Polecane posty

drobny    216

Pany po ile u was pszenica ??

oferują mi 630zł netto 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1843
54 minuty temu, mzk napisał:

Produkcja roslinna zbóz - w gminie brak zwierząt -ostatnie na znakach drogowych zostały ,. Według ofert przetargowych to strajkują lenie co produkować tanio nie potrafia bo się nie znają. 

To nie planujesz budowy obory? Idealne warunki naprawdę jak u nas więcej krów jak ludzi w gminie i każdy zwiększa to nie rozumiem co jest u was? Pieniędzy nie lubicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    482

Nie ma żadnego kryzysu,

kryzys by był jak by rolasy chodziły i prosiły aby ziemie od nich wziąć albo by jonh deere za poł darmo sprzedawali

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1843
8 minut temu, toooomaszewski napisał:

A Ty dlaczego nie budujesz?😃😅

Nie ma możliwości gleby zdobyć 150 tys ha 4 klasa 5000 dzierżawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    122
3 godziny temu, marks50 napisał:

https://www.tiktok.com/@xmariuszx22/video/7343283125939670304?_r=1&_t=8kcPjQ4qqkC

To byli ukraińscy milicjanci nie polscy policjanci , do tego prowokatorzy na każdym miejscu :) - myslicie ze to przypadek ??? ktoś grubo opłacał takie akcje , komuś zależy by w Polsce tak się działo a już zapewnianie Tuska z góry że to byli rolnicy oznacza że wszystko było dogadane z rządem że kto by nie rzucał to Tusk w ciemno miał zagwarantować że obwinieni byli politycy , na konferencji od razu uświadomiono Tuskowi że sa nagrania ze to nie byli rolnicy to Tusk w swoim stylu stwierdził że to były stare nagrania - Czyli nie zna sie nie widział ale wiedział ze nagrania były stare :)  skąd wiedział co redaktor widział ???? Kierwiński miał wykonać zadanie a Tusk miał go chronić -taki duet .

Jakoś za PISu prze te 8 lat ani jednej takiej akcji nie było ,a Tusk nie może się powstrzymać nawet przed wyborami samorządowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    502
33 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Nie ma możliwości gleby zdobyć 150 tys ha 4 klasa 5000 dzierżawa 

A myślałem, że powiesz, wolę spać spokojnie 😃

Co Wam powiem, to Wam powiem, ale wczoraj Kaczyński rozjebał komisje na członki, z zaczerwienienia mało orgazmu nie dostali co niektórzy 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
1 godzinę temu, drobny napisał:

Pany po ile u was pszenica ??

oferują mi 630zł netto 

U mnie to już ciężko dostać 600 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcheella    87
11 godzin temu, mzk napisał:

Chłop to najgłupszy przedstawiciel narodu , strajkuje bo bankrutuje  a w mojej okolicy na 24 działki z KOWR 64 chętnych . 58 wpłaciło wadium po 120 tys. (5 tys.na kazdą działkę) ,więc czego Wy oczekujecie od Premiera .  Jak mi kolega mówił ,to nie wierzyłem , a wyglada ,że głupi głupszego w tych protestach goni - banda oszustów strajkuje -tak zaczynają znajacy temat miastowi mówić 

Czego nie rozumiesz? Po co mają się bić w przetargu nieograniczonym i walić po 4t/ha jak tam mają ustalony czynsz a decyduje punktacja. U nas też ma 12 przetargów jest ponad 40 chętnych tylko działki od 7-20ha i czynsz za 20ha to 65dt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2266
3 godziny temu, jahooo napisał:

akurat ZZZ skupuje w Skierbieszowie, więc nie jesteś w temacie widzę, poducz się

Z konfidentami nie gadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nokia01    37
2 godziny temu, renovoltage napisał:

Nie ma żadnego kryzysu,

kryzys by był jak by rolasy chodziły i prosiły aby ziemie od nich wziąć albo by jonh deere za poł darmo sprzedawali

w punkt   ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
14 godzin temu, ubogiwladek napisał:

Jaka ta cena ? 😛

A nie wiem czy pisać bo zaraz się zacznie... No ale na skupie gościu mówił że po żniwach 400zl

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1360
2 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Nie ma możliwości gleby zdobyć 150 tys ha 4 klasa 5000 dzierżawa 

gdzie 5000  dzierżawa i kto za to płaci ? PS. a czyje dopłaty ?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanio2011    149
3 godziny temu, drobny napisał:

Pany po ile u was pszenica ??

oferują mi 630zł netto 

Mi proponują za paszową 620 a za konsumpcje 700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    216

Nie wiem co robić czekać,sprzedawać  🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4128
5 godzin temu, renovoltage napisał:

Nie ma żadnego kryzysu,

kryzys by był jak by rolasy chodziły i prosiły aby ziemie od nich wziąć albo by jonh deere za poł darmo sprzedawali

 

2 godziny temu, MariuszDe napisał:

A nie wiem czy pisać bo zaraz się zacznie... No ale na skupie gościu mówił że po żniwach 400zl

Wszystko do tego zmierza że po żniwach wielu będzie chciało pozbyć się pola, w mojej wsi już jeden mi to zapowiedział, w tej chwili zastanawia się czy dać pierwszą dawkę azotu na pszenicę , pyta czy to się opłaci   ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7638

Jest sukces rządu Tuska pojechał do  Brukseli .Spotkał się z  Ursula von der Leyen, po rozmowie  załatwił  sprawę  zielonego ładu są ustępstwa dla rolnictwa .

Rolnicy powinni być , zadowoleni co chcieli mają . Jest przekaz TVN  - sukces wiec niema podstaw do , dalszego blokowania dróg przez rolników .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9021
1 godzinę temu, drobny napisał:

Nie wiem co robić czekać,sprzedawać  🤔

Jak Ci kasa nie pilna to ja bym poczekał do mają, gorzej już chyba być nie może. A jeszcze i pogoda może coś zmienić albo nowy front gdzieś się wymsknie różnie może być. 

Teraz każdy leci sprzedac bo zakupy nawozów oprysków itp., to też pośrednik wykorzystuje. Ale to tylko moje zdanie , To twoje decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7638
11 minut temu, Wicherek napisał:

 

Sukces wiec niema podstaw do , dalszego blokowania dróg przez rolników .

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gałgan    6
3 godziny temu, MariuszDe napisał:

A nie wiem czy pisać bo zaraz się zacznie... No ale na skupie gościu mówił że po żniwach 400zl

A mleko po 40 groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2467
26 minut temu, galan99 napisał:

Jest sukces rządu Tuska pojechał do  Brukseli .Spotkał się z  Ursula von der Leyen, po rozmowie  załatwił  sprawę  zielonego ładu są ustępstwa dla rolnictwa .

Rolnicy powinni być , zadowoleni co chcieli mają . Jest przekaz TVN  - sukces wiec niema podstaw do , dalszego blokowania dróg przez rolników .

Ustępstwa to załatwili rolnicy  a nie Tusk , to po pierwsze , a po drugie przecież już miesiąc temu było wiadomo że Unia się ugnie pod protestami rolników (szczególnie Francja Niemcy)i wówczas już były zapowiedzi że zielony ład będzie do zmiany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzk    182
4 godziny temu, Pcheella napisał:

Czego nie rozumiesz? Po co mają się bić w przetargu nieograniczonym i walić po 4t/ha jak tam mają ustalony czynsz a decyduje punktacja. U nas też ma 12 przetargów jest ponad 40 chętnych tylko działki od 7-20ha i czynsz za 20ha to 65dt!

Ale się nie opłaca to skąd dokładają ? Kradna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj