Travolta

Members
 • Ilość treści

  48
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

13 Good

1 obserwujący

O Travolta

 • Ranga
  Nowicjusz
 • Urodziny 04/22/1993

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

1370 wyświetleń profilu
 1. Masz doświadczenie z tym MAP 12 52? Ja miałem niskie zasobności w fosfor, w tym roku dałem tego 200/ha już ponad miesiąc temu, kilka razy padało, a granule jeszcze się całkowicie nie rozpuściły... Zwykły 18 46 szybciej się rozpuszczał... Jak oceniasz ten nawóz? Z czasem zadziała?
 2. Ten rok jest już nieco inny. Choć pewnie będą próbowali jak najdłużej utrzymać cenę, ale jeśli cena gazu będzie taka jak teraz lub niższa, to import wymusi spadki również i u polskich producentów. Pytanie kiedy... Marzec, kwiecień? W każdym razie w tym roku nie warto się spieszyć.
 3. Gaz na giełdzie idzie w dół, więc w takim momencie nawozów się nie kupuje, bo prawdopodobnie azot będzie tańszy.
 4. Jest tu jakiś moderator? Zajrzałem tu po kilku tygodniach przerwy zobaczyć jak wyglądają ceny nawozów, a tu same polityczne wypociny. Nie można zrobić oddzielnego tematu i niech tam sobie piszą? Ten temat to jakaś porażka...
 5. Takimi postami robicie tylko zamieszanie. Jak się coś pisze, to radzę przeczytać całość maila, a nie tylko część. Jest podana cena bazowa za styczeń i za luty i wzrosła o 8 gr, więc obniżka jest o 10 groszy.
 6. Nie wiem, skąd oni to wzięli, mam info z maila, więc to pewne, że -10 gr.
 7. Mlekpol 10 gr w dół. W styczniu było w przybliżeniu cena bazowa 2,22 + 30 gr premi, W lutym cena bazowa 2,30 ale premia 12 gr, więc wychodzi - 10 gr.
 8. Podobno Mlekpol -20 gr od lutego, ale póki co niepotwierdzone info.
 9. Mlekpol wychodzi na to że będzie jeszcze taniej, niż -30 gr, bo za za listopad i grudzień cena bazowa była 2,3632 zł/litr i premia okresowa 0,58 zł, nie licząc innych dopłat, parametrów itd..., a za styczeń cena bazowa 2,2188 zł/litr i premia okresowa 0,30 zł.
 10. Travolta

  Impetus

 11. Śledzę od jakiegoś czasu to forum i podzielę nie moimi spostrzeżeniami. W dzisiejszym świecie gospodarstwo, zwłaszcza większe, to jest biznes i rządzą nim prawa rynkowe. Cześć rolników nie ma pieniędzy i przez to myśli, że wszyscy nie mają, a część je ma. Ostatni rok dla jednych był rokiem rekordowych zysków, bo jeśli kupili nawozy latem, a płody rolne sprzedali wiosną, to zarobili tyle, co w ciągu trzech ostatnich lat razem. I super gratuluję, cześć niestety sprzedała w żniwa, a nawozów nie kupiła w ogóle, lub kupiła drogie i ci narzekają. Wnioski niech sobie każdy sam wyciągnie. Do czego zmierzam. Nie trzeba być ekspertem, aby zauważać, że grozi nam kryzys energetyczny. Cena węgla jest w obecnej chwili wysoka, co z całą pewnością przełoży się w późniejszym okresie na ceny innych nośników energii. Już widać, co dzieje się z cena gazu na giełdzie od kilkudziesięciu dni. Sytuację tę mogłoby zmienić tylko zakończenie wojny na Ukrainie, ale na to się nie zapowiada. Moim zdaniem jeszcze kilka dni, to jest ostatnia chwila aby kupić nawozy we w miarę rozsądnych cenach, oczywiście kto ma pieniądze, bo zimą to saletra będzie po 5-7 tys. PK podejrzewam, że też do góry, ale już trochę mniej, o ile będą dostępne. Sam mam trochę ochotę kupić na sezon 2024, ale chyba odpuszczę, bo nie ma co przesadzać. Mleko będzie po 4 zł, to i po 8 tys za tonę zapłacę. W obecnych czasach w niektórych gałęziach produkcji nawozy to jedna z najlepszych inwestycji.
 12. Współczuję tym, którzy nie kupili żadnego nawozu, ale prawda jest taka, że gadanie "wszyscy nie kupujmy" to za rok się coś zmieni jest naiwna i niemądra. Kilka miesięcy temu te same osoby mówił, żeby nie kupować nawozów na ten sezon, to cena spadnie. Hehe, nawet gdyby nie wojna spadła by niewiele, a tak, ci co kupili, wygrali, nie ma się co oszukiwać. Tak samo na przyszły sezon, jeżeli wojna będzie trwała, ceny żywności będą rosły, nie będzie perspektyw na spadki cen nawozów, to latem lub jesienią będziemy płacić te 5-7 tys za tonę, bo prawdopodobnie na tym zarobimy, a ci, którzy tego nie rozumieją prędzej czy później będą musieli pożegnać się z rolnictwem. Także, z waszej solidarności nici, bo ja się wyłamuje i wielu innych rolników również.
 13. Tylko na konferencję! Jedyna nadzieja dla Polski. Odłożymy na bok dywagacje szczepionkowe, a pod względem ekonomicznym zdecydowanie najlepsza partia dla rolnika, przedsiębiorcy i każdego kto chce żyć z pracy, a nie z zasiłku.
 14. Travolta

  Hulk

  Widać okiem, że jeszcze do koszenia jej 2-3 tygodnie brakuje. Nie ma co się spieszyć.
 15. Travolta

  Hulk

  Hulk ma ładne kolby, pod warunkiem, że obsada będzie 60 tys, mnie w tamtym roku nie przekonał. Na zdjęciu zresztą widać, że rośliny co 20 cm. Przy wyższej obsadzie redukuje kolby. Masa jest, ale skrobia pewnie wyjdzie poniżej 30 %.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj