Polecane posty

46 minut temu, krzychu121 napisał:

Taka sytuacja była bo giełdy nie mają przełożenia z dnia na dzień . Zanim do nas ,,dojdą " te ceny to minie parę miesięcy. I dlatego giełdy szły w dol a cena mleka w górę bo wcześniej kilka miesiecy giełdy cały czas szły w gore. Teraz jest dziwna sytuacja bo giełdy od kilku miesięcy cały czas w górę a tu obniżki chcą robić. 

10 nie starczy. Koło 20 chyba trzeba 

24 grosze różnicy dokładnie. Ja wypowiedzenie mam już naszykowane 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908

O kurde to naprawdę jest dość duża różnica. A to już będą trzy miesiące chyba takiej różnicy. Styczeń, luty i listopad jak dobrze pamiętam, bo w grudniu wyszło bardzo podobnie. Różnica kilku groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    41

jakie wymogi są w mlekpolu i ile razy w miesiącu próba jest brana? Chodzi mi o bakterię i somatykę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3137
2 minuty temu, mate12345 napisał:

jakie wymogi są w mlekpolu i ile razy w miesiącu próba jest brana? Chodzi mi o bakterię i somatykę 

Ludzie co wy macie z tymi wymogami, wymogi takie same jak w całej Polsce somatyka do 400, bakterie do 100, a co do prób to próby są brane z każdego odbioru i z każdego odbioru masz w sms-ie podany tłuszcz, białko, bakterie, somatykę i do tego mocznik oraz średnią ilość somatyki i bakterii jak dobrze pamiętam to z ostatnich 3 mies.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    41

To całkiem  nieźle, można szybko zareagować jak coś się zaczyna dziać, czy w całej polsce to nie wiem. Z tego co słyszałem w piątny bakterie do 50 i somatyka chyba do 300?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908

Tak jak Witek napisał. Ja tam jestem bardzo zadowolony z tego że są wyniki co odbiór. Widać na bieżąco co się w stadzie dzieje. Czy mocznik w górę czy w dół. I można korekty robić na bieżąco w dawce. A wymogi są takie jak w całej Polsce. Tylko trzeba je respektować. 

2 minuty temu, mate12345 napisał:

To całkiem  nieźle, można szybko zareagować jak coś się zaczyna dziać, czy w całej polsce to nie wiem. Z tego co słyszałem w piątny bakterie do 50 i somatyka chyba do 300?

Coś tam słyszałeś ale nie do końca. W Piątnicy są takie same wymogi jak w całej Polsce. Czyli 100 bakterii i 400 somatyki. I to jest klasa extra która będą odbierać. Jak przekroczyć te parametry to od ciebie nie będą odbierać. A bakterie 50 i somatyka do 300 jest dodatkowo premiowana kilka groszy. Przy zdrowym stadzie to bez problemu idzie tą dodatkowa klasę spełnić. Jak zacząłem nowa pryzmę kuku która się dobrze przechowała to z ostatnich trzech miesięcy mam bakterię 9 a somatyke 214. 

6 godzin temu, Marcinrolnik2022 napisał:

Od marca jedna z mazowieckich mleczarni - 20 gr.do tego mogą dojść nagłe spadki parametrów mleka u rolników. Tak się inflację zwalcza! To Kaczystan nieźle nas wydoił? Nie ? Kaowcy,prawda?

Teraz to będzie już tylko lepiej tzn. od 13. 12.24.

Która to mleczarnia obniży o 20 groszy ?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3137
Napisano (edytowany)

@mate12345 Z tymi próbami co odbiór to jest bardzo dobra sprawa, po prostu jest na bieżąco podgląd na stado i ogólnie na całokształt i można powiedzieć, że nawet najdrobniejsze zmiany można o wiele łatwiej wychwycić, wiadomo to są tylko wyniki ogólne z całego stada niemniej jednak nie będąc pod oceną są bardzo ale to bardzo pomocne w trzymaniu gospodarstwa w ryzach. A co do piątnicy to tam przecież też masz 400/100, ale dodatkowo jak masz jeszcze lepsze te parametry to dodatkowo dopłacają, tyle w temacie :)

Edytowano przez WitekRolnik
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2202

No tak tylko że w piątnicy trzeba mieć większą ilość mleka i nie tolerują wirówek.... nie to co inne mleczarnie ;)

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    41

tak jak piszecie sam mocznik to duży plus, w mlekovicie nie ma, a z oceny czasami jak troszkę dawkę się zmieni to trzeba czekać kolejny miesiąc do wyników 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Taka sytuacja była bo giełdy nie mają przełożenia z dnia na dzień . Zanim do nas ,,dojdą " te ceny to minie parę miesięcy. I dlatego giełdy szły w dol a cena mleka w górę bo wcześniej kilka miesiecy giełdy cały czas szły w gore. Teraz jest dziwna sytuacja bo giełdy od kilku miesięcy cały czas w górę a tu obniżki chcą robić. 

10 nie starczy. Koło 20 chyba trzeba 

Chcą zrobić obniżki, bo biedronka z lidlem maczają w tym palce. Od marca czy kwietnia wraca VAT na żywność w sklepach. Sklepy nie chcą podnosić cen produktów, więc chcą przerzucić to na nas dostawców mleka. Skutkiem powrotu vatu jest wymuszenie na spółdzielniach obniżenia ceny produktów, co powoduje, że zakłady będą musiały obniżyć dla nas ceny skupu mleka.

  • Like 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55
3 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

A mi kierowca mowil że +10 gr co by mlekpol dogonic i co?

każdy woli żeby było coś + , życzę tego wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908
38 minut temu, karol091193 napisał:

Chcą zrobić obniżki, bo biedronka z lidlem maczają w tym palce. Od marca czy kwietnia wraca VAT na żywność w sklepach. Sklepy nie chcą podnosić cen produktów, więc chcą przerzucić to na nas dostawców mleka. Skutkiem powrotu vatu jest wymuszenie na spółdzielniach obniżenia ceny produktów, co powoduje, że zakłady będą musiały obniżyć dla nas ceny skupu mleka.

Niby tak tylko jakby się wszyscy dogadali że nie zejdą nizej niż ustalona cena to mogli by to powstrzymać. Ale trzeba chcieć to zrobić a nie się zwalczać i oferować coraz niższa cenę. Towaru by zabrakło to inaczej by sieci rozmawiały. A nikt im z Niemiec w tej cenie co mają w Polsce nie dostarczy 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
2 godziny temu, Takisobierolnik napisał:

Na FB też ostatnio pisałeś że + 10 gr a wyszło jak wyszlo

Bo moje gadanie jest tyle warte co i zdanie tego kierowcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874
Napisano (edytowany)
57 minut temu, krzychu121 napisał:

Niby tak tylko jakby się wszyscy dogadali że nie zejdą nizej niż ustalona cena to mogli by to powstrzymać. Ale trzeba chcieć to zrobić a nie się zwalczać i oferować coraz niższa cenę. Towaru by zabrakło to inaczej by sieci rozmawiały. A nikt im z Niemiec w tej cenie co mają w Polsce nie dostarczy 

🤣

Sąsiad sąsiada w łyżce wody utopi a ty chcesz aby spółdzielnie się dogadamy?

ZAPOMNIJ!!!

Z resztą doskonale było to widać, jak jeden z zakładów zaczął ściągać tanio  sery i sprzedawać po zaniżonych cenach 

Edytowano przez karol091193
  • Like 2

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    170

Ja bym Darka zapytał ile im lidl za to mleko zapłacił? Na półce 1,59 zł/litr

20240225_202650.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354

Widzę że mlekovita rekordzista niskich cen. Te maselka po 3zl albo i mniej to też wszystko praktycznie od nich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    170
1 minutę temu, Nintendo napisał:

Widzę że mlekovita rekordzista niskich cen. Te maselka po 3zl albo i mniej to też wszystko praktycznie od nich. 

Masło akurat promocyjne było z Polmleku w biedronce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
15 minut temu, Dream1990 napisał:

Masło akurat promocyjne było z Polmleku w biedronce.

Ja zawsze jak sprawdzam to jest mlekovita, ale może są wyjątki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908

Tak szczerze powiedziawszy to trochę lecą w uja. Ściągają produkty i sprzedają je po zaniżonych cenach. Swoje produkty tak samo. I potem odbija się to na dostawcach. Tam już za bardzo weszła mania wielkości i pucharów zamiast dobro dostawców  właścicieli spółdzielni. Wszędzie tylko medale, puchary, 1 miejsca i nic poza tym nie stoi. W sumie to już grupa kapitałowa a nie spółdzielnia więc może i bardziej nacisk kładą na rozwój firmy a nie rozwój dostawców 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

W tejże "spółdzielni" widziałeś właścicieli? Ja tam widzę jednego właściciela którego tak wszyscy kochają wysławiają i patrza jak w obrazek. Jakaś spółdzielnia ma kłopoty to Pan D jedzie a rolnicy szczęśliwi że przyjechał zbawiciel ich uratować przyłączyć.  Chłopy otwórzcie oczy!!! Firma na P jak moze kupić mleko od dostawców po 1.6zl to dlaczego miałaby sprzedawać drogo swoje produkty? Sami sobie psujecie rynek oddając mleko do takich hien. To oni psują rynek a reszta musi się głowic jak wyciągnąć marzę. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378
Napisano (edytowany)

A

Edytowano przez peugeot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Bercik92 napisał:

No tak tylko że w piątnicy trzeba mieć większą ilość mleka i nie tolerują wirówek.... nie to co inne mleczarnie ;)

Jo "Masz rację" nikt w Piątnicy z wirówką nie kombinuje bo tam sama elita i problemów z jakością niema mimo zaostrzonych norm a my biedaczki z Mlekpolu czy Mlekowity to ciągle musimy kombinować by się w podstawowych normach wyrobić. No ale my mamy gorsze warunki, innej rasy krowy, gorszą chemię i opiekę weterynaryjną a i malutko mleka na odbiór i tam inne niedoskonałości. A i mleczarnie jeszcze nam premie dają jak odwirujemy za nich. Weź się puknij w czoło !

Edytowano przez Troker1979
  • Thanks 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    147
krzychu121 napisał:

Niby tak tylko jakby się wszyscy dogadali że nie zejdą nizej niż ustalona cena to mogli by to powstrzymać. Ale trzeba chcieć to zrobić a nie się zwalczać i oferować coraz niższa cenę. Towaru by zabrakło to inaczej by sieci rozmawiały. A nikt im z Niemiec w tej cenie co mają w Polsce nie dostarczy

To się nazywa zmowa cenowa i jest w Polsce nielegalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908

Nielegalna to jest wtedy jak zrobiłby to polskie podmioty. Jak zagraniczne to jest wszystko ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj