Polecane posty

Wicherek    4138
27 minut temu, Jurek87 napisał:

U mnie dzis ma byc ponad minus 20, oziminy zagrozone 😑

jedna noc w roku i to ze śniegiem szkód nie zrobi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3513
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Jurek87 napisał:

U mnie dzis ma byc ponad minus 20, oziminy zagrozone 😑

Prawdopodobnie w łódzkim nie ciekawie bo śniegu nie ma ale to tylko zasłyszane 

W sumie jeszcze dwie fale mrozu maja zejść do 23 stycznia .Druga ma być większa niż teraz ale to tylko prognozy .

Edytowano przez marks50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
24 minuty temu, Wicherek napisał:

jedna noc w roku i to ze śniegiem szkód nie zrobi 

U mnie sniegu praktycznie niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25869

Ależ nastroje na giełdach zbożowych. Ceny podążają za termometrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1324

U mnie śniegu brak ,a w nocy było -14.Giełdy to samo coraz zimniej się robi w notowaniach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lubelskie daleko w du.. z cenami pszenicy a nawozy drogie jak nigdzie.

ltm pszenica 700 -800 brutto. tej za 800 prawie nie ma. głównie pasza 700 -720 brutto.

polifoska6 3530za tonę

JAK ŻYĆ??????

  • Like 2
  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk_nh    39

Kuj POM okolice Rypina -15 na 2 m. druga noc. Myślę że będzie ok -18. Okrywy tyle co nic. Ok 0.5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukasLake    7

okolice Koła , centrum , -15

pszenica paszowa 834 zł , jęczmień 749 zł , brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek120    11
39 minut temu, LukasLake napisał:

okolice Koła , centrum , -15

pszenica paszowa 834 zł , jęczmień 749 zł , brutto

Kto tyle płaci za paszówke bo ja z tych okolic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1550
13 godzin temu, MarekUA napisał:

Pszenica powiat hrubieszów od 720 brutto paszowa.. powiem tak jest źle chyba nas w końcu dojadą... Skoro za niska cene kuku mają dawać dopłaty to czemu za zboże nie ?

Ludzie tu piszą o  rentowności małych gospodarstw i średnich , ja się pytam czemu ma służyć te któreś w historii niszczenie rolników indywidualnych, kiedyś były folwarki- pańszczyzna, potem komuna kułaków dostawami męczyli a teraz unia nowoczesną gospodarka chce wszystko co małe zwałować , zaczęli od hodowli kilka lat temu teraz produkcja roślinna i jej opłacalność podle kosztów produkcji na poziomie szamba... Nic nie dzieję się bez przyczyny! jak gdzieś dzwoni to znaczy że albo ktoś umarł albo się pali...

To jest chore, żadnych dopłat do qq nie powinno być w tym roku juz. W tamtym roku mokra była bardzo droga więc jej nasieli od groma i teraz placz. Nie wierze ze z samej kukurydzy żyją takie gospodarstwa. Mi za pomidory za 2022 rok zakład nie zapłacił, sprawa w sądzie i dalej nie mam pieniędzy i jakoś trzeba żyć a nie wiecznie płakać i zebrać o dopłaty do czegoś 

13 godzin temu, Jurek87 napisał:

U mnie dzis ma byc ponad minus 20, oziminy zagrozone 😑

Już bez jaj ze przy 20 stopniach wypadnie coś 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281
Napisano (edytowany)

Też uważam, że koniec z dopłatami. trzeba się zabrać za przyczynę tych niskich cen , a nie za skutek. Może pora w geście solidarności  Litwinami i Niemcami u nas zorganizować jakiś protest przeciwko zielonej eurokomunie i jej głupim pomysłom ?

Edytowano przez jahooo
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5085

Centrum Wielkopolski jęczmień ozimy i pszenica jakieś ceny znamy?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7672

Pszenica ugadana po 750 zł brutto , tylko mrozy zelżą  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Żółkiewka okolice idzie dostać 74 netto. Mysle sprzedać 150 ton.


Pszenica paszowa

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8551
10 minut temu, jahooo napisał:

Też uważam, że koniec z dopłatami. trzeba się zabrać za przyczynę tych niskich cen , a nie za skutek. Może pora w geście solidarności  Litwinami i Niemcami u nas zorganizować jakiś protest przeciwko zielonej eurokomunie i jej głupim pomysłom ?

Jasiu, albo jesteś bardzo młody i nic nie wiesz jak było w Polsce gdy nie było dopłat, albo tak stary że już nic nie pamiętasz.

I przed wejściem do ujni bywało że zboże, świnie, mleko i inne produkty były za grosze a nawet za darmo nikt nie chciał.

Nie łudźcie się że brak dopłat spowoduje wzrost cen tego co produkuje rolnik,  a spadek cen środków do produkcji, ceny zależą od bardzo wielu czynników i okoliczności a najmniej od dopłat.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281
1 minutę temu, witejus napisał:

Jasiu, albo jesteś bardzo młody i nic nie wiesz jak było w Polsce gdy nie było dopłat, albo tak stary że już nic nie pamiętasz.

I przed wejściem do ujni bywało że zboże, świnie, mleko i inne produkty były za grosze a nawet za darmo nikt nie chciał.

Nie łudźcie się że brak dopłat spowoduje wzrost cen tego co produkuje rolnik,  a spadek cen środków do produkcji, ceny zależą od bardzo wielu czynników i okoliczności a najmniej od dopłat.

chodzi mi o dopłacanie do niskich cen i udawanie, że wszyscy są zadowoleni, a docelowo - wogóle likwidację dopłat

problem jest w opodatkowaniu produkcji rolniczej, które osiągnęło absurdale poziomy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8551
2 minuty temu, jahooo napisał:

chodzi mi o dopłacanie do niskich cen i udawanie, że wszyscy są zadowoleni, a docelowo - wogóle likwidację dopłat

Nie będzie dopłat a będą niskie ceny, nie widzę zadowolonych z niskich cen i mikrych dopłat, likwidacja dopłat jw.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1990
Napisano (edytowany)
23 minuty temu, jahooo napisał:

Też uważam, że koniec z dopłatami. trzeba się zabrać za przyczynę tych niskich cen , a nie za skutek. Może pora w geście solidarności  Litwinami i Niemcami u nas zorganizować jakiś protest przeciwko zielonej eurokomunie i jej głupim pomysłom ?

W Europie ubywa ludzi i zwierząt. Parę lat urodzaju i sami stwierdzimy, że trzeba ugorować, bo nie będzie co robić z towarem, szczególnie zbożami paszowymi. Zobacz temat uprawa jęczmienia, ludzie bez jednego ogona w gospodarstwie i walą koszty na jęczmień bez opamiętania, byleby było po 10 ton z hektara. Kto to ma zjeść?

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552
13 godzin temu, Jurek87 napisał:

U mnie dzis ma byc ponad minus 20, oziminy zagrozone 😑

Nie ma nic śniegu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj