Grzegorz1322

Siew faceli Poznaniakiem

Polecane posty

Witam. Mam Poznaniaka 5 z 86r 2.7m jak go ustawić do siania faceli? Planuje wysiać 12-15kg na hektar, nie mam pojęcia ile się tego sieje na masę zieloną na przyoranie. Do siewnika są dodatkowe rolki dwa rodzaje, nigdy nie zakładane . Proszę o pomoc. Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2362

raczej nie inaczej, mi wychodzilo 8.5 kg przy A1 na skrzyni wolnej


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na zdjęcia to widzę że jeszcze są różne koła łancuchowe na wałku od skrzyni ,jutro sprawdzę jakie mam u siebie bo to też dużo ma do ustawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2362
robert1226 napisał:

Jak duży na duży to jest średni jest jeszcze wolniejszy niech mały napędza duży.

w tym moim kola nie sa przekladalne jedno jest na sześciokąt drugie na klina


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Nie wiem jak jest u ciebie bo u mnie jest ze są koła obydwa podwójne to jest jedno i drugie są duże i małe także są trzy możliwości to jest zmniejszony normalny i zwiększony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robert znalazłem instrukcje w pdf do niego i chyba jest tam błąd bo jak małe koło napędza duże to tam jest wysiew zwiekszony a jak duże małe to jest zmniejszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4140
24 minuty temu, robi57362 napisał:

w tym moim kola nie sa przekladalne jedno jest na sześciokąt drugie na klina

Jak to nie jest przekładalne? blokadę się u góry zwalnia i odsuwa kołami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
5 minut temu, Grzegorz1322 napisał:

Robert znalazłem instrukcje w pdf do niego i chyba jest tam błąd bo jak małe koło napędza duże to tam jest wysiew zwiekszony a jak duże małe to jest zmniejszony.

Może mi się pokręciło z pamięci pisze ale jak by nie było to są trzy możliwości ustawienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4140

Nie we wszystkich są trzy, niektóre mają tylko dwa, zmniejszony i normalny, zwiększonego wysiewu już nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro go wyciągnę i zobaczę przesmaruje go i zobaczymy może coś trzeba naprawić ,zima to dobry czas na przygotowanie do sezonu i sprawdzi się ile ma możliwości ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
9 minut temu, Desperado napisał:

Nie we wszystkich są trzy, niektóre mają tylko dwa, zmniejszony i normalny, zwiększonego wysiewu już nie ma.

Zmniejszony ma i o to autorowi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po oględzinach skrzyni mój siewnik posiada dwa przełoźenia normalne i zmniejszone. Koło łancuchowe jest duże to górne lecz można go ustawić na zwiększony wysiew ,mój tato go tak przerobił zaklepał młotkiem wałek żeby nie spadywało(wałek jest w nim krótszy na styk a w starszych jest dłuższy o około 1cm).Po oszlifowaniu wałka  i wywierceniu w osi otworu i nagwintowaniu m8 siewnik ma trzy regulacje. Po nowym roku kupię facelję i przezbroje rolki i wykonamy próbę krecona.

Po oględzinach skrzyni mój siewnik posiada dwa przełoźenia normalne i zmniejszone. Koło łancuchowe jest duże to górne lecz można go ustawić na zwiększony wysiew ,mój tato go tak przerobił zaklepał młotkiem wałek żeby nie spadywało(wałek jest w nim krótszy na styk a w starszych jest dłuższy o około 1cm).Po oszlifowaniu wałka  i wywierceniu w osi otworu i nagwintowaniu m8 siewnik ma trzy regulacje. Po nowym roku kupię facelję i przezbroje rolki i wykonamy próbę krecona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Niewiem jak facelie , ale ja trawy sieje na tych zwykłych zborzowych rolkach za dużo zachodu z przekładaniem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
38 minut temu, Grzegorz1322 napisał:

Po oględzinach skrzyni mój siewnik posiada dwa przełoźenia normalne i zmniejszone. Koło łancuchowe jest duże to górne lecz można go ustawić na zwiększony wysiew ,mój tato go tak przerobił zaklepał młotkiem wałek żeby nie spadywało(wałek jest w nim krótszy na styk a w starszych jest dłuższy o około 1cm).Po oszlifowaniu wałka  i wywierceniu w osi otworu i nagwintowaniu m8 siewnik ma trzy regulacje. Po nowym roku kupię facelję i przezbroje rolki i wykonamy próbę krecona.

Po oględzinach skrzyni mój siewnik posiada dwa przełoźenia normalne i zmniejszone. Koło łancuchowe jest duże to górne lecz można go ustawić na zwiększony wysiew ,mój tato go tak przerobił zaklepał młotkiem wałek żeby nie spadywało(wałek jest w nim krótszy na styk a w starszych jest dłuższy o około 1cm).Po oszlifowaniu wałka  i wywierceniu w osi otworu i nagwintowaniu m8 siewnik ma trzy regulacje. Po nowym roku kupię facelję i przezbroje rolki i wykonamy próbę krecona.

nie baw się w wymianę rolek, ja siałem seradele na tych normalnych i szło bez problemu, zresztą to nie jest jakaś uprawa precyzyjna gdzie 1 kg robi Ci różnicę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupię nasiona to zrobię próbę na zbożowych rolkach a jak coś to się zmieni od 86 nie były nigdy zakładane to będzie ich debiut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj