olx.pl/d/oferta/rozsiewacz-do-nawozow-rauch-zsb-900-zs600-CID757-IDYkXpN.html co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24
Wichura123 napisał:

Rozsiewacz siewnik nawozów i wapna rotina 1800l Sokoły - Sprzedajemy.pl wygląda nieźle i cena też tylko za duży dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24
https://sprzedajemy.pl/rozsiewacz-nawozow-rauch-800l-z-nadstawka-piatek-4-e30984-nr68882870 co powiecie na ten?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTeam93    12

Amazonki nigdy nie miałem użytkowałem rauch zsb 900 2 sztuki 1 użytkowałem 8 lat 2 dwa lata dokładne, ale oba miały ten sam problem siadała przekładnia w pewnym momencie było tak problematyczne że już miałem dość kupiłem w tamtym roku nowego langrena 800l 

Malowanie oczywiście gorzej być nie może ale jeśli wytrzyma 5 lat to kupie następnego za te pieniądze nic lepszego nie kupię 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Nie opłaca się malowanego lepiej do nierdzewki dołożyć i masz spokój, mego jak na razie po 2 latach rdza w ogóle nie bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

od 18r. mamy tą kopię rotiny i na te kilka ton granuli w zupełności wystarczy, ruda z pewnością nie chrupie jak na amazonkach z tamtego okresu, gdzie farba potrafiła płatami odpadać xD


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8060
2 godziny temu, AgroTeam93 napisał:

Amazonki nigdy nie miałem użytkowałem rauch zsb 900 2 sztuki 1 użytkowałem 8 lat 2 dwa lata dokładne, ale oba miały ten sam problem siadała przekładnia w pewnym momencie było tak problematyczne że już miałem dość 

Rozwalić przekładnie w RAUCHu to naprawdę trzeba się postarać. 

U mnie po dwóch sezonach też zaczeła szfankować ale wystarczyło wymienić dwa łożyska dwa segery i uszczelniacz i nada lata i sypie nawóz. 😎

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120
7 godzin temu, Theprzemo205 napisał:

 

Albo szukać coś starszego amazone zaf za 3.5 4 tys będzie bardzo ładny . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTeam93    12
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, PRIMO napisał:

Rozwalić przekładnie w RAUCHu to naprawdę trzeba się postarać. 

U mnie po dwóch sezonach też zaczeła szfankować ale wystarczyło wymienić dwa łożyska dwa segery i uszczelniacz i nada lata i sypie nawóz. 😎

No tylko że to częste awarie tych rozsiewaczy znam 3 użytkowników i każdy już robił , ciekaw jestem czy po 6 naprawach w ciągu wiosny też nie miał byś dość tego . Powód napraw to segerry chrupały 

Edytowano przez AgroTeam93
Brak czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radca    0

Witam panowie wiem, że temat odświeżany ale pytam osoby które moja rozsiewacz Langren i wysiewają nawóz na 15m. Macie może już wytestowane jak ustawić łopatki pod dany typ nawozu żeby siało równo  i utworzoną tabelę ile sieje jakiego nawozu przy danym ustawieniu. Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162
Napisano (edytowany)

Ja sieję c330m ale na 12m, na 4 biegu, to gruby nawóz typu salmag, polifoski, sól potasowa (ma inną granulę ale leci tak samo) 30 100kg, 35 150kg na ha, saltrosan trzeba zwiększyć o 5, tzn 35 100kg 40 150kg, drobny nawóz saletrzk, saletra pulan 25 100kg 30 około 200-250kg. Ustawienie łopatek dla 12m tak jak pisałem, polifoski 02, saletra 03, a saletrosan to nie wiem bo siałem 02 i miałem pasy 

Edytowano przez raven18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radca    0

Czyli teoretycznie powinienem zwiększyć zakres łopatki która rzuca dalej o jeden i powinno być dobrze. Czyli polifoska i inne grube 03 a drobne nawozy 04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Myślę że tak, będziesz widział po siewie czy pasów nie ma 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj