Polecane posty

alfa    1219

Mój charakter to właśnie ludzie bardzo chwalą. A tu to będzie nauczka dla gościa.  A ziemia u  mnie tak płaci dużo dzierżaw jest jeszcze po 400 zł 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1500

W takim tempie kujawski będzie w żniwa po 2,99. Bizon wróci do laski.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    77
Napisano (edytowany)
37 minut temu, alfa napisał:

A jak wytłumaczysz mi mendę co przyszła na wiosnę w 22 roku do gościa od którego miałem sporo ha płaciłem po 700 zł dopłata Jego ziemia bardzo dobra mi na krowach dzierżawa lepiej trochę się kalkuluje miałem dwa lata ta ziemię . I ta menda co jest na zbożu podeszła gościa dała mu po 2 tys i wzięła mało tego ta sama sytuacja z moim kolegą który miał po 1 tys dzierżawę i ten sam wziął . Teraz my czekamy aż zbankrutuje to się go kupi a chyba różowo nie jest bo informatorzy mówią że grama nawozu nie ma jak narazie . 

Nie miałeś umowy na piśmie są chyba jakieś okresy wypowiedzenia czy coś? Ale jak ktoś daje więcej to proste że wygra i nie ma co komu źle życzyć życie samo zweryfikuje a podstawa to mieć zadbany swój areał. Na słabych ziemiach dopłate brał właściciel i płacił podatek a tobie co urosło to twoje głównie łaki

Edytowano przez Grab12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

U mnie dziś był sąsiad czy w dzierżawę wezmę…… ziemia 4-5 klasa ale oszukana, latami słoma sprzedawana, obornika 0 i zażyczył sobie uwaga- 900 za ha za obsianie i uprawę na jesień i czynsz 1800 i dopłaty on składa

a realnie teraz 3 klasa woj lodzkie to po ile chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4362
Napisano (edytowany)
55 minut temu, alfa napisał:

A jak wytłumaczysz mi mendę co przyszła na wiosnę w 22 roku do gościa od którego miałem sporo ha płaciłem po 700 zł dopłata Jego ziemia bardzo dobra mi na krowach dzierżawa lepiej trochę się kalkuluje miałem dwa lata ta ziemię . I ta menda co jest na zbożu podeszła gościa dała mu po 2 tys i wzięła mało tego ta sama sytuacja z moim kolegą który miał po 1 tys dzierżawę i ten sam wziął . Teraz my czekamy aż zbankrutuje to się go kupi a chyba różowo nie jest bo informatorzy mówią że grama nawozu nie ma jak narazie . 

Nie szukaj głupiego jak ziemia bardzo dobra za 700 zł, żeby ciebie nikt nie kupił czasem, ino nie fikaj. Te krowiarze to są ziółka z pod ciemnej gwiazdy, zajebaczą wszystko kukurydzą i piszczą że słomy nie ma, tylko płacić jeden z drugim chce po 10 zł za belę, a piaskiem ściel jak nie masz czym.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2157
1 godzinę temu, toooomaszewski napisał:

Może źle zrozumiałeś, on złoży o dopłatę, a Ty mu masz wyrównać do 1800.. Ty lepiej idź ładnie się ukłoń powiedz przepraszam, bo cie inny somsiad ubiegnie 

Spokojnie, mi nie zależy na tym…. Na swoim kiepski zysk a jeszcze płacić komuś 1800+ dopłaty, może mam ujowy kalkulator….. nie wiem….. 

już u mnie dwa ostatnie lata suszy i ludzie co płacicie po 2000 za 5-6 klasę narzekają bo nawet kuku dla krów metra nie miała….. także niech biorą wszystko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    489

Czytając takie historie i znając okolicznych biznesmenów to czasami 

człowiek uważa taki zielony ład za dobre rozwiązanie szczególnie ugorowanie

rolasy  to jak ruskie stan umysłu

  

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    452
2 godziny temu, misiak napisał:

To  nie  są  żarty  .Bizon oraz sprinter 2,9 td    w lecie   idzie  jak  burza  . Sprawdzone w długiej  trasie

U nas próbowali na nim jeździć . Leli w osiemdziesiątki i po pół roku pozacierali silniki   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Panowie jednak 6 marca widzimy się w Warszawie , ja jadę ciągnikem i blokujemy S8 przez dobę 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4200

Co masz na myśli pisząc   " jednak   "   ?  w którym miejscu ma być ta blokada  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2320
2 godziny temu, tobago napisał:

Jeśli nic się nie zmieni to zobaczycie co będzie jesienią. Powrót naturalnych ekosystemów z ugorami i szczęśliwymi ptaszkami zrobimy szybciej niż Unia nam nakazała. 

JUZ OD 3 LAT TA SAMA GADKA, a w dzierżawę nie oddają. 50ha do wzięcia cena wyjściowa 2200, ale doplaty tego kto będzie robił tylko że na 2200 się nie skończy.

25ha oddaje gościu obok mnie 10ha 4 klasa 15 ha 5 klasa 2500zł/ha dodatkowo dopłaty bierze właściciel i zaplaci podatek, ciekawe czy ktoś wezmie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3580

To tym razem wpuszczą traktory do Warszawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2320

Wpuszczą, ale tylko te nowsze bo starsze disle maja zakaz. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4200
9 minut temu, miwigos napisał:

To tym razem wpuszczą traktory do Warszawy ?

Wpuszczą  ale nie  wypuszczą    !

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2292
9 minut temu, 85Tomekkk napisał:

a jak mój z 2014 r.i ma dpf i egr wyrzucony,wpuszczą?

Jak się nie będziesz zatrzymywał na wezwanie milicji to wjedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    448

W TPI ( swietokrzyskie) w najtańszym skupie zboża pszenica jest 550 zł netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1403

no coś musi w tym być , bo  z północnej młp wożą na TKI transporty zboża🤭


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    568
16 minut temu, Marl napisał:

W TPI ( swietokrzyskie) w najtańszym skupie zboża pszenica jest 550 zł netto...

czyli teraz pszenica będzie najtańszym  materiałem opałowym , może zamiast elektrowni atomowej to zróbmy na pszenicę ? 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1500

Wydaje mi się że nie będzie ani atomu ani na pszenicę, dostaniemy popsute wiatraki w cenie nowych i będą nam wmawiać że to sukces.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    568

a jak wiatru nie będzie to pedałami będziemy je napędzać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3548
Napisano (edytowany)
16 minut temu, jan88 napisał:

a jak wiatru nie będzie to pedałami będziemy je napędzać ;)

Daj spokój Biedroniowi :) .

Wyglada to bardziej na blokade warszawy na S8 w koło . Tak wiec ciagnikami do centrum nie wjedziemy . Przy ostatnich strajkach do Warszawiacy dziekowali bo przez strajki szybciej wrócili do domów bo nie było korków . Teraz sie zdziwią jak zatkają kółko warszawskie :) . w sumie to nawet nie wiem jak mozna by było wjechać na s2 od południa , tam nikt nie wpóści . Moze gdzies od północy da się wjechać ??? Jest luka od wschodu bo nie domkneli obwodnicy ale to ktoś by musiał zaplanować miejscowy . nie mniej nie wiem jak w ogóle ma wyglądać ten strajk ??? Część mówi o obrzeżach inni o centrum ale gdzie ? co ?i jak ? 

Edytowano przez marks50
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj