Gość

Ceny bydła 2024

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
HISZPAN    21

Panowie pytanie, w związku z ostatnią ceną mąki w jednym z hipermarketów, czy ktoś stosował i ma jakieś doświadczenia z tym lub gdzieś słyszał o wadach i zaletach zastąpienia śruty zbożowej mąką. Chodzi mi o żywienie z ręki, nie tmr. 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HF86    736

Śrut po pierwsze musi mieć strukturę, a najlepiej płatki i jak najmniej frakcji pylistej. 

Przy tej cenie ziarna, nawet przy młynie mobilnym to na pszenicy robiąc nie przekroczy 90 gr kg 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HISZPAN    21
3 minuty temu, HF86 napisał:

Śrut po pierwsze musi mieć strukturę, a najlepiej płatki i jak najmniej frakcji pylistej. 

Przy tej cenie ziarna, nawet przy młynie mobilnym to na pszenicy robiąc nie przekroczy 90 gr kg 

83-323 + 15 km znajdź mi proszę pszenicę po tyle żebym zmieścił się w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HF86    736

U mnie paszowka 820 jak ktoś sobie sam ładuje. Jest z 5% psiegozyta w tym i z 3 % żyta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HISZPAN    21

Dlatego na tym forum ciągłe niesnaski, w każdym miejscu jest inna sytuacja. Ktoś pisze że u nich baloty po 60 zł i wolą skarmić niż sprzedać, u nas 200 zł i lepiej opłaca się sprzedać niż w gnój przerobić. Od razu napisze skąd ta cena bo się hejt wyleje. Po pierwsze co najmniej 60 zł sam nawóz - połowa tej pozycji w swoich kosztach nie ma bo z łąk zbiera. Po drugie popyt, w okolicy pełno kucyków, alpak, osłów i innych w ogródkach utrzymywanych przez ludzi którzy w ogóle ziemi nie posiadają. A przywiezienie tych balotów bez nawozu do nas to całą różnicę w cenie pochłonie transport. Akurat ja tą różnicę miedzy rejonami dostrzegam. Dlatego też napisałem że w promieniu 15 km, bo ze zbożem podobnie. Całej wanny i tak nie zmieszczę, a wozić po 5 ton to też transport różnicę pochłonie. Pomijając to bardziej chodziło mi o takie odpowiedzi jak w twoim pierwszym zdaniu. Czyli jako pierwszy minus mamy strukturę. Jako pierwszy plus jak dla mnie brak roboty z  śrutowaniem, oszczędność prądu i wyglądu młynarza i też czasu. Czekam na dalsze plusy i minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314

zastąpić śrutę mąką... no tego jeszcze nie grali🙃

  • Haha 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    519
Napisano (edytowany)

@HISZPAN po ile masz tą mąkę?

Nie wyobrażam sobie przywozić że sklepu kilogramowe woreczki i rozrywać je nad łbem byka🤷

Jak nie chce Ci się kupować i mielić zboża to kup sobie śruty rzepakowej po 1,5zł/kg i do tego premix i posyp po kiszonce.

Będziesz miał białka 3-4razy więcej niż w zbożu

Edytowano przez Daro20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1827
1 minutę temu, Daro20 napisał:

@HISZPAN po ile masz tą mąkę?

Nie wyobrażam sobie przywozić że sklepu kilogramowe woreczki i rozrywać je nad łbem byka🤷

Jak nie chce Ci się kupować i mielić zboża to kup sobie śruty rzepakowej po 1,5zł/kg i do tego premix i posyp po kiszonce.

 

Screenshot_20240128-071832.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314

pewnie z "technicznego"  w jakim to sklepie? Biedr... ?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HISZPAN    21
53 minuty temu, GABBER85 napisał:

pewnie z "technicznego"  w jakim to sklepie? Biedr... ?

Dokładnie ten sklep.

z jakiego zboża nie wiem. Ale jeśli to po całej Polsce mają rozwiezione bo ja mam z gdańskich młynów, a widzę w Internecie że są z innych młynów też   

17113610_1.avif 17118130_1.avif

 

1 godzinę temu, GABBER85 napisał:

zastąpić śrutę mąką... no tego jeszcze nie grali🙃

pierwszy chyba nie jestem Mąki spożywcza i paszowa: wysoka wartość odżywcza produktów (mg-gieniec.pl) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    519

Ciekawe ile w tej mące jest kredy i innych specyfików. 

U mnie mąki ze sklepu/marketu się nie spożywa. Robię mąkę w młynie z własnej pszenicy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
Napisano (edytowany)

Ktos cos potwierdzi hf 11.30 ,,11,50netto?

Edytowano przez nexeqadore
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

To ja dostałem ofertę na 10.30 i 10.80 i byki poszły dziś 20gr w dół... dodatkowo 7% odpad


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314

heh  7%, niedługo bedą oddawać rogi i kopyta w rozliczeniu...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19729
7 minut temu, Bartek933 napisał:

To ja dostałem ofertę na 10.30 i 10.80 i byki poszły dziś 20gr w dół... dodatkowo 7% odpad

Oddałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1306

To ile jest   dzisiaj  za O ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1827
35 minut temu, nexeqadore napisał:

Ktos cos potwierdzi hf 11.30 ,,11,50netto?

Brutto... Turek odjechał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1905
5 godzin temu, HISZPAN napisał:

Dlatego na tym forum ciągłe niesnaski, w każdym miejscu jest inna sytuacja. Ktoś pisze że u nich baloty po 60 zł i wolą skarmić niż sprzedać, u nas 200 zł i lepiej opłaca się sprzedać niż w gnój przerobić. Od razu napisze skąd ta cena bo się hejt wyleje. Po pierwsze co najmniej 60 zł sam nawóz - połowa tej pozycji w swoich kosztach nie ma bo z łąk zbiera. Po drugie popyt, w okolicy pełno kucyków, alpak, osłów i innych w ogródkach utrzymywanych przez ludzi którzy w ogóle ziemi nie posiadają. A przywiezienie tych balotów bez nawozu do nas to całą różnicę w cenie pochłonie transport. Akurat ja tą różnicę miedzy rejonami dostrzegam. Dlatego też napisałem że w promieniu 15 km, bo ze zbożem podobnie. Całej wanny i tak nie zmieszczę, a wozić po 5 ton to też transport różnicę pochłonie. Pomijając to bardziej chodziło mi o takie odpowiedzi jak w twoim pierwszym zdaniu. Czyli jako pierwszy minus mamy strukturę. Jako pierwszy plus jak dla mnie brak roboty z  śrutowaniem, oszczędność prądu i wyglądu młynarza i też czasu. Czekam na dalsze plusy i minusy.

W tym tysiącu zmieścisz się z pszenicą paszową i młyn pośrutuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
11 minut temu, soltys48 napisał:

Oddałeś?

nie

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HF86    736

Młyn teraz chyba koło 100. 

Jak mi w zeszłym roku kolega kupował to Młyn u mnie zasysał, śrubował i sypał mu na przyczepę w bigbagi. 

Luks robota i nikt się nie zmęczył 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj