aprochota

kupno kombajnu mega? dominator?

Polecane posty

aprochota    327
witam przymierzam się do zakupu kombajnu na 80 ha do tej pory męcze to dominatorem 85 ale taki rok jak ten pokazuje że sprzęt musi być wydajny bo mało okienek pogodowych. myślę nad dominator 108.118 mega 204 .208.2018. kwota do 200 tys. oczywiście są to lata 90 ale tylko na to mnie stać 208 i 218 to już konkretne maszyny ale będą też bardziej wypracowane moje pytanie co byście polecili żeby nie było za dużo elektryki czy w wszystkich jest podobnie? co w nich najczesciej wysiada? a może ktoś ma do sprzedania to proszę pisać jestem z opolskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    223

Szukaj 204-ki. Jeśli już Claas to tylko Mega. Ewentualnie Lexion z mniejszych modeli np 510/420/430. Nie kupuj nic na pojedynczym i małym bębnie. Żeby Ci też nie przyszło do głowy kupowania kombajnu z Perkinsem. Bo to tylko proszenie się o problemy.

Edytowano przez Rowan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

lexiona raczej bym nie chciał. bo ta elektronika mnie słabi. wolę jak najbardziej wajchotronik. piszesz że szukać z APS em? żeby tak produkowali nowe 85 tylko z klimą to nic innego nie chce. no ale wiadomo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28
47 minut temu, aprochota napisał:

lexiona raczej bym nie chciał. bo ta elektronika mnie słabi. wolę jak najbardziej wajchotronik. piszesz że szukać z APS em? żeby tak produkowali nowe 85 tylko z klimą to nic innego nie chce. no ale wiadomo..

W lexionie nie ma jeszcze dużo elektroniki podobie jak w 204 co innego jest np. W massey fergusonach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    223

No i Lexion ma bęben 600mm średnicy. I tutaj jest ogromna przewaga nad Dominatorami zwykłymi bez APSu. Sam widze po swoim Deutzu o ile jest lepszy i wydajniejszy omłot niż w 98MAXI które miałem.

Przykład jest na Tucano 320vs420, niby ten sam kombajn, a różnica „tylko” w APSie, a w praktyce miedzy tymi kombajnami jest przepaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335
1 godzinę temu, ma123 napisał:

W lexionie nie ma jeszcze dużo elektroniki podobie jak w 204 co innego jest np. W massey fergusonach 

A jaka ta elektronika w fergusonach? chodzi Ci o czujnik na każdym wałku co się kręci w kombajnie? Mam MF-a i uważam że to dobry wybór, oblatuje 100-140 ha co roku bez awarii, wydajność do 15ha dziennie dobrego zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

80ha dla Dominatora 85 to nic wielkiego, no chyba że połowę żniw stoisz i naprawiasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120

Przy takiej pogodzie jak w tym roku to jednak wyczyn. Jedna awaria unieruchamiająca kombajn na cały dzień powodowała, że następne okienko pogodowe było za 5 dni.... Kolejna sprawa czy te 80ha jest w kilku kawałkach czy w 100. Jeśli chodzi o wybór kombajnu to warto wybrać z hydrostatem.

Edytowano przez maniekc360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ten rok był jaki był, wiadomo że wydajniejszą maszyną szybciej. W przyszłym roku może być 8 dni żniw  :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
respecto088    10
9 godzin temu, Rowan napisał:

Szukaj 204-ki. Jeśli już Claas to tylko Mega. Ewentualnie Lexion z mniejszych modeli np 510/420/430. Nie kupuj nic na pojedynczym i małym bębnie. Żeby Ci też nie przyszło do głowy kupowania kombajnu z Perkinsem. Bo to tylko proszenie się o problemy.

Ciekawe narzekania na silniki Perkinsa, głównie na agrofoto. Kilka razy rozmawiałem z serwisantami Claasa z Krasnegostawu, aż nie dowierzałem (pytałem bo byłem na oględzinach Lexa 415 więc odpowiednią wiedzę zdobyć wypada) Oni chwalą silniki Perkinsa, tym bardziej wszystkie części są na miejscu od ręki dostępne, najgorzej to CAT bo na byle co trzeba czekać 2 tygodnie zanim ściągną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120

Widzisz jak się pytałem gościa co remontuje przestawki Gerinhoffa do kukurydzy to polecił mi RotaDisca. Ale szybko się dowiedziałem od znajomych i z internetu, że jest to najdroższa w utrzymaniu przystawka. Zamiast śmigła ma rzędy talerzyków, które łatwo się uszkadzają, zużywają i są drogie. Opinia o silnikach Perkinsa słyszałem już ze 7 lat temu jak kupowałem Dominatora, więc coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327
akmaly napisał:

80ha dla Dominatora 85 to nic wielkiego, no chyba że połowę żniw stoisz i naprawiasz. 

może i nic wielkiego bo już jakiś czas kosze taki areał tym kombajnem i jakoś to szło ale po pierwsze niemam w nim kabiny tylko daszek od bizona. użytkuje go od 97 roku czyli 26 lat znam go na pamięć silnik mam Mercedes no i innego nie chce bo może Perkins też dobry ale jak na taki stary silnik nigdy nie był ruszany pali na dotyk nie dymi .ale ćwierć wieku mineło i pogoda w tym roku mnie wkurzyła no i brak kabiny i pora na zmianę. taka mega lub 108. y się przydało jeśli kupię w miarę dobry to do mojej emerytury już będzie mi sluzył. jeśli ktoś ma do sprzedania coś podobnego to proszę pisac


no i jeśli ktoś zainteresowany 85 to zapraszam do obejrzenia wszystko wymieniane na bieżąco dużo nowych części tak do 50 ha polecam prosty i bardzo dobry sprzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Komfort jest bardzo ważny, bez kabiny masakra ale kabina bez klimy tez bez szału.  

Co do silników, stary Mercedes jest świetny, a stary Perkins po prostu dobry. Tylko nie zapominajmy że są to stare maszyny, które mają tysiące mth i takie ogólne pisanie typu: bierz mercedesa, może nie mieć sensu. Po stokroć wolałbym zdrowego Perkinsa niż zajechanego Mercedesa. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    223

Różnica jest taka… Perkins przy obciążeniu bardzo szybko sie gotuje, a niestety jedno gotowanie Perkinsa i jedziesz z remontem. No i pocenie tych silników niestety jest normą. Mercedes tutaj bije na głowe Perkinsa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
akmaly napisał:

Komfort jest bardzo ważny, bez kabiny masakra ale kabina bez klimy tez bez szału.  

Co do silników, stary Mercedes jest świetny, a stary Perkins po prostu dobry. Tylko nie zapominajmy że są to stare maszyny, które mają tysiące mth i takie ogólne pisanie typu: bierz mercedesa, może nie mieć sensu. Po stokroć wolałbym zdrowego Perkinsa niż zajechanego Mercedesa. 

zarówno możesz trafić na zajechanego Perkinsa i na zajechanego Mercedesa do nie są nowe maszyny więc nie ma opcji że będzie zdrowy Perkins i zajechany Mercedes to zawsze będzie używana maszyna. każdy ma swoje wady i zalety przez 20lat miałem silnik Mercedesa w dominatorze i oprócz filtrów i olejów nic nie robiłem


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Nie no spokojnie panowie, Mercedes to klasa. Używane stare silniki mogą być określone jako zdrowe co nie znaczy że są nowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    223

Żywotność starego Mercedesa jest wybitna. Ojciec miał 96-tke na Mercedesie, ani grama oleju nie brała i nic przy nim nie robili przez 8 lat, ja mialem 8 lat 98maxi na mercedesie i niec przy nim nie robiliśmy. Ciekawym jest natomiast to, że po tylu latach Claas zrezygnował w Trionie z Mercedesa na rzecz Cumminsa. Nie wiem czy to jest prawda, ale słyszałem o paliwożerności Tucano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

te silniki mercedesa to są lata 80 te do 2000 mniejwiecej wtedy robiono sprzęt twardy na długie lata. a te nowe to robią tak żeby fabryka miała co robić na bieżąco może w teraźniejszych czasach ten Cummins jest najlepszy? zobaczymy za 20 lat jak to będzie wszystko działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637
11 godzin temu, aprochota napisał:

może i nic wielkiego bo już jakiś czas kosze taki areał tym kombajnem i jakoś to szło ale po pierwsze niemam w nim kabiny tylko daszek od bizona. użytkuje go od 97 roku czyli 26 lat znam go na pamięć silnik mam Mercedes no i innego nie chce bo może Perkins też dobry ale jak na taki stary silnik nigdy nie był ruszany pali na dotyk nie dymi .ale ćwierć wieku mineło i pogoda w tym roku mnie wkurzyła no i brak kabiny i pora na zmianę. taka mega lub 108. y się przydało jeśli kupię w miarę dobry to do mojej emerytury już będzie mi sluzył. jeśli ktoś ma do sprzedania coś podobnego to proszę pisac

 

no i jeśli ktoś zainteresowany 85 to zapraszam do obejrzenia wszystko wymieniane na bieżąco dużo nowych części tak do 50 ha polecam prosty i bardzo dobry sprzet

 

 

Mam to samo!!! Dosłownie!

Na bizonie w sumie od dzieciaka.

mamy go w gospodarstwie od 89 roku i już rzygać mi się chce po całym dniu koszenia.

Wiadomo, co roku fajnie jest na początku - te emocje, ten ryk silnika itd . ale po kilku godzinach mi przechodzi:)  Bizonek z nową kabiną to chociaż trochę trochę komfortu przez te 13 lat użyłem ale w tym roku klamka zapadła.

Koniec. Nowy kombajn zadatkowany, czekam na transport.

Teraz znowu wrócą emocje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Nie upieraj się przy 204, patrz na stan, jak ładna to bierz i 218, 204 dosyć chodliwa bo 5 wytrząsaczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637
1 godzinę temu, Rowan napisał:

Na co padł wybór?

Ja skromnie to na co mnie stać.

Bizon BS

Wg opinii lekko zbiera 11-15ha dziennie

To już mi w 150% wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cris10
      Hej. Mam do kupna Tucano 430, według katalogów wcale nie jest jakiś dużo większy niż mój obecny Dominator 88SL maxi. Chciałbym zapytać użytkownikow o wydajność takiego kombajnu. Mniej więcej o spalanie. I na co zwrócić uwagę? Wydaje mi się że dla niego 1.5ha/h to max. Możecie podzielic opinia na jego temat?
    • Przez Mateooo92
      Witam,
      Potrzebuje porady odnosnie kombajnu claas tucano 320 a mianowicie mam zamiar kupic kombajn z 2009 roku z hederem c600 i powiedzcie mi czy ten heder będzie pasowal do tego modelu kombajnu czy jednak będzie za szeroki i jeszcze jedno pytanie jaka jest długość rury wysypowej (hydraulicznej) ?
      W załączniku przesyłam zdjęcia kombajnu oraz hedera. 
      Czekam na wasze odpowiedzi. 
      Pozdrawiam 


    • Przez Daro85
      mam pytanie ile kosztuje obecnie claas tucano 320 ? bo chce sobie takiego kupić lecz nie znam za bardzo ceny.
    • Przez Marecki2922
      Panowie, po wyłączeniu hederu trochę za długo spływa olej z siłownika przez co heder ciągle pracuje około 10 sekund może  i więcej , podpowie ktoś co może być nie tak 
      Tak na wyczucie obstawiam że olej ma zbyt ciężki powrót tylko co może być powodem 
    • Przez Bakos87
      Witam 
      Od pewnego czasu mam problem z czujnikami obrotów podzespołów kombajnu claas mega 208, gdyż po włączeniu mlocarni i hederu powinny się uruchomić <świecić> kontrolki zbyt niskich obrotów (bodajże 6 kontrolek) z tym że od kilku lat nie działa od szarpacza-rozdrabniacza słomy a reszta działała lecz od pewnego czasu przestały działać nawet jak jest kombajn na niskich obrotach.
      Bywa ze czasem podczas włączania hederu świecą poprawnie i gasna przy uzyskaniu obrotów ale to trafia się sporadycznie. 
      Był zmieniany czujnik przy podajniku pochyłym i się kilka razy zaświeciły kontrolki ale na 20 startów 5 razy się zaświeciło.
      Czy ktoś wie co może być przyczyną tego że nie chcą się one uruchamiać przy załączaniu hederu i wzroście obrotów ??
      Czy 800 ohm <lub om yyyy sorki za pomyłke z tym>  to odpowiedni opór na te czujniki obrotów????
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj