Polecane posty

Młody1997    48

Chyba tak jak mówicie zaczynają mieć parcie z tymi nawozami. Jak już do mnie, takiego małego rolnika, Osadkowski dzwoni, to dziwne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozotek    75
10 minut temu, Młody1997 napisał:

Chyba tak jak mówicie zaczynają mieć parcie z tymi nawozami. Jak już do mnie, takiego małego rolnika, Osadkowski dzwoni, to dziwne.

Z tego co wiem niektórzy jeszcze mają na placu towar z grudnia po 1700 i są pogodzeni ze strata , starają sie to wszystko wypchnąc i wyczyscic magazyn  przed kolejna obnizka a do tego musza realizowac biezace kontrakty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    337

1700 to i tak bym powiedział tanio. U mnie w okolicy pulan po 1930 brutto, ostatnio woreczek na ziemniaki kupowałem. Obniżki może będą latem dopiero u lokalnych sprzedawców. LBL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Psioczycie  że firmy od UKR-ow kupują zboże bo tańsze ,ale sami kupując nawóz robimy to samo ,jak zagraniczny tańszy to kupuje się Litewski,Węgierski itd.A jak by wtedy producenci nawozu w ramach protestu zablokowali drogi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
33 minuty temu, kopin napisał:

Psioczycie  że firmy od UKR-ow kupują zboże bo tańsze ,ale sami kupując nawóz robimy to samo ,jak zagraniczny tańszy to kupuje się Litewski,Węgierski itd.A jak by wtedy producenci nawozu w ramach protestu zablokowali drogi ?

Wszystko dobrze? 

Niech dadzą nam produkować tak samo jak na Ukrainie to nie będzie problemu czy kupią od nas czy od nich. Środki ochrony roślin jakie się chce i kiedy się chce to pryskaja. Tak samo nawozy. Żadnych norm. I ty to porównujesz?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popier96    165
11 minut temu, krzychu121 napisał:

Wszystko dobrze? 

Niech dadzą nam produkować tak samo jak na Ukrainie to nie będzie problemu czy kupią od nas czy od nich. Środki ochrony roślin jakie się chce i kiedy się chce to pryskaja. Tak samo nawozy. Żadnych norm. I ty to porównujesz?

Myślisz, że to by poprawiło sytuacje? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Polidap 3300 brutto, Korn Kali 1750 brutto ilości detaliczne.

 


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Wszystko dobrze? 

Niech dadzą nam produkować tak samo jak na Ukrainie to nie będzie problemu czy kupią od nas czy od nich. Środki ochrony roślin jakie się chce i kiedy się chce to pryskaja. Tak samo nawozy. Żadnych norm. I ty to porównujesz?

Nie nakręcaj się jak budzik na sprężynę tylko pomyśl.Myślisz że producenci nawozów tak nie mówią ,mniejsze koszty pracowników ,tańszy surowiec ,itd.Więc jak mamy konkurować z tańszymi nawozami.A my też wybieramy tańsze,i wątpię żeby ktoś kto będzie miał zagwarantowane że na polskim rynku tylko polskie zboże nie skusił by się na nawóz za 1 tyś z zagranicy tylko dał 1,5 za PolskiTo że nam się nie podoba to normalne,bo mi też nie ,ale jak chodzi o ekonomię to każdy dba o swoją kieszen

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
Napisano (edytowany)

Tylko że ty czy ja sprzedajesz za tyle ile ci zapłacą. A zakłady sprzedadzą ci za tyle ile oni chcą. Nie pamiętasz rekordowych zysków? Dlaczego teraz nagle polskie Azoty są tańsze niż zagranica? Zobaczyli że rolnicy mają gdzieś tych wyzyskiwaczy. I jak chca zostać na rynku to z marzą muszą zejść . I nagle mamy tańsze nawozy. A mogliśmy już je mieć od początku roku 

Edytowano przez krzychu121
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8999
43 minuty temu, kopin napisał:

Nie nakręcaj się jak budzik na sprężynę tylko pomyśl.Myślisz że producenci nawozów tak nie mówią ,mniejsze koszty pracowników ,tańszy surowiec ,itd.Więc jak mamy konkurować z tańszymi nawozami.A my też wybieramy tańsze,i wątpię żeby ktoś kto będzie miał zagwarantowane że na polskim rynku tylko polskie zboże nie skusił by się na nawóz za 1 tyś z zagranicy tylko dał 1,5 za PolskiTo że nam się nie podoba to normalne,bo mi też nie ,ale jak chodzi o ekonomię to każdy dba o swoją kieszen

Skoro tacy mamy być patriotyczni to zacząć trzeba od własnego przemysłu. Zobacz w sklepach ile masz naszych produktów na półkach? 

W ostatnim czasie zauważyłem że Ukraińskich jest więcej niż PL, nawet kod kreskowy 59...a dalej podany wyprodukowano UA😎  za chwilę nie będzie gdzie sprzedać tego co wyprodukujesz , tak jest rynek nasycony. Myślisz że ktoś będzie się przejmował że masz faktury za nawozy czy opryski nie zapłacone?  Każdy widzi tylko swój zysk...ciekawe co by było jakby tak wstrzymać na rok wszelkie inwestycje rolnicze. 0 zakupów 🤔

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242
34 minuty temu, krzychu121 napisał:

Tylko że ty czy ja sprzedajesz za tyle ile ci zapłacą. A zakłady sprzedadzą ci za tyle ile oni chcą. Nie pamiętasz rekordowych zysków? Dlaczego teraz nagle polskie Azoty są tańsze niż zagranica? Zobaczyli że rolnicy mają gdzieś tych wyzyskiwaczy. I jak chca zostać na rynku to z marzą muszą zejść . I nagle mamy tańsze nawozy. A mogliśmy już je mieć od początku roku 

Masz rację i to powinien być jeden z postulatów protestów rolniczych druga sprawa nie kupuje się towaru nie mając kasy , to do @GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Tylko że ty czy ja sprzedajesz za tyle ile ci zapłacą. A zakłady sprzedadzą ci za tyle ile oni chcą. Nie pamiętasz rekordowych zysków? Dlaczego teraz nagle polskie Azoty są tańsze niż zagranica? Zobaczyli że rolnicy mają gdzieś tych wyzyskiwaczy. I jak chca zostać na rynku to z marzą muszą zejść . I nagle mamy tańsze nawozy. A mogliśmy już je mieć od początku roku 

Nie zawsze tak jest że bierzesz ile dają .Dzisiaj świnie sprzedane ,płacą po 6,8 ja po negocjacjach 7,25.Czyli tak samo jak przy kupnie do gospodarstwa tyle że targowanie się w drugą stronę .A co do rekordowych zysków  fiirm w poprzednich latach to masz rację ,ale tak się kończy jak nie ma wolnego rynku tylko odgórny prikaz pierwszego sekretarz/prezesa.A co do firm to wylazło im teraz bokiem i chytry dwa razy traci.Ale my też swój wkład w to mamy ,jak potrzebowałem kupic zboże to nikt po 2 tysi nie chciał sprzedać bo będzie jeszcze droższe.Na zdrowy rozum jeżli zboże ponad 2 tyś miało by kosztować to sami byśmy zapomnieli jak mięso smakuje bo nikogo by nie było stać na kawałek kiełbasy

2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Skoro tacy mamy być patriotyczni to zacząć trzeba od własnego przemysłu. Zobacz w sklepach ile masz naszych produktów na półkach? 

W ostatnim czasie zauważyłem że Ukraińskich jest więcej niż PL, nawet kod kreskowy 59...a dalej podany wyprodukowano UA😎  za chwilę nie będzie gdzie sprzedać tego co wyprodukujesz , tak jest rynek nasycony. Myślisz że ktoś będzie się przejmował że masz faktury za nawozy czy opryski nie zapłacone?  Każdy widzi tylko swój zysk...ciekawe co by było jakby tak wstrzymać na rok wszelkie inwestycje rolnicze. 0 zakupów 🤔

Nie twierdzę że nie masz racji trochę .Ale sprawdz ile my tam żarcia sprzedajemy a ile oni tu wysyłają .U nas jeden na protesty pojechał a jak mu z mleczarni uświadomił że 75% idzie na wschód i jak zamkniemy granicę oni zrobią to samo to przestał myśleć tylko o swoim zbożu bo ma 150 krów dojnych

A gwoli ścisłości a nie po to żeby ferment siać czy komuś dokuczać ,nawet jak będziemy mieli takie same środki nawozy i obostrzenia jak na Ukrainie i tak nie mamy z nimi szans.Bo kto u nas ma taką ziemie że ręką zasieje ,zagrabi gałęzia czarnoziem i zbierze 12 t *

Edytowano przez kopin
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    210
Napisano (edytowany)
Dnia 6.04.2024 o 21:58, Skowron16 napisał:

Saletra z Anwilu po 1600 brutto kuj pom

1490zl brutto dzisiaj, produkcja wczorajsza

20240410_155407.jpg

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72
6 godzin temu, kopin napisał:

Psioczycie  że firmy od UKR-ow kupują zboże bo tańsze ,ale sami kupując nawóz robimy to samo ,jak zagraniczny tańszy to kupuje się Litewski,Węgierski itd.A jak by wtedy producenci nawozu w ramach protestu zablokowali drogi ?

Nawozy ze wschodu idą bez cła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8999
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, kopin napisał:

Nie zawsze tak jest że bierzesz ile dają .Dzisiaj świnie sprzedane ,płacą po 6,8 ja po negocjacjach 7,25.Czyli tak samo jak przy kupnie do gospodarstwa tyle że targowanie się w drugą stronę .A co do rekordowych zysków  fiirm w poprzednich latach to masz rację ,ale tak się kończy jak nie ma wolnego rynku tylko odgórny prikaz pierwszego sekretarz/prezesa.A co do firm to wylazło im teraz bokiem i chytry dwa razy traci.Ale my też swój wkład w to mamy ,jak potrzebowałem kupic zboże to nikt po 2 tysi nie chciał sprzedać bo będzie jeszcze droższe.Na zdrowy rozum jeżli zboże ponad 2 tyś miało by kosztować to sami byśmy zapomnieli jak mięso smakuje bo nikogo by nie było stać na kawałek kiełbasy

Nie twierdzę że nie masz racji trochę .Ale sprawdz ile my tam żarcia sprzedajemy a ile oni tu wysyłają .U nas jeden na protesty pojechał a jak mu z mleczarni uświadomił że 75% idzie na wschód i jak zamkniemy granicę oni zrobią to samo to przestał myśleć tylko o swoim zbożu bo ma 150 krów dojnych

A gwoli ścisłości a nie po to żeby ferment siać czy komuś dokuczać ,nawet jak będziemy mieli takie same środki nawozy i obostrzenia jak na Ukrainie i tak nie mamy z nimi szans.Bo kto u nas ma taką ziemie że ręką zasieje ,zagrabi gałęzia czarnoziem i zbierze 12 t *

Mylisz się co do ziemi, tam też trzeba podać nawozy i opryskać. Takie plony jak mówisz nie tylko u nich osiągalne. 

Co do reszty nie widzisz jak zaczynają wykorzystywać swą obecną sytuację? Daliśmy im za dużo wolnej ręki i pomocy, a teraz zaczynają rządzić na naszym terenie i rynku. Jeśli ulegniemy to twój sąsiad ani zboża ani mleka nie wyślę nigdzie. A w tej kwestii i UE też robi swą robotę równorzędnie nas niszcząc z oligarchią ze wschodu. 

Nawozy paliwa dopłaty z naszej wypracowanej kasy jaki pomóc wojenna dla UA. Odpowiedz na pytanie sobie...czy ta wojna nie dzieje się tu i teraz u nas? Jak kto mówi żeby cicho siedzieć bo tam idzie towar to co poddajemy się bez walki ? 

3 godziny temu, bizon1 napisał:

Masz rację i to powinien być jeden z postulatów protestów rolniczych druga sprawa nie kupuje się towaru nie mając kasy , to do @GRZES1545

Wiesz ilu rolników bierze nawozy z płatnością po żniwach? 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Tutaj wszyscy maja na dwa trzy lata nawozu za gotówe i w materacu kasa jeszcze na gospodarkę somsiada obok

  • Like 2
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3241
Napisano (edytowany)

Ale co powiem to powiem ale jak się bierze całego tira rsm-u To trzeba ważyć i nie ma że plomby, w tym roku wziąłem od pośrednika 10 mauzerów czyli 10 000 l i waga się zgadzała według litrów A kiedy  wziąłem całego tira to wychodziło mi że litr waży 1,24 RSM 28 i w tym roku to już widać na polu że tamten był chrzczony nawet mniej dużo przypaleń bo jak tamten był z wodą to bardziej przypalał

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soldis    7
1 godzinę temu, suffeks napisał:

1490zl brutto dzisiaj, produkcja wczorajsza

20240410_155407.jpg

gdzie po tyle ? u nas w WLKP 1740

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1686
8 godzin temu, kopin napisał:

Psioczycie  że firmy od UKR-ow kupują zboże bo tańsze ,ale sami kupując nawóz robimy to samo ,jak zagraniczny tańszy to kupuje się Litewski,Węgierski itd.A jak by wtedy producenci nawozu w ramach protestu zablokowali drogi ?

Gdyby jakość nawozów importowanych była zła, nasi już dawno ryja by darli. Niestety z jakością  importowanego zboża jest "nieco" inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1313
2 godziny temu, suffeks napisał:

1490zl brutto dzisiaj, produkcja wczorajsza

20240410_155407.jpg

Już idzie kupić po 1400 brutto, ale to i tak dwie tony pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
27 minut temu, marek1977 napisał:

Już idzie kupić po 1400 brutto, ale to i tak dwie tony pszenicy.

Dostałeś taką ofertę przy kilku tonach ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156
Strongman napisał:

Ale co powiem to powiem ale jak się bierze całego tira rsm-u To trzeba ważyć i nie ma że plomby, w tym roku wziąłem od pośrednika 10 mauzerów czyli 10 000 l i waga się zgadzała według litrów A kiedy  wziąłem całego tira to wychodziło mi że litr waży 1,24 RSM 28 i w tym roku to już widać na polu że tamten był chrzczony nawet mniej dużo przypaleń bo jak tamten był z wodą to bardziej przypalał

Zawsze jadę do sąsiada ważyć RSM i waga zawsze się zgadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj