Polecane posty

krzychu121    3926
Przed chwilą, Troker1979 napisał:

Szkoda że człowiek w tej sytuacji nie kupuje na zasadzie: Dziś kup i syp

Można by było tak robić jakby skład był za płotem i codziennie miał świeża dostawę. Ja dzownilem we wtorek po świętach to cena 1640 zł za anvistar przy kilku tonach, a już w czwartek na ty samym składzie 1560 zł. I nic nie mówili że będzie tanieć . Miałem trochę szczęścia że nie zamówiłem od razu po świętach. Tylko dostawa w przyszłym tygodniu. Tydzień gdzieś trzeba czekać bo będzie to ze świeżej dostawy. Ci co mają na placu to od 1730 do nawet 1950 zł za saletrę. Znajomy kupił saletrzak przed świętami to zapłacił więcej niż ja za saletrę. GA robi z cenami co chce i nic nie poradzimy. Pewne jest to że nie ma co kupować na zapas. Tylko tyle ile potrzeba.  Do drugiego pokosu się okaże czy nie umoczylem z Korn kali bo wziąłem na caly sezon samochod za 1650 brutto. Okoliczni handlowcy chcieli od 1800 zł w górę przy kilku tonach 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1828
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Można by było tak robić jakby skład był za płotem i codziennie miał świeża dostawę. Ja dzownilem we wtorek po świętach to cena 1640 zł za anvistar przy kilku tonach, a już w czwartek na ty samym składzie 1560 zł. I nic nie mówili że będzie tanieć . Miałem trochę szczęścia że nie zamówiłem od razu po świętach. Tylko dostawa w przyszłym tygodniu. Tydzień gdzieś trzeba czekać bo będzie to ze świeżej dostawy. Ci co mają na placu to od 1730 do nawet 1950 zł za saletrę. Znajomy kupił saletrzak przed świętami to zapłacił więcej niż ja za saletrę. GA robi z cenami co chce i nic nie poradzimy. Pewne jest to że nie ma co kupować na zapas. Tylko tyle ile potrzeba.  Do drugiego pokosu się okaże czy nie umoczylem z Korn kali bo wziąłem na caly sezon samochod za 1650 brutto. Okoliczni handlowcy chcieli od 1800 zł w górę przy kilku tonach 

Przecież dystrybutorzy GA mający na placu setki ton jak nie tysiące azotu to ten towar ma taką cenę jak GA powie, dzisiaj tak jutro tak a towar parzy widzę ostatnio oj parzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
Napisano (edytowany)

Ja Korn Kali za 1500 brutto z kopiejkami brałem już z miesiąc temu w Agrosieci i to przy 2 t

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3926
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Przecież dystrybutorzy GA mający na placu setki ton jak nie tysiące azotu to ten towar ma taką cenę jak GA powie, dzisiaj tak jutro tak a towar parzy widzę ostatnio oj parzy 

Dużo dystrybutorzy tak. Ale małe składy nie. 

36 minut temu, Troker1979 napisał:

Ja Korn Kali za 1500 brutto z kopiejkami brałem już z miesiąc temu w Agrosieci i to przy 2 t

Napewno 1500 brutto ? Śledzę cenę Korn kali od grudnia zeszłego roku i tu na forum nawet przeszukałem ten temat i niżej jak 1600 zł brutto przy całym samochodzie nikt nie oferował. Nawet ostatnio dostałem cennik z dość dużej firmy i oferują całego tira za 1500 netto plus transport 60-70 zł do tony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72
Napisano (edytowany)
14 godzin temu, tommy66692 napisał:

Podobno bardzo kiepskiej jakości jest ten mocznik znam człowieka który kupił coś takiego z Puław i nie mogą tego rozsiać 

Jak będzie bez piasku to rozpuścić i w dyszach od rsm. Ja kupiłem ruski mocznik z ampolmerol niby do oprysków to po 200 kg wszystkie sita i końcówki zatkane. Pompa śrubowa w opryskiwaczu też zaczęła puszczać. Nowa 18 koła. 

Były kamienie po 2 cm średnicy.

Edytowano przez Grzesiu90209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
12 minut temu, Grzesiu90209 napisał:

Jak będzie bez piasku to rozpuścić i w dyszach od rsm. Ja kupiłem ruski mocznik z ampolmerol niby do oprysków to po 200 kg wszystkie sita i końcówki zatkane. Pompa śrubowa w opryskiwaczu też zaczęła puszczać. Nowa 18 koła. 

Były kamienie po 2 cm średnicy.

Jak takie cos dostało się do pompy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2258
16 minut temu, Grzesiu90209 napisał:

Jak będzie bez piasku to rozpuścić i w dyszach od rsm. Ja kupiłem ruski mocznik z ampolmerol niby do oprysków to po 200 kg wszystkie sita i końcówki zatkane. Pompa śrubowa w opryskiwaczu też zaczęła puszczać. Nowa 18 koła. 

Były kamienie po 2 cm średnicy.

Dziwne że to do pompy się dostało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72
Napisano (edytowany)

Nie. Gruz został na filtrach, ale piasek poszedł przez pompę i osadzał się na sitach od sekcji i na sitkach od dysz, a ten najdrobniejszy zatykał dysze żółte od grzybowki. 

W zasadzie się zgadza bo pisali na worku pół procent biuretu, ale nie powinni tego sprzedawać do oprysków.

Na membranowej pewnie nic by się nie stało.

Edytowano przez Grzesiu90209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2258
Napisano (edytowany)

Przypuszczam że nikt tego nie sprzedawał do oprysków tylko ty tak to zinterpretowałes że bez inhibitora to można, teoretycznie każdy mocznik bez inhibitora jest do rozpuszczania ale ludzie biorą całymi autami więc raczej przez opryskiwacz tego przepuszczać nie będą 😁 

Ale cicho bo użytkownik jahoo doniesie do odpowiednich służb 

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72

Też to miałem rozsypać, ale byłoment , że bardziej się opłacało i mi pasowalo to rozpuść niż rsm kupić, no ale nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Napewno 1500 brutto ? Śledzę cenę Korn kali od grudnia zeszłego roku i tu na forum nawet przeszukałem ten temat i niżej jak 1600 zł brutto przy całym samochodzie nikt nie oferował. Nawet ostatnio dostałem cennik z dość dużej firmy i oferują całego tira za 1500 netto plus transport 60-70 zł do tony 

Sprawdziłem fv bo akurat czas na płacenie dokładnie 1550 brutto 2 t zakupione 8 marca. Brałem to bo soli zabrakło a była po 2100 brutto. Czyli w przeliczeniu na sól to Korn kali droższe nawet przy tej cenie no ale ma za to kilka dodatków. Czy potrzebnych w kukurydzy nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

W mojej okolicy saletra pulan 1800 zł brutto (może uda się coś zrobić taniej)

Polidap import 18-46 - 3190 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3926
8 godzin temu, Troker1979 napisał:

Sprawdziłem fv bo akurat czas na płacenie dokładnie 1550 brutto 2 t zakupione 8 marca. Brałem to bo soli zabrakło a była po 2100 brutto. Czyli w przeliczeniu na sól to Korn kali droższe nawet przy tej cenie no ale ma za to kilka dodatków. Czy potrzebnych w kukurydzy nie wiem.

Aż zadzwonię się zapytam. To ten punkt co handluje John Deerem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Travolta    13
21 godzin temu, krzychu121 napisał:

Na początku tygodnia płaciłem za map 12-50 3060 brutto 

Masz doświadczenie z tym MAP 12 52? Ja miałem niskie zasobności w fosfor, w tym roku dałem tego 200/ha już ponad miesiąc temu, kilka razy padało, a granule jeszcze się całkowicie nie rozpuściły...

Zwykły 18 46 szybciej się rozpuszczał... 

Jak oceniasz ten nawóz? Z czasem zadziała? 

 


kamilek93gh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3926

Ja mam 12-50. I ten niby jest rozpuszczalny w 96% w wodzie. Polidap np tylko w 89 %. W tamtym roku dawałem na większości łąk po 100 kg a na niektórych po 150 kg to zasobności w fosfor mam wysokie lub bardzo wysokie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
6 godzin temu, krzychu121 napisał:

Aż zadzwonię się zapytam. To ten punkt co handluje John Deerem ?

Raczej JD to nie. Ja jestem z okolic Kętrzyna i Agrosieć w Garbnie.

A nie Masz rację inne oddziały handlują maszynami min JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3926
1 godzinę temu, tommy66692 napisał:

Po tych 150kg zrobiły się wysokie?

Musiałbym sprawdzić wcześniejsze badania bo nie pamiętam jak to wyglądało 4 lata do tyłu. Ostatnie dwa lata jadę właśnie na mapie. Wcześniej była ultra 8 w ilości około 400 kg rocznie. A jeszcze wcześniej sól i superfosfat. Chodzi bardziej o to że gdy ceny nawozów wystrzeliły to ograniczyłem nawozy mineralne o połowę praktycznie. I mimo tego zasobności się utrzymały a może i deko zwiększyły. Rozpuszczalność w porównaniu do superfosfatu bardzo dobra. I cenowo tez dużo lepiej. Superfosfat za 1500-1600 a to map za 3050-3150 zł. Dając 100 kg mapu trzeba by było dać 250 kg superfosfatu plus niecałe 50 kg saletrzaku. Więc różnica w cenie ogromną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
23 godziny temu, Troker1979 napisał:

Ja Korn Kali za 1500 brutto z kopiejkami brałem już z miesiąc temu w Agrosieci i to przy 2 t

Jak będzie korn kali po 1300 brutto to się kupi z 12 ton , i DAP jak by był 2200-2400 , to też się coś by  kupiło na następny sezon . Myślę że czerwiec -sierpień będą takie ceny jak najbardziej realne ,

A i jeszcze rsm ok 1100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

A ja drugi rok bez fosforanu i poli. W tamtym się urodziło na samym N to i w tym może się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj