Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Andpol    951
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

 

Dopłaty nie wziąłeś do niego?

Nie do wszystkiego bo dzierżawy na gębę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
3 godziny temu, krzychu121 napisał:

Poczytaj trochę. Prąd jest praktycznie w tej samej cenie co przed tym szaleństwem. Teraz tylko pozostaję kwestia jak do tego podejdzie rząd. Będą chcieli zarabiać dużo kasy na ,,programy '' to cena pójdzie do góry i zakłady będą miały rekordowe zyski tak jak nie dawno grupa azoty. czy dadzą ludziom i przedsiębiorcom normalne stawki żeby trochę odetchnęli. Odpowiedz jest znana 

Ostatnio nawet henig kloska mówiła że ceny energii są dużo niższe i nie jest konieczne podnoszenie ceny energii o jakąś wielką sumę 

O tak może obniżą ? 70% nie wzrośnie ale w okolicy 30% można przyjąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

w tej chwili w małaszewiczach przy całym aucie1360 netto saletra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
Napisano (edytowany)

Do pogranicza kuj-pom i wlkp. pewnie za 100 dojdzie, wolał bym Polską w podobnej cenie

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
1 godzinę temu, rafal3939 napisał:

w tej chwili w małaszewiczach przy całym aucie1360 netto saletra 

Malaszewicze czy Siemianówka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
1 godzinę temu, rafal3939 napisał:

w tej chwili w małaszewiczach przy całym aucie1360 netto saletra 

Import ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikokos    12

@Tomek90 co z rsmem 32 z Małaszewicze chcą 1080 netto i 10% przedpłaty reszta na załadunku i swój transport trzeba , firma zarejestrowana w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25

Poprawcie mnie jesli coś zle kombinuję. Nie mówię tu o zakupach całosamochodowych. Dziś nikt nie kupuje nawozów na zapas bo cena może uleć zmianie. Dlatego tez składy kupują w większości na bieżąco z małym taktycznym zapasem.To że cena na zakładach spadnie to za jaki czas ona zacznie obowiązywać w terenie. Przecież najpierw trzeba się pozbyć nawozów z poprzednich dostaw a zakład niepodoła nagłym dużym zamówieniom. Więc aby cena sie ustabilzowała potrzeba myślę 2-3 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gałgan    5
Napisano (edytowany)
23 godziny temu, Badwolf napisał:

Ogólnie to mnie najbardziej bolą ceny wieloskładnika. Już saletra za 1700 bardziej jest do przełknięcia jak polifoska 6 za +3000. A coś pod qq trzeba zaaplikować...

A co musisz aplikować? Jak masz zasobności to lepiej nie dać a zebrac pół tony mniej. Przepraktykowqne. Potem jak Poli będzie po 1500 to sypnąć dwa razy więcej 

Edytowano przez gałgan
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikokos    12
ziomal_one napisał:

"rsm" też idzie z importu? idzie rsm od niedawna zaczęli się na tym skupiać i niestety przez dwa lata dymania mnie na krajowych nawozach i sprzedaży zbóż po kosztach nie stać mnie na kupowanie po kilkuset złotych drożej na tonie, nikt się z nami nie liczy i nikt tych pieniędzy nie zwróci, więc przestałem się patrzeć na to ma być najtaniej i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1308

Zależy od sezonu ile sie bedzie uaktualniac cena, A na zapas ja kupuje tylko musi byc dobra cena , jak spadnie do okolicy 1000 saletrzak to kupie


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozotek    71
Dnia 22.03.2024 o 17:55, Alanio2011 napisał:

Od poniedziałku zmiana w cennikach.

Mamy poniedziałek, czy jakieś konkrety w tych zmianach czy to info wyssane z palca ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1308

tarnogran + superfosfat  bo  tamten P  jest małorozpuszczalny, ...kwestia ceny


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219

2170 br. duzo nie potrzebuję bo 1 tonę, bo z badań wyszło niski poziom w niektórych miejscach ,a będzie jęczmień jary  a najbliżej siebie mam tylko to , ogólnie myślałem o holist . a na jesieni była dawana polifoska 6 150 kg , ale ze względu na pogodę nie posiałem pszenżyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanio2011    149
5 godzin temu, ozotek napisał:

Mamy poniedziałek, czy jakieś konkrety w tych zmianach czy to info wyssane z palca ? 

U nas z 1760 na 1670 saletra

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozotek    71
1 godzinę temu, Alanio2011 napisał:

U nas z 1760 na 1670 saletra

 

Tu pisali o obniżkach do ok 1000 zł za tone saletry , choć na ta lipe to i 90 zł dobre 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    516

Wapno z Morawicy z transportem 230km po 112netto. Dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj