konteno

Pogoda rolnicza w 2024 i nie tylko

Polecane posty

Agrest    26147
Napisano (edytowany)
14 minut temu, 6465 napisał:

Sławek ty narzekasz na te plagi i na mrozy a po sezonie będziesz kolejne hektary kupował albo mieszkania. Już mam tym narzekaniem oczu nie mydlij 😁

Nie tym razem. Jakaś zoĺza urok rzuciła.

Nie wie o co biega, znajdowałem na polach jaja przykryte kotyrą perzu. No ok. Kuna wyniosła. Ale przyrzuciła kępà chwastu? No ok , dała radę. No k**wa, ale stemplowane jajo z nr fermy? No ni ch*ja.  W tym roku jakaś k**wa spodnie z klocem w środku w kostkę złożone w porzeczkach zostawiła. No jpdl. Jak żyć, w co wierzyć, czy wierzyć... komu k**wa chciało się zesrać w gacie, złożyć spodnie i z gołą d*pą do domu wrócić???????????????

Tyle pytań a tak mało odpowiedzi🤣

14 minut temu, Popier96 napisał:

Jak u Ciebie owies? k**wa, ja nie wiem. Nie umiem w owies. Nierówny jak skurwsysyn. Totalnie nierówny, ciekawe czym to spowodowane.

Dogorywa. Susza, panie szusza. Coś niedpotykanego o tej porze. Pszenżyto ozime łatami plackiem leży . W papierach 4a, ale wiem z poprzednik lat że w tych miejscach to raczej 5- klasa

Edytowano przez Agrest
  • Haha 1
  • Confused 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    17048
HF86 napisał:

ostatni tur i owijarka. 

ciekawi mnie jak będziesz wrzucał bele turem, który jest na ciągniku z podpiętą z tyłu owijarką. (jak to znajomy mówił, świec panie nad jego duszą: owiwarką)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4509
Napisano (edytowany)
7 minut temu, Strongman napisał:

Wiadomo ze nie,ale ja na ziarno na kiszonkę bym nie żałował bo tu chłopcy krzyczą ze mało pola mają to gdzie na nawóz żałować na paszę.

Bierz stay green

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3813
1 minutę temu, Agrest napisał:

Nie tym razem. Jakaś zoĺza urok rzuciła

Tak tylko dla ciekawości...

Ty wierzysz w gusła, uroki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HF86    1034

A ja mam dwa z turem, a jak dobrze to I koparko ładowarka wspomoże jak gdzieś na obwodnicy braciak na kontrakt nie pojedzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3329
1 minutę temu, 12Pafnucy napisał:

Tak tylko dla ciekawości...

Ty wierzysz w gusła, uroki???

No ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popier96    183
4 minuty temu, 12Pafnucy napisał:

...nie knij tak...

Przepraszam.

 

3 minuty temu, Agrest napisał:

Dogorywa. Susza, panie szusza. Coś niedpotykanego o tej porze. Pszenżyto ozime łatami plackiem leży . W papierach 4a, ale wiem z poprzednik lat że w tych miejscach to raczej 5- klasa

Kurde, może tak być. Od lasu gdzie więcej cienia to już prawie pod kolano. A tak w polu to normalnie kępy lepsze i gorsze. W życiu czegoś takiego na tym polu nie widziałem w pszenicy czy jęczmieniu. Jedna kępa ledwie 10cm, a 20cm dalej owies pod kolano. I nie wiem czy jechać to moddusem, ccc czy zostawić w pizdu.

 

8 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

U nas takich g*wienek już nie ma, kto coś prasuje to zetki pokupił. 

Ja bym kupił jakby co do 4k sensownego było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3329
Przed chwilą, 12Pafnucy napisał:

A Ty Strongmenie?

Wierzysz?

Czekam na wypowiedz agresta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26147
2 minuty temu, 12Pafnucy napisał:

Tak tylko dla ciekawości...

Ty wierzysz w gusła, uroki???

No niby nie, ale weź przeanalizuj co napisałem. Kto i po co to robi?? To nie jeden taki przypadek. Nawet pod oknem jakieś jajo znalazłem i nie od swoich kur...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3813
Przed chwilą, Popier96 napisał:

bym kupił jakby co do 4k sensownego było.

Zetki tanie...

Nie idź w wynalazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    5022
1 minutę temu, Popier96 napisał:

Ja bym kupił jakby co do 4k sensownego było.

Mi się nie opłaci. Na jeden telefon czy messengera mam siuntkę z zetką. Na tyle co zużywam wystarczy, siano i tak luzem wożę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popier96    183
Przed chwilą, 12Pafnucy napisał:

Zetki tanie...

Nie idź w wynalazki.

Nie chce takiego klamota. Chce coś małego, głównie dla siebie. Welgerki mają dobre opinie i części dostępne. Kupić zetkę z przeciwwagą i nie wytyraną to też wyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26147
1 minutę temu, Popier96 napisał:

Przepraszam.

 

Kurde, może tak być. Od lasu gdzie więcej cienia to już prawie pod kolano. A tak w polu to normalnie kępy lepsze i gorsze. W życiu czegoś takiego na tym polu nie widziałem w pszenicy czy jęczmieniu. Jedna kępa ledwie 10cm, a 20cm dalej owies pod kolano. I nie wiem czy jechać to moddusem, ccc czy zostawić w pizdu.

 

Ja bym kupił jakby co do 4k sensownego było.

Odpuść. Jedynie zaszkodzisz. Deszczu w prognozach brak. Cały spadł w Dubaju🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3813
Przed chwilą, Agrest napisał:

No niby nie, ale weź przeanalizuj co napisałem. Kto i po co to robi?? To nie jeden taki przypadek. Nawet pod oknem jakieś jajo znalazłem i nie od swoich kur...

Nie wiem.

Na pewno da się to racjonalnie wyjaśnić...

Nawet jak ktoś...irracionalny to robi.

No nie daj się zwariować...bo już widzę ...że jakieś....ale weź...Ci się wkradło...

2 minuty temu, Agrest napisał:

Cały spadł w Dubaju🤣

No nie cały...

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-apokaliptyczne-sceny-w-chorwacji-samochody-splywaly-ulicami,nId,7488676

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3329
Napisano (edytowany)

Ja to nie wiem może coś w tym jest ale to bardziej zależy od tego Czy ktoś o tym słyszał czy nie To znaczy że ktoś nie słyszał o jakimś tam przysiądzie i coś robi i nie wie że to pech to mu pech się nie stanie.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HF86    1034

Poprostu lekcja pokory, nic więcej. 

Sam też kilka takich dostałem. 

Zywi raczej wpływu na to nie mają. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3813

....no to żeś ... wyjaśnił...

1 minutę temu, Strongman napisał:

Ja to nie wiem może coś w tym jest ale to bardziej zależy od tego Czy ktoś o tym słyszał czy nie To znaczy że ktoś nie słyszał o jakimś tam przysiądzie i coś robi i nie wie że to pech to mu się stanie

 

Przed chwilą, HF86 napisał:

Zywi raczej wpływu na to nie mają. 

...a martwi?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10242
11 minut temu, Agrest napisał:

Nie tym razem. Jakaś zoĺza urok rzuciła.

Nie wie o co biega, znajdowałem na polach jaja przykryte kotyrą perzu. No ok. Kuna wyniosła. Ale przyrzuciła kępà chwastu? No ok , dała radę. No k**wa, ale stemplowane jajo z nr fermy? No ni ch*ja.  W tym roku jakaś k**wa spodnie z klocem w środku w kostkę złożone w porzeczkach zostawiła. No jpdl. Jak żyć, w co wierzyć, czy wierzyć... komu k**wa chciało się zesrać w gacie, złożyć spodnie i z gołą d*pą do domu wrócić???????????????

Tyle pytań a tak mało odpowiedzi🤣

Dogorywa. Susza, panie szusza. Coś niedpotykanego o tej porze. Pszenżyto ozime łatami plackiem leży . W papierach 4a, ale wiem z poprzednik lat że w tych miejscach to raczej 5- klasa

Żebyś mnie źle nie zrozumiał bo się wykrzywiłes o.o

 

Weź wstaw se bydło to już czasu na robotę nie będzie bo tylko chęć na rzucenie tego w pisdu 🙄

Wiem po sobie 🤭

 

A tak serio, to to o czym piszesz jakaś mała urwa robi co ją w oczy kłuje że sobie radzisz. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10242
3 minuty temu, Strongman napisał:

nie wie że to pech to mu pech się nie stanie.

Ja w takim razie jestem skarbnica wiedzy o pechu 🤷

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3813
Przed chwilą, Agrest napisał:

To z innego frontu. Ten z Dubaju miał być nam częściowo przypisany😁

Aaaa,

no to nie wiedziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1126
3 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

Ciapek 🤭

Kawasaki rok temu 14 + drobne poprawy 

Jeden i drugi może zabić

Bo ciapek bez kabiny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3329
Napisano (edytowany)
18 minut temu, Agrest napisał:

Nie tym razem. Jakaś zoĺza urok rzuciła.

Nie wie o co biega, znajdowałem na polach jaja przykryte kotyrą perzu. No ok. Kuna wyniosła. Ale przyrzuciła kępà chwastu? No ok , dała radę. No k**wa, ale stemplowane jajo z nr fermy? No ni ch*ja.  W tym roku jakaś k**wa spodnie z klocem w środku w kostkę złożone w porzeczkach zostawiła. No jpdl. Jak żyć, w co wierzyć, czy wierzyć... komu k**wa chciało się zesrać w gacie, złożyć spodnie i z gołą d*pą do domu wrócić???????????????

 

Po prostu ludzie są zazdrośni że ci się za dobrze wiedzie i to jest wytłumaczenie A czemu głosowali na Tuska, zazdrość to największa siła

Edytowano przez Strongman
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26147
Napisano (edytowany)
6 minut temu, szymon09875 napisał:

Żebyś mnie źle nie zrozumiał bo się wykrzywiłes o.o

 

Weź wstaw se bydło to już czasu na robotę nie będzie bo tylko chęć na rzucenie tego w pisdu 🙄

Wiem po sobie 🤭

 

A tak serio, to to o czym piszesz jakaś mała urwa robi co ją w oczy kłuje że sobie radzisz. 

 

A broń boże nie chcę waszego szczęścia. Mieli rodzice byle jaką hodowlę i wiem czym to pachnie. Nawet załadowany wieprzek potrafił jako denat ze skupu żywca wrócić. 

Co do tych urew, to czasem się zastanawiam i wytypować nie mogę ktòż to . Naprawdę nikomu na odcisk nie staję i na oczy nie rzucam. Cenię  sobie spokój i życie na uboczu.

 

Edit. Jpdl jak mi wzrok wysiadł ile błędów 🤦‍♂️

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Heidi88
      No właśnie kochani to nie jest takie proste jak sami wiecie, ponieważ rolnik znacznie różni się swoim stylem życia od innych, a święta tuż tuż
       
      Wiadomo prezent musi być
      - praktyczny i w miarę użyteczny, ale i niebanalny, wyjątkowy i takie tam
       
      ednak wszystko co potrzebuje wydaje mi się że już ma <_<
       
      Ogólnie klasyczne prezenty takie jak perfumy, zegarki, wyjazdy odpadają
       
      To 29letni hodowca bydła którego całkowicie pochłania praca w gospodarstwie, więc czasu na spełnianie swoich zainteresowań niewiele, czasem widzę jak ogląda tvn turbo i najbardziej lubi legendy PRL-u nie wiem czy to powinna być dla mnie jakaś wskazówka :unsure:
       
      Więc podpowiedzcie mi co byście chcieli dostać od swojej kobiety, od razu zaznaczam że miły czas spędzony we dwoje, gdzie ona jest podana na tacy goła z kokardą na ciele odpada :blink:
       
      Aa i takie w miarę realne do spełnienia, czyli nie pisać o dodatkowych ha
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj