DRIPOL

Ceny trzody chlewnej 2024

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bizon1    242

Animex 9,05 wczorajsza sprzedaż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulanek    1

jak by był minus to już by obniżali od dawna i x2, a w drugą stronę, to nagle oczy im przestały działać. Ale trzeba poczekać chwilę aż towaru braknie. Cena powinna być 7,4-7,5  na żywą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulanek    1
Napisano (edytowany)

7,3 było przed giełdą  do osiągnięcia już, także brakuje trochę mniej 10-20 gr i tyle powinno wzrosnąć w najbliższym czasie.

7,1 to cena u dużych graczy- typu Animex, który standardowo zaniża cenę tuż przed podwyżką, żeby nałapać towaru.

Wystarczy żeby nie mógł nakupić w tej cenie i będzie musiał zacząć dokładać

 

Edytowano przez Ulanek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

odstawa we wtorek przed podwyżkami na dużej giełdzie na żywo wyszły 7,25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

7.15netto-2% 133kg na czysto 63sztuki, po wczorajszej podwyżce u Niemca u nas bez odzewu brak podwyżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł233    0

Dzisiaj dzwoniłem do pośrednika 

7.1 netto za 100sztuk, mimo że giełda ruszyła u nas wszystko stoi, gdyby było w drugą stronę to zaraz by potracili 30gr...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

pójdzie, pójdzie kwestia czasu i to nie dużego, w marcu zawsze zaczyna iść w górę 🫡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1902    26

Po 7.4 oferta zakupu na poniedziałek się pojawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
Dnia 26.02.2024 o 20:48, Grzesiu90209 napisał:

Co złego jest w rzepaku oprócz ceny?

dużo więcej substancji antyżywieniowych niż w śrucie rzepakowe + dużo wyższa cena białka (w nasionach jest 22%, w śrucie ponad 35%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz121    11

Witam, orientuje się ktoś może jak to teraz wygląda z budowaniem tuczarni? Chodzi mi o papierologie, głównie ile to trwa i co potrzebne. Nie ma to być coś dużego lecz na skromne 80/90/100 sztuk bo byłaby to jakby dobudówka do obecnej tuczarni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44
11 minut temu, Ukasz121 napisał:

Witam, orientuje się ktoś może jak to teraz wygląda z budowaniem tuczarni? Chodzi mi o papierologie, głównie ile to trwa i co potrzebne. Nie ma to być coś dużego lecz na skromne 80/90/100 sztuk bo byłaby to jakby dobudówka do obecnej tuczarni 

Postaw wiatę a później adaptacja 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72
Napisano (edytowany)
51 minut temu, dwdx1906 napisał:

dużo więcej substancji antyżywieniowych niż w śrucie rzepakowe + dużo wyższa cena białka (w nasionach jest 22%, w śrucie ponad 35%)

Polski dwu zerowy rzepak ma mniej substancji anty żywieniowych niż ukraińska śruta z canoli. Białko nie jest spalone. Olej w cenie. Ekonomicznie rzepak się dzisiaj nie spina ale w praktyce wychodzi dobrze i jest to mój protest wobec tego co się dzieje z importem z Ukrainy. 

Rzepak od makuchu różni się tylko zawartością oleju. Makuch dla trzody jest bardzo dobry.

Edytowano przez Grzesiu90209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz121    11
12 godzin temu, bandzior11 napisał:

Postaw wiatę a później adaptacja 😁

Wiate na maszyny stawialiśmy dość niedawno i też to trochę trwało z biurkoracją , ale myślę że i tak szybciej by wlasnie tym sposobem było to obejść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
Dnia 1.03.2024 o 20:49, Grzesiu90209 napisał:

Polski dwu zerowy rzepak ma mniej substancji anty żywieniowych niż ukraińska śruta z canoli. Białko nie jest spalone. Olej w cenie. Ekonomicznie rzepak się dzisiaj nie spina ale w praktyce wychodzi dobrze i jest to mój protest wobec tego co się dzieje z importem z Ukrainy. 

Rzepak od makuchu różni się tylko zawartością oleju. Makuch dla trzody jest bardzo dobry.

robiłeś badania, czy tak Ci wyszło na chłopski rozum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
Dnia 1.03.2024 o 20:49, Grzesiu90209 napisał:

Polski dwu zerowy rzepak ma mniej substancji anty żywieniowych niż ukraińska śruta z canoli. Białko nie jest spalone. Olej w cenie. Ekonomicznie rzepak się dzisiaj nie spina ale w praktyce wychodzi dobrze i jest to mój protest wobec tego co się dzieje z importem z Ukrainy. 

Rzepak od makuchu różni się tylko zawartością oleju. Makuch dla trzody jest bardzo dobry.

Temat makuchu jeśli nie jest poddany obróbce termicznej przypadku trzody chlewnej to tak średnio na jeża wartość biologiczną lepsza czyli witaminy,jednak samo białko jest już znacznie gorzej przyswajalne przez świnie niż śruta,  makuch jest bardzo dobry dla bydła

@dwdx1906u nas w oparciu o badania wychodziło do 5 %rzepaku i to powyżej 40kg wagi świń . Rzepak, Soja to samo mają substancje anty odżywcze  i zły wpływ na organizm podobnie jak słodkie łubiny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72

Na chłopski rozum rzepak to makuch rzepakowy plus olej. Ile można podać makuchu? Badania w latach 90 robili Kanadyjczycy i dawali 15 procent canoli w tuczu i było dobrze. Gdybym na te badania nie trafił to bym się trochę bał dać 15 procent rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian10250    8

Mieliscie jakies ciekawe oferty na tucznika? Gieldy W gore a zaklady nic nie chca dkladac. Jaka cena na ten tydzien??? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj