Polecane posty

krzys111    102

Prostownik z rozruchem dobra sprawa przy takich sprzętach. Ja do swojego c330 zamontowałem grzałkę i do minus 10 niecałe pół godziny i pali jak latem, aby tylko zakręcił akumulator. W niższych temperaturach dłużej trzeba grzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NieMadry    121
12 godzin temu, Skowron16 napisał:

spróbuj 30 uruchomi z pomocą samostartu, trochę psiknąć w filtr powietrza i powinna załapać od razu. Moja 30 wiosną i latem pali od strzała ale jak już temperatura poniżej 10 stopni to będzie kręcić i nie odpali a wystarczy trochę samostartu i odpala jak trzeba

Samostart za dużego kopa daje lepiej plaka nie graja tak zawory. 

Grzałki też dają rade w mtz miał znajomy pod 220 podłączana świetna sprawa.

A jak jest możliwość to najlepiej odciąć dopływ paliwa silnik przy kręceniu uzyskuje wyższe obroty a później mu tylko trochę otworzyć zęby mogło dojść do zapłonu.  Nawet w lato to jest patent jak akumulator się rozładuje i nie ma siły normalnie kręcić bo operator np nie wyłączy stacyjki:)

Edytowano przez NieMadry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Przestańcie piepszyc o plakach , samostartach i innych pierdolach jak ciągnik ma wszystko ok to wystarczy świece żarowe kilkanaście sekund i przekręcasz stacyjkę i ciągnik pali bez żadnych cudów na kiju .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

@robert1226 Wszystko zależy o jakie temperatury się rozchodzi. 

Tu w tabelce przykład najniższych temperatur uruchomienia z książki Szydlewskiego. Ciągniki w pełni sprawne, praktycznie nowe dostarczone na testy. Jak widać nasz C385 poniżej -14 szału już nie robi...

 

IMG_20231214_114115.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Piszę to mając na myśli farmtraca 670 mam go od nowego dochodzi 14 lat i nie było takiego mrozu by nieopalił , no bo szejseta to wiadomo że żadnych swiec niema , ale jak zakręci to i zapali a akumulatory maja ok 18 lat . Ale jak kto dba tak ma .

Edytowano przez robert1226
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak czekam kiedy mu w końcu ktoś doradzi w temacie kupna tego prostownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Jak ma mu ktoś doradzić jak zapewne z tych co piszą nikt niema bo to jest zbędne. Ale przecież sam autor pisał że ktoś tam z rodziny ma takowy to niech kupi taki sam jak tamtemu się sprawdza , a jemu tak niezbędne to jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, robert1226 napisał:

Jak ma mu ktoś doradzić jak zapewne z tych co piszą nikt niema bo to jest zbędne. Ale przecież sam autor pisał że ktoś tam z rodziny ma takowy to niech kupi taki sam jak tamtemu się sprawdza , a jemu tak niezbędne to jest .

Moim zdaniem jak chce prostownik do doradzcie mu prostownik a nie wszystko inne w koło.Po jaką cholerę uszczęśliwiać kogoś na siłe.Kiedys był temat o prasie i napisałem jakoś pobocznie że mam kostkę to zaczęli mi na sile wciskać zwijającą pomimo że mówiłem kategorycznie że takiej nie chce.A temat kompletnie tego nie dotyczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żebyś miał zajęcie.Jak by chciał taki jak ma ktoś z rodziny to by sobie taki kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matioza1994    7

Ja mam Magnuma Dinamik 840 i szczerze polecam. Nie ma sprzętu którego by nie odpalił. Tylko cena może trochę odstraszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153
5 godzin temu, marcin19071980 napisał:

Tak czekam kiedy mu w końcu ktoś doradzi w temacie kupna tego prostownika.

To przeczytaj raz jeszcze temat.

Są i takie wpisy.😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Reasumując ,jeżeli chce prostownik z rozruchem ,to niech sobie kupi. Ale żeby wiedział , że ład w traktorze musi być, bo uruchamianie z wykorzystaniem dodatkowego prądu działa bardzo niekorzystnie na akumulator ,( za sprawą dużego prądu w układzie ) a w skrajnych przypadkach grozi nawet  wybuchem Aku.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

 

Generalnie nie pamiętam modelu. Znajomy ma coś w stylu CLASS 850 na kółkach, albo nawet coś większego. Używa do osobówek, busów, a ciągniki sporadycznie. Odpala wszystko bez problemu. 

A Tak to w pobliskim mieście straż miejska ma urządzenie rozruchowe wielkości walizki od wkrętarki, zasilane na 95% z baterii litowych i pomagają w uruchomieniu osobówek na dużych mrozach. Firmy niestety nie pamiętam, ale osobówki widziałem, że uruchamia dość sprawnie nawet jak nie miały siły zakręcić. 

Ja osobiście korzystam awaryjnie z w miarę solidnych kabli rozruchowych. Ale to z osobówki najczęściej inną osobówkę. Zdażało się i od samochodu uruchamiać ciągnik (c360, Jumz) na kable.

@andrzej78

Generalnie akumulatory lubią wybuchać, jak ktoś pomyli polaryzację, napięcie rozruchu 24/12V ( warto się dobrze zorientować jak i czy się da użyć urządzenia rozruchowego jak mamy w pojeździe 12v, rozrusznik 24v z przełącznikiem 12/24 w instalacji) 

Może też eksplodować przy intensywnym ładowaniu ( rozruch kompletnie rozładowanego). 

Kiedyś w okolicy było trochę samoróbek, czy starych spawarek z funkcją rozruchu. Różnie to działało, czasami komuś coś wybuchło, czy coś spalił w instalacji ciągnika. 

Brat kiedyś przymierzał się do zrobienia urządzenia rozruchowego na bazie transformatorów z mikrofalowki, ale w sumie projekt upadł z racji gwałtownego wzrostu ich ceny. Z napięciem celował  w 10.5-11V żeby nawet w w szczycie nie było wyższego napięcia niż normalnie z alternatora, i nie przeszkadzał czas podłączenia. Sprzęt miał nadrabiać mocą i krótkimi solidnymi przewodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Camry
      Mam małe pytanko czy taki prostownik z rozruchem będzie dobry np. do rozruchu bizona czy też większego ciągnika . Jeśli macie lepsze propozycje to podsuncie. Wiem tematów było już dość dużo ale jakoś chodzi mi po głowie ten model a nigdzie tu na forum nie bylo o nim wzmianki. Dzięki 
      https://erli.pl/produkt/prostownik-z-rozruchem-class-750-lcd-rozruch-700a,166480992?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwnv-vBhBdEiwABCYQAxkx6XIYDalvfXO3ZVaR2kdU2vq10NvAl9YBT0uqTsAOZf32j7LRChoCQ80QAvD_BwE
       
    • Przez lysyrolnik
      Witam
       
      No i stalo sie w moim MTZ 82TS padly baterie, i tu nasuwa sie moje pytanie- Jakie polecacie akumulatory?
      dodam ze w moim MTZ-cie sia aku... 2x 6v
    • Przez Fugeo
      Cześć Jaki polecicie mi nowy prostownik 12 V i 6 V do 200 zł do ładowania głównie akumulatorów w ciągnikach. Pojemność największego w claasie to jak się nie mylę ok 160-170 Ah. I czy warto szukać prostownika z funkcją rozruchu?
    • Przez Rolnik4056
      Witam.
      Zmieniam akumlatory w c330 z 2x 6 v na 1 12V.
      I pisze z pytaniem czy akumlator o parametrach 12V 120Ah 1000A wystarczy?
    • Przez Kamiknowaczyk
      Jak po prawnie podloączyc 2 akumulatory na raz do prostownika?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj