Polecane posty

slawek74    12200

taaa 3.45 bi i 4.25tł przy takich litrach to nie problem...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3156
Napisano (edytowany)

@arosaw100 Nie no wiadoma sprawa, że jak krowa pompuje mega litry to bardzo wysokich parametrów nie ma się co spodziewać, ale z obserwacji świata wiem, że nawet przy litrażu 30/40+ można mieć parametry na dość fajnym poziomie, które nie kłują w oczy, ale to wiele czynników musi ze sobą współgrać i sporo pracy, a przede wszystkim wiedzy w takie coś trzeba włożyć by osiągnąć taki cel.

Edytowano przez WitekRolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3156
Napisano (edytowany)

@arosaw100 Po pierwsze to Cię w swoim żadnym słowie nie obraziłem, ani tym bardziej nie szukałem zaczepki, że tak od razu agresywnie przerzucasz piłeczkę.

A co do mojej wydajności to nie, nie kłuje bo wiem, że z passata ferrari nie zrobię, a poza tym to nie kręci mnie gonitwa za wszelką cenę, żeby tylko mieć super wielką wydajność, mniejszą łyżką też można dobrze się najeść.

Edytowano przez WitekRolnik
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3156

Przemilczę i pozostawię to bez komentarza, bo i po co dolewać oliwy do ognia.

Dobrego gospodarzenia życzę :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85

Dzięki  i na wzajem ja nie zamierzam  za wszelką cenę  mieć wszystko perfekt. Zresztą myślimy  zakańczać  powoli produkcję   bo nie wiem jak długo jeszcze wytrzymam

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

sorry Kolego ale tłuszcz 2,75 to są patologiczne parametry. Chyba że pomyliłeś tłuszcz z białkiem. Gównianą mam sianokiszonkę i nie najlepszą genetykę ale na te 30 lz basenu tłuszcz 4,2 -4,3 a białko 3,2-3,3. Co im Dajesz teraz jeść? Coś z dawką nie tak.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Moim zdaniem chyba tam błąd się wkradł i ten tłuszcz to 3.75 bo to aż niemożliwe

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trampkowicz    0

Czy jest tutaj ktoś kto ma styczność z firmą Inter-milk? Był u mnie ostatnio przedstawiciel tej firmy i twierdzi, że płacą średnią cenę z GUS plus jakieś grosze za większe ilości, ale w umowie zapisane jest, że cena GUS pomniejszona o 40 groszy + premie. Czy ktoś wie czy rzeczywiście zawsze wyrównują tą premią do tej ceny z GUSu tak jak twierdzi ten przedstawiciel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    171

Potwierdzi ktoś dużą obniżkę w mlekowicie? Czy czekają aż 2 tura wyborów samorządowych minie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85
Napisano (edytowany)
7 godzin temu, pawlak2507 napisał:

Moim zdaniem chyba tam błąd się wkradł i ten tłuszcz to 3.75 bo to aż niemożliwe

Dopiero teraz się dopatrzyłem że  popełniłam błąd  tłuszcz 3 .75

16 godzin temu, Troker1979 napisał:

sorry Kolego ale tłuszcz 2,75 to są patologiczne parametry. Chyba że pomyliłeś tłuszcz z białkiem. Gównianą mam sianokiszonkę i nie najlepszą genetykę ale na te 30 lz basenu tłuszcz 4,2 -4,3 a białko 3,2-3,3. Co im Dajesz teraz jeść? Coś z dawką nie tak.

Pomyliłem 2 z 3 na tłuszczu dopiero teraz się dopatrzyłem po Waszych postach. Dostają kukurydza kiszona siano , treściwa z zbóż plus witaminy białko .bufor.  drożdże  i  wimilk s20

Edytowano przez arosaw100
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    43
3 godziny temu, Dream1990 napisał:

Potwierdzi ktoś dużą obniżkę w mlekowicie? Czy czekają aż 2 tura wyborów samorządowych minie?

dużą obniżkę? i tak wypadają blado na tle konkurencji. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931
3 godziny temu, Dream1990 napisał:

Potwierdzi ktoś dużą obniżkę w mlekowicie? Czy czekają aż 2 tura wyborów samorządowych minie?

Czekają do ostatniego dnia miesiąca i do godzin popołudniowych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12200
krzychu121 napisał:

3 godziny temu, Dream1990 napisał:

Potwierdzi ktoś dużą obniżkę w mlekowicie? Czy czekają aż 2 tura wyborów samorządowych minie?

Czekają do ostatniego dnia miesiąca i do godzin popołudniowych 

jakoś nie rozumię związku ceny mleka z wyborami i do tego samorządu 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695

Nie wiem z czego miałaby obniżać mlekovita. Misja samobójcza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1393
slawek74 napisał:

krzychu121 napisał:

3 godziny temu, Dream1990 napisał:

Potwierdzi ktoś dużą obniżkę w mlekowicie? Czy czekają aż 2 tura wyborów samorządowych minie?

Czekają do ostatniego dnia miesiąca i do godzin popołudniowych 

jakoś nie rozumię związku ceny mleka z wyborami i do tego samorządu 🤔

A widziałeś u dostawców mlekpolu ulotki z lizakiem ,kartony mleka z nadrukiem kandydatów? Wnioski są oczywiste.Pamietam jak jasnie panujacy prezes kandydował na posła do Sejmu,dzień po wyborach SMS z obniżką, przypadek? 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12200

a skąd mialem widzieć 🤔🤷‍♂️ ale jakoś związków w tym nie zaobserwowalem 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akardin    37

Między mlekovita a mlekpolem , hochlandem i giżyckiem jest i tak 25-40 groszy różnicy .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Mlekpol za marzec 32 tyś l.

Tł 4.4 Bi. 3.3

Cena netto dla vatowca 2.19 zł 

Od kwietnia wraca VAT i parametry spadają . Pewnie i cena poleci aczkolwiek względem innych mleczarni nie jest tak najgorzej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1594

A co ma vat do parametrów , akurat parametry to w każdej chwili mogą obciąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj