Polecane posty

cris10    96
Hej. Mam do kupna Tucano 430, według katalogów wcale nie jest jakiś dużo większy niż mój obecny Dominator 88SL maxi. Chciałbym zapytać użytkownikow o wydajność takiego kombajnu. Mniej więcej o spalanie. I na co zwrócić uwagę? Wydaje mi się że dla niego 1.5ha/h to max. Możecie podzielic opinia na jego temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206
Napisano (edytowany)

No 5 wytrząsaczy i aps to potęga nie jest, chcesz min 2ha dobrej pszenicy kłasc to 6 wytrząsaczy trzeba, wolałbym lexiona za tę kasę ze starszych 4setek niż tucano które jest słabe materiałowo względem dominatorow mego czy starego lexa

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    223

430, to wydajność Megi 204, a jest ona sporo większa niż 88. Z tym, że nie jest to też jakaś wydajność, która robi wrażenie. Generalnie popieram kolege wyżej. Ogólnie szedłbym w inną marke. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanuel    32

Ja mam 420 i ogólnie jestem zadowolony z tym, że u nas nie ma wysokich wydajności: robię ok. 2 ha pszenicy / godzina, 3 ha łubinu/gryki na godz. i ok. 2,5 ha rzepaku na godz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96
Rowan napisał:

430, to wydajność Megi 204, a jest ona sporo większa niż 88. Z tym, że nie jest to też jakaś wydajność, która robi wrażenie. Generalnie popieram kolege wyżej. Ogólnie szedłbym w inną marke. 

W jaka markę byś uderzył?

JD1052 napisał:

No 5 wytrząsaczy i aps to potęga nie jest, chcesz min 2ha dobrej pszenicy kłasc to 6 wytrząsaczy trzeba, wolałbym lexiona za tę kasę ze starszych 4setek niż tucano które jest słabe materiałowo względem dominatorow mego czy starego lexa

Chce coś nowszego, lexy to już swoje lata mają jak i przebiegi, wolę zmienić na coś nowszego co posłuży z 10 lat.

Fanuel napisał:

Ja mam 420 i ogólnie jestem zadowolony z tym, że u nas nie ma wysokich wydajności: robię ok. 2 ha pszenicy / godzina, 3 ha łubinu/gryki na godz. i ok. 2,5 ha rzepaku na godz. 

A jakiej wydajności ta pszenica 6-7 ton? Dominatorem to hektar na godzine takiej pszenicy 9t. Chciałbym tak przynajmniej 1.5 ha godz, bo i z odwozem szału nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanuel    32

Spokojnie 12-14 t/ godz. lecisz bez strat, w życie jak sprawdzałem granicę możliwości to do 16t/ godz. max.

 

Bardzo dobry jest heder vario z autocontur do soi, Tucan idzie jak w gryce :)  6/7 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589
Dnia 5.01.2024 o 09:43, Fanuel napisał:

Ja mam 420 i ogólnie jestem zadowolony z tym, że u nas nie ma wysokich wydajności: robię ok. 2 ha pszenicy / godzina, 3 ha łubinu/gryki na godz. i ok. 2,5 ha rzepaku na godz. 

Trochę przesadzasz z tą wydajnością , no chyba że co krok to kłos .

440 tką tyle nie wykosze bo za duże straty są,  a ty 420 tką ło cho cho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Nie , kosze zborza Rzepak kukurydzę,  a co ma do tego czy kosze te grykie i jak to ty piszesz lubin  , ale w rzepaku dużo napisałeś,  .

A jaki szeroki heder masz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96
robert1226 napisał:

Nie , kosze zborza Rzepak kukurydzę,  a co ma do tego czy kosze te grykie i jak to ty piszesz lubin  , ale w rzepaku dużo napisałeś,  .

A jaki szeroki heder masz .

Zadowolony z 440? Bo będę szukać coś tego pokroju 440-450

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aprochota
      witam przymierzam się do zakupu kombajnu na 80 ha do tej pory męcze to dominatorem 85 ale taki rok jak ten pokazuje że sprzęt musi być wydajny bo mało okienek pogodowych. myślę nad dominator 108.118 mega 204 .208.2018. kwota do 200 tys. oczywiście są to lata 90 ale tylko na to mnie stać 208 i 218 to już konkretne maszyny ale będą też bardziej wypracowane moje pytanie co byście polecili żeby nie było za dużo elektryki czy w wszystkich jest podobnie? co w nich najczesciej wysiada? a może ktoś ma do sprzedania to proszę pisać jestem z opolskiego
    • Przez Mateooo92
      Witam,
      Potrzebuje porady odnosnie kombajnu claas tucano 320 a mianowicie mam zamiar kupic kombajn z 2009 roku z hederem c600 i powiedzcie mi czy ten heder będzie pasowal do tego modelu kombajnu czy jednak będzie za szeroki i jeszcze jedno pytanie jaka jest długość rury wysypowej (hydraulicznej) ?
      W załączniku przesyłam zdjęcia kombajnu oraz hedera. 
      Czekam na wasze odpowiedzi. 
      Pozdrawiam 


    • Przez Daro85
      mam pytanie ile kosztuje obecnie claas tucano 320 ? bo chce sobie takiego kupić lecz nie znam za bardzo ceny.
    • Przez Marecki2922
      Panowie, po wyłączeniu hederu trochę za długo spływa olej z siłownika przez co heder ciągle pracuje około 10 sekund może  i więcej , podpowie ktoś co może być nie tak 
      Tak na wyczucie obstawiam że olej ma zbyt ciężki powrót tylko co może być powodem 
    • Przez Bakos87
      Witam 
      Od pewnego czasu mam problem z czujnikami obrotów podzespołów kombajnu claas mega 208, gdyż po włączeniu mlocarni i hederu powinny się uruchomić <świecić> kontrolki zbyt niskich obrotów (bodajże 6 kontrolek) z tym że od kilku lat nie działa od szarpacza-rozdrabniacza słomy a reszta działała lecz od pewnego czasu przestały działać nawet jak jest kombajn na niskich obrotach.
      Bywa ze czasem podczas włączania hederu świecą poprawnie i gasna przy uzyskaniu obrotów ale to trafia się sporadycznie. 
      Był zmieniany czujnik przy podajniku pochyłym i się kilka razy zaświeciły kontrolki ale na 20 startów 5 razy się zaświeciło.
      Czy ktoś wie co może być przyczyną tego że nie chcą się one uruchamiać przy załączaniu hederu i wzroście obrotów ??
      Czy 800 ohm <lub om yyyy sorki za pomyłke z tym>  to odpowiedni opór na te czujniki obrotów????
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj