Polecane posty

miwigos    3542
Napisano (edytowany)

Moj syn w drodze do Poznania, a Ty jedziesz ?

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951

Jadę samochodem bo nie wyrobie się czasowo żeby ciągnikiem zdążyć na obrządek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    506
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Moj syn w drodze do Poznania, a Ty jedziesz ?

Ja mam "wolne" od poniedziałku 😆  3 dni leżenia "plackiem", dopiero wczoraj coś po domu pokrzątałem. Od nas mieli jechać gdzieś pod a4, na pograniczu śląskiego/opolskiego. Nawet nie sprawdzałem gdzie dokładnie było to zaplanowane.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80

Panowie skoro tak wszyscy strajkują to ja bym proponował w imię strajku wstrzymac się z zakupami nawozów sprzętu . Wtedy strajk ma większe szanse dotrzeć do tych którzy coś mogą zdziałać przy okazji nie powodować wrogiego postrzegania przez osoby ktore mają być naszymi przyjaciółmi a nie wrogami. Przypominam że naszym wrogiem nie jest zwykły Kowalski jadący droga ...

  • Like 8
  • Thanks 1

"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15421

Cały czas tak pisze ze dopóki sprzedawcy rolnikom głodu nie po czują rolnikowi się nie poprawi 

To mnie BAMBRY wyśmiewają

 

  • Like 6
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2369
Rolnik1973 napisał:

Cały czas tak pisze ze dopóki sprzedawcy rolnikom głodu nie po czują rolnikowi się nie poprawi 

To mnie BAMBRY wyśmiewają

 

yhym ,, pier..le nie sieje nie nawoze nie uprawiam, jak coś sie popsuje nie naprawiam" i co później?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądrala    215

Sprzedadz nawozu i tak spadła i to nie z chęci bojkotu tylko z braku tzw. Biletów Narodowego Banku Polskiego 🤥

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3542
2 godziny temu, boogie7 napisał:

Ja mam "wolne" od poniedziałku 😆  3 dni leżenia "plackiem", dopiero wczoraj coś po domu pokrzątałem. Od nas mieli jechać gdzieś pod a4, na pograniczu śląskiego/opolskiego. Nawet nie sprawdzałem gdzie dokładnie było to zaplanowane.. 

Mnie plecy bolą po 7-8 godzinach snu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80
52 minuty temu, robi57362 napisał:

yhym ,, pier..le nie sieje nie nawoze nie uprawiam, jak coś sie popsuje nie naprawiam" i co później?

Nie no pewnie blokujemy drogi naszym klientom. To jest najlepsza forma strajku. A dilerzy co kilka dni chwala sie wydaniem nowego sprzętu. 


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3542

A jak chcesz blokować , własne gospodarstwo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Dziś w Przasnyszu Był Miller promować swoją książkę. Rolnicy czekali na niego,podjechali ciągnikami , weszli na sale,, zaprosić,, go na rozmowę  niech wyjdzie. Olał to. Olał nas wszystkich. Nie wyszedł.Takie lewackie pojęcie. A zresztą rudy wogóle z kraju wyjechał chyba.

 

Edytowano przez Marcinrolnik2022
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
2 minuty temu, Marcinrolnik2022 napisał:

Dziś w Przasnyszu Był Miller promować swoją książkę. Rolnicy czekali na niego,podjechali ciągnikami , weszli na sale,, zaprosić,, go na rozmowę  niech wyjdzie. Olał to. Olał nas wszystkich. Nie wyszedł.Takie lewackie pojęcie. A zresztą rudy wogóle z kraju wyjechał chyba.

 

Głosowałeś na niego?  Wieś nie głosuje na lewicę więc mają na nią wyjebane. Nic dziwnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
Napisano (edytowany)
8 minut temu, tommy66692 napisał:

Kto wpadł na taki pomysł żeby gadać z komuchem?

Pewnie jakiś LGBT albo pedał szukał wsparcia. 

https://www.agrofoto.pl/fakty/janusz-wojciechowski-do-dymisji-tego-chce-prezes-pis,141566.html ja bym bardzie celował w tych panów którzy dużo obiecywali i na których wieś głosowała 

Edytowano przez Pitraszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

To europoseł. Bał się wyjść. Aby jeden radiowóz był. Głosował pewnie za zielonym ładem. Należy do większości w parlamencie europejskim. To za łeb jego trzeba chyba. Na niego większość głosowała. Kto wygrał wybory do europarlamentu? Jaka partia rządzi w uni?

https://www.infoprzasnysz.com/demonstracja-rolnikow-pod-muzeum-historycznym-w-budynku-odbywal-sie-wieczor-autorski-leszka-millera-foto-video/

Edytowano przez Marcinrolnik2022

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1204

Ej a tak wogole to co wy myślicie że jak rolnicy poprotestuja lub zablokują Ukrainę to co pszenica będzie po 1200 ? Dopłat jak ktoś chce to będzie miał więcej jak więcej. Problemem to chyba jest to że pszenica była po 1600 1700 i ludzie teraz nie wiadomo czego oczekują poprostu chwilowo było za dobrze i teraz ciężko przywyknąć do normalnej rzeczywistości . Co nam da że Ukrainę zablokują jak matif leży . Bodaj w 2011 pszenica też była po 1200 1300 nawet później poszła na 550 paszowa . Problemem nie jest Ukraina jak już mówiłem największym problemem jesteśmy my sobie Polacy że dra wszyscy sprzedawcy z chłopa . Trzeba jak wcześniej pisałem ustalić maksymalna marże dla handlarzy żeby mocno spadly koszty i będzie ok 

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody1997    49
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, alfa napisał:

Ej a tak wogole to co wy myślicie że jak rolnicy poprotestuja lub zablokują Ukrainę to co pszenica będzie po 1200 ? Dopłat jak ktoś chce to będzie miał więcej jak więcej. Problemem to chyba jest to że pszenica była po 1600 1700 i ludzie teraz nie wiadomo czego oczekują poprostu chwilowo było za dobrze i teraz ciężko przywyknąć do normalnej rzeczywistości . Co nam da że Ukrainę zablokują jak matif leży . Bodaj w 2011 pszenica też była po 1200 1300 nawet później poszła na 550 paszowa . Problemem nie jest Ukraina jak już mówiłem największym problemem jesteśmy my sobie Polacy że dra wszyscy sprzedawcy z chłopa . Trzeba jak wcześniej pisałem ustalić maksymalna marże dla handlarzy żeby mocno spadly koszty i będzie ok 

Masz rację i nie masz. Bo z jednej strony koszty naszych środków produkcji za wysokie, a z drugiej nasze produkty w sklepach za drogie w porównaniu do tego co nam płacą. Przecież to chore, że producent surowca otrzymuje poniżej 50% tego co w sklepie (i to w najlepszym przypadku).

Edytowano przez Młody1997
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9022
7 godzin temu, alfa napisał:

Ej a tak wogole to co wy myślicie że jak rolnicy poprotestuja lub zablokują Ukrainę to co pszenica będzie po 1200 ? Dopłat jak ktoś chce to będzie miał więcej jak więcej. Problemem to chyba jest to że pszenica była po 1600 1700 i ludzie teraz nie wiadomo czego oczekują poprostu chwilowo było za dobrze i teraz ciężko przywyknąć do normalnej rzeczywistości . Co nam da że Ukrainę zablokują jak matif leży . Bodaj w 2011 pszenica też była po 1200 1300 nawet później poszła na 550 paszowa . Problemem nie jest Ukraina jak już mówiłem największym problemem jesteśmy my sobie Polacy że dra wszyscy sprzedawcy z chłopa . Trzeba jak wcześniej pisałem ustalić maksymalna marże dla handlarzy żeby mocno spadly koszty i będzie ok 

Zmień lekarza chłopie.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    413
Dnia 8.02.2024 o 18:01, emulegator napisał:

Mogę Ci sprzedać MAP 10-46 w cenie 2300 netto/tona FCA Pilwiszki (Litwa).

MAP mnie nie interesuje bo on jest dobry do siania rozrzutowego a ja potrzebuje dap pod korzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951
8 godzin temu, alfa napisał:

Ej a tak wogole to co wy myślicie że jak rolnicy poprotestuja lub zablokują Ukrainę to co pszenica będzie po 1200 ? Dopłat jak ktoś chce to będzie miał więcej jak więcej. Problemem to chyba jest to że pszenica była po 1600 1700 i ludzie teraz nie wiadomo czego oczekują poprostu chwilowo było za dobrze i teraz ciężko przywyknąć do normalnej rzeczywistości . Co nam da że Ukrainę zablokują jak matif leży . Bodaj w 2011 pszenica też była po 1200 1300 nawet później poszła na 550 paszowa . Problemem nie jest Ukraina jak już mówiłem największym problemem jesteśmy my sobie Polacy że dra wszyscy sprzedawcy z chłopa . Trzeba jak wcześniej pisałem ustalić maksymalna marże dla handlarzy żeby mocno spadly koszty i będzie ok 

Ty serio nie wiesz po co są te strajki?? Kojarzy mi się że kiedyś wychwalales jakiegoś znajomego z PSLu że bardzo porządny chłop. Jak on pierze tobie i innym mózgi to nie dziwne że nie wiesz po co są strajki. I myślisz że ludzie strajkują bo chcą pszenicę po 1500 zł albo dopłat po 2 tyś 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3542

Nie siałem nigdy MAP , czym sie różnii od DAP ,że sie nie nadaje do siewu wgłębnego

8 godzin temu, alfa napisał:

Ej a tak wogole to co wy myślicie że jak rolnicy poprotestuja lub zablokują Ukrainę to co pszenica będzie po 1200 ? Dopłat jak ktoś chce to będzie miał więcej jak więcej. Problemem to chyba jest to że pszenica była po 1600 1700 i ludzie teraz nie wiadomo czego oczekują poprostu chwilowo było za dobrze i teraz ciężko przywyknąć do normalnej rzeczywistości . Co nam da że Ukrainę zablokują jak matif leży . Bodaj w 2011 pszenica też była po 1200 1300 nawet później poszła na 550 paszowa . Problemem nie jest Ukraina jak już mówiłem największym problemem jesteśmy my sobie Polacy że dra wszyscy sprzedawcy z chłopa . Trzeba jak wcześniej pisałem ustalić maksymalna marże dla handlarzy żeby mocno spadly koszty i będzie ok 

Z upaina nie masz racji, tyko całkowity zakaz przez granice UNI, jak popłynie dookoła , conejmnie 100 zł bedzie droższa , być może nawet 200 , wtedy będzie pasowoało ,większość po drodze sie rozejdzie

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042

Saletra Puławy od firmy Merlo skład 24 t oferta po 1640 netto 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez lucekxxx
      This could be your lucky break, enter now!
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj