Skocz do zawartości

Polecane posty

BaRtEk7710    2

Witam koledzy :) Planuję w tym roku zmienić rekorda na claasa mege 204 5.1 m heder .Zwracam się z prośbą o wypowiedź na temat tego kombajnu jak się sprawuje , ile jest w stanie skosić w godzinę , jak się ma z serwisem czy jest drogi  w utrzymaniu ?Poprostu wszystko co wiecie o nim 

Edytowano przez BaRtEk7710

Ile chcesz przeznaczyć na taki kombajn ?

Mega jest to kombajn który jak kupisz zadbany i będziesz o niego dbał to będzie ci pracował prawie bezawaryjnie, czasem wyskoczą jakieś pierdoły.

Większy problem jest ze znalezieniem takiej maszyny w dobrym stanie. Zadbane sztuki potrafią sporo kosztować i długo nie czekają na klienta.

Ogólnie Claas na tych modelach zbudował sobie opinię twardych maszyn. 

A i dużym plusem tych maszyn jest też to że nie tracą one na wartości (zadbane sztuki) a wręcz z roku na rok drożeją bo coraz trudniej kupić niezajechanego claasa z tamtych lat.

Edytowano przez claasmercator

Wiadomość z agroFakt.pl

dacjan123    10
Myślę że za taką kasę to powinieneś spokojnie znaleźć ładny egzemplarz z kabiną Lexiona na szarym podwoziu miałem w wcześniej Mege 208 naprawdę polecam Mege 204 kombajn prosty i wydajny do części niema problemu z dostępem jak i nowe tak i używane ale jak trafisz zadbany egzemplarz to raczej nie będziesz się przejmował częściami

szmergiel    286
8 godzin temu, BaRtEk7710 napisał:

Patrząc na rynek chciał bym przeznaczyć ok 230 tyś .

99 rok.heder 4.5m +wozek. 2600mth.stan lala,opony800, nic nie malowane i nie zagiete .200tys zl.

BaRtEk7710    2
A jeśli chodzi o części lepiej kupić orginał czy zamienniki są w miare dobrej jakoście np:pasy , bagnety (polskie , zagraniczne)

Nowak5425    6

Posiadam Dominatora 88sl i powiem że nie ma sensu bawić się w zamienniki jeśli chodzi o pasy. Zakupiłem do sieczkarni jakiś nie najgorszy zamniennik i po sezonie popękał i sie wyrwy porobiły teraz założyłem przed sezonem oryginał (1000zł)  przechodził sezon i śladu nie ma. Rocznie z sieczkarnią obcinam około 70 ha. Może ten dominator sporo różni się od Megi ale kupiłem go w 2012 r i (co prawda zapłaciłem grube pieniądze) już 5 sezonów obkosił bezawaryjnie-dosłownie.  Super kombajny. Polecam. Nic się nie dzieje z elektroniką i z hydrostatem, wszystko działa płynnie.

Edytowano przez Nowak5425

Nowak5425    6

Co do tego paska to jeszcze był taki problem że był on trochę za długi i musieliśmy napinacz dorabiać...

W moim przypadku (88sl) młócimy seradelę  bez żadnych problemów :)

Jeżeli chodzi o zamienniki to uwaga na firmę Jag kiedyś robili dobre części a teraz to tandeta. Nawet wymiaru czasem nie trzymają. Kupisz zadbana mege to najlepiej zapomnij o zamiennikach. Kupisz oryginał wymienisz i zapomnisz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez vegeta23
      Witam. Noszę się z zakupem ciągnika o mocy ok. 100 - 120 km. Byłby to główny ciągnik w gospodarstwie. Orka, siew.
      Na razie w głowie miałem tylko JD 6230 lub 6330 najlepiej w wersji Premium. Ostatnio na youtube natchnąłem się na prezentacje Claasa Ariona 430. Bardzo mi się spodobał.
      Proszę doradźcie czy te dwa ciągniki można ze sobą porównać. Jak prezentowały by się one gabarytowo. Chodzi mi o to żeby ciągnik był dość masywny bo miałby być do ciężkich prac. JD będzie większy czy Claas? No i ogólnie jak te Ariony się spisują jakie mają opinie.
      Jeszcze jedna prośba. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć nazewnictwo serii Arion bo widuje ariony 400, 500 i 600. czym one się różnią itd.

• Przez mateusz092111111
      Witam mam taki problem ze kupilem claasa  690 v8 utnę troche i woda wchodzi mi na czerwone  i tylko zmniejsze obroty maszyny i odrazu temp wody spada proszę o pomoc jak najszybciej
    • Przez mateusz092111111
      gotuje sie mi woda w claasie 690 i to jest dziwne gdy zmniejsze obroty maszyny to woda spada chlodnica byla czyszczona z zewnątrz a w srodku przepłukiwana odkamieniaczami i to pare razy silnik tez był sprawdzany bo byly planowane głowice i zakładana uszczelka a pompa wodna chyba jest ok bo widac ze tloczy wode do chlodnicy bo widac ze woda ma obieg termostaty tez sa wyjete nie wiem co mam robic więc prosze o odpowiedz jesli ktos miał podobny przypadek
    • Przez kamil5421
      Witam. Potrzebuje informacji ile Oleju wchodzi do silnika w Ciągniku Claas Ares 836 z 2005r . silnik Jonh Deere  model 6068
    • Przez krzys14iek
      Witam, chcę wymienić Bizona na Claasa (na 150 ha Bizon trochę za mały). Myślę o Claasie 108s i chciałbym się o parę rzeczy zapytać kogoś kto posiada taki. Chodzi głównie o to czy taki o to kombajn posiada przyspieszacz (tj Bizon) i czy kombajn jest przystosowany do wysuwanych motowideł, i jakby była możliwość to mniej wiecej opisać sterowanie w kabinie, najlepiej na zdjeciu mniej wiecej co do czego służy. U mnie w okolicy nie znam nikogo kto ma takiego więc tutaj pytam. Chyba że jest ktoś z powiatu kościańskiego albo kawałek dalej to chętnie bym przyjechał obejrzeć taki kombajn. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.