Polecane posty

Jurek87    345

Nawet jak gielda drgnie w gorę to cenę zbija slaby kurs złotego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

pewnie blizej wiosny zboze nie odbije sie cenowo , a w zniwa to po 600 pewno sie bd sprzedawac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
galan99 napisał:

Pszenica podrożeje trzeba obserwować , wojna to wojna .

tak drożeje, że dziś osiągnęła dwu i pół letnie minimum. ostatni raz 216 euro było w żniwa 2021 roku. Ba i nic nie zapowiada żeby coś się miało odmienić. Żadnych trendów bocznych nic nie widać. Tylko od miesięcy powoli acz systematycznie ciągle w dół i w dół. jakbym jeszcze nie miał sprzedanego czy chociaż podpisanego zboża to bym w poniedziałek biegł do młyna z nadzieją że jeszcze nie zmienili cennika i podpisywał jakiś kontrakt. Rzecz jasna nie mówię że to jest jedyna dobra strategia i tak trzeba robić. Każdy ma swój rozum i zrobi jak uważa. Pisze tylko co ja bym zrobił. A ze mnie żaden autorytet.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Zamiast siedzieć popatrzcie jak sąsiedzi z zachodu walczą żeby pszenica była droższa, A polskiego chłopa stać było na używanego passata z niemiec a niemieckiego bałera na mercedesa.     https://www.instagram.com/reel/C17QjT3MGGB/?fbclid=IwAR25bH5Fx1cj_ipBtJkxjBpW1RBw0IKH1g5N0WpjNUrSZm-NeaoT9jW1eFE

 


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt8188    130
Napisano (edytowany)

Pamietam jak kiedys wrzalo na Bliskim Wschodzie to gielda na pszenicy byla na zielono teeraz mamy pare ognisk zapalnych na swiecie plus regularna wojne na Ukrainie i w Palestynie .I co widzimy jedynie wzrosty ropy, pszenica spada  spada na ta chwile 216.ja tu bym w wojnie zadnych skokow nie upatrywal .

Edytowano przez fendt8188

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    199

ty się nie patrz na raport usda tylko się rozejrzyj u siebie na ranczu , każdy dziura zawalona ziarnem po dach  , ostatnia świnie zjadłeś 10 lat temu , kure 4 lata temu   z hektara wozisz po 10 ton , pies je plasterk karmy na centymetr , a ty szynkę i zółty ser na milimetr  , krowę żeby zobaczyć albo konia to trzeba jechać na wystawę . kto to ziarno będzie jadł ?

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojciech1991    13

Nie chcę krakać, ale coś czuję, że zobaczymy niedługo 195 euro za tonę.. Jaka tu opłacalność produkcji. Wegetacja na przetrzymanie, tylko jak długo jeszcze 1-2 lata. Przy takich cenach to na rachunki za chwilę nam nie starczy. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Przecięż na wojnie ludzie giną to i do żarcia gęb ubywa 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

Mial ktos z was przypadek ze zboże zagrzalo sie w silosie z powpdu robaka ? Dzis zajrzalem do silosu a tam na wierzchu skorupa wykiełkowanego , zwalilem to do łyżki ale pod spodem jest cieple i widze robaka .Powbijalem termometry pokazuje 21stopni i wilgotnosc 13% . W pon chce ją zagazować i wywalac na suszarnie zeby schlodzic. Podpowie ktos cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silwan12    0
6 minut temu, Jurek87 napisał:

Mial ktos z was przypadek ze zboże zagrzalo sie w silosie z powpdu robaka ? Dzis zajrzalem do silosu a tam na wierzchu skorupa wykiełkowanego , zwalilem to do łyżki ale pod spodem jest cieple i widze robaka .Powbijalem termometry pokazuje 21stopni i wilgotnosc 13% . W pon chce ją zagazować i wywalac na suszarnie zeby schlodzic. Podpowie ktos cos?

Ciepłe masz bo pewnie masz trojszyka jak zagazujesz to temperatura się zmniejszy bo zdechnie robak w pszenicy go masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
Przed chwilą, Silwan12 napisał:

Ciepłe masz bo pewnie masz trojszyka jak zagazujesz to temperatura się zmniejszy bo zdechnie robak w pszenicy go masz?

Tak w pszenicy , jak to sprawnie zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silwan12    0
4 minuty temu, Jurek87 napisał:

Tak w pszenicy , jak to sprawnie zrobic?

Ile tej pszenicy masz w silosie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
Napisano (edytowany)

Jak nie masz odpowiddniej maski ABEK , to zadzwoń po firme to ci zagazuje , raczej jest kika ton na samej górze ciepłej , ja miałem kiedyś 31 stopni zagazawoli i zdechło, lekko śmierdziała potem , ale poszło wszystko na młyn, teraz mam sondy w silosach co 3 tyg, sprawdzam temperature

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silwan12    0
16 minut temu, Silwan12 napisał:

Ile tej pszenicy masz w silosie?

 

Daj tak z 10 zakrętek od tych tabletek co gazujesz na 30 ton , tak dajemy jak gazujemy , tylko najlepiej w jakąś skarpetę czy rajtuze żeby proch z tych tabletek został i nic nie musisz suszyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
20 minut temu, miwigos napisał:

Jak nie masz odpowiddniej maski ABEK , to zadzwoń po firme to ci zagazuje , raczej jest kika ton na samej górze ciepłej , ja miałem kiedyś 31 stopni zagazawoli i zdechło, lekko śmierdziała potem , ale poszło wszystko na młyn, teraz mam sondy w silosach co 3 tyg, sprawdzam temperature

Rozmawiałem kiedyś z gościem który się tym zajmuje profesjonalnie to mówił, że maski z filtrami tego typu nic nie dają. Musi być maska ze świeżym dopływem powietrza. On aplikował tabletki za pomocą pana wiesia, który miał rękawiczki gumowe do ochrony dłoni i wąsy do ochrony twarzy.

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
Napisano (edytowany)

Firmy co robią codziennie robią w maskach, u mnie na 120 ton szła cała butelka, bez maski to można dziadka co ma 80 lat o ile tam wejdzie , ma niewiele do stracenia

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Po takim potraktowaniu robicie z tego ziarna mąkę na wypieki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
14 minut temu, Roxer napisał:

Po takim potraktowaniu robicie z tego ziarna mąkę na wypieki?

cały świat robi, jak ładują na statek to jak sadzisz po wycieczce przez morze co tam jest? lądują profilaktycznie tabletki

1 godzinę temu, miwigos napisał:

Firmy co robią codziennie robią w maskach, u mnie na 120 ton szła cała butelka, bez maski to można dziadka co ma 80 lat o ile tam wejdzie , ma niewiele do stracenia

a Ci ile brakuje do tych 80? ciekawe czy nie zmienisz zdania jak czas szybko leci ;)

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

A myślisz że jakakolwiek firma skupowa tego nie robi, przechowując zboże od żniw do wiosny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Szczerze  to mam w rodzinie starszych ludzi i po 80 dla wiekszości to nie życie tyko wegetacja, bym chciał do 75 móc pracować na traktorze , a po 80 dziesiące , położyć się spać i nie obudzić , ale to pobożne życzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

z tego co słyszałem cargill ma juz miernik do badania ziarna na zawartość substancji tej z tabletek chuba fosforowodór. Większe zakłady które przerabiają zboże z tego co wiem tez już sie uzbrajają w takie urządzenia bo nie jeden sypie te tabletki bez opamiętania. Także kolejny powód do odrzucenia dostawy lub przycięcia z ceny.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

takie miernik ma prawie każdy szanujący się skup w okolicy, nawet przedstawiciel jak przyjeżdża na magazyn pobrać próbki do wyceny potrafi zmierzyć jak jest potrzeba

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciu86    130
3 godziny temu, Jurek87 napisał:

Mial ktos z was przypadek ze zboże zagrzalo sie w silosie z powpdu robaka ? Dzis zajrzalem do silosu a tam na wierzchu skorupa wykiełkowanego , zwalilem to do łyżki ale pod spodem jest cieple i widze robaka .Powbijalem termometry pokazuje 21stopni i wilgotnosc 13% . W pon chce ją zagazować i wywalac na suszarnie zeby schlodzic. Podpowie ktos cos?

Ja gazowalem już w listopadzie też się lekko grzała i był robal trojszyk przesypywałem podajnikiem między silosami  i wrzuciłem tabletek po miesiącu ruszyłem trochę przesyłałem nie było robaka i się nie grzała tabletkami prawie nie było czuć ale po niedzieli sprawdzę jeszcze jak jest w silosach grzeje się bo nie było dobrze wystudzone zboże po żniwach i jest robak od razu jak większą.temperatura lub jest robak i się grzeje różnie z tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
4 godziny temu, Silwan12 napisał:

Ile tej pszenicy masz w silosie?

 

30ton to silos w stodole taki bez dachu . Wsadzilem termometry to 23stopnie ma najwiecej , zwalilem lopatą z wierzchu ze 400 kilo bo juz gnilo, glebiej jest ok i na mierniku jest suche . Tylko ciepłe. Jaki koszt tego gazowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj