adam098

Jaki rozsiewacz do nawozu polskiej firmy ? 400, 600, 800 l

Polecane posty

Leniwiec1    26

Ja użytkuje altro 4lata fajny mocna przekładnia równo sieje, nawóz schodzi do jednego leja także wysiew równy do końca po obu stronach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

z budżetówki Langren, choć co do malowania widzę że loteria bo na niektórych farba odchodzi patami jak na Amazonkach xD


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Mam unię ms z 2005r. Spisuje się bardzo dobrze polecam unię kupuj minimum 600l że spokojnie biga nasypiesz. Żadnych tanich Janpol i podobnych wogólę nie kupuj to już lepiej używany amazone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

w 600l nie wsypie 500kg mocznika tak aby tym dało się tym bez strachu jechać :P


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1004

Używany rauch, kuhn mds (700-900l)  nic lepszego nie trzeba do gospodarstwa, te rzemiosła po dwóch latach same się rozpadają bo wszystko rdzewieje nie mówiąc o wykonaniu i braku tabel wysiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
3 minuty temu, jaco512 napisał:

Używany rauch, kuhn mds (700-900l)  nic lepszego nie trzeba do gospodarstwa, te rzemiosła po dwóch latach same się rozpadają bo wszystko rdzewieje nie mówiąc o wykonaniu i braku tabel wysiewu.

Ja mam Langrena 800 4 lata będzie na wiosnę i wygląda jak nowy i jak na razie nic nie odchodzi , fakt że dużo nie sieje , bo rocznie 10-15 ton nawozu , a azoty idą przez opryskiwacz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
23 godziny temu, jaco512 napisał:

Używany rauch, kuhn mds (700-900l)  nic lepszego nie trzeba do gospodarstwa, te rzemiosła po dwóch latach same się rozpadają bo wszystko rdzewieje nie mówiąc o wykonaniu i braku tabel wysiewu.

dziwna ta Twoja teoria, Langren od 2018 i wygląda niemal jak nowy, delikatnie ruda gdzieś się pokazuje ale nie ma takiej tragedii jak to widzą ludzie, którzy nie użytkowali takiej siewki a wychwalają stare młynki Amazone


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1004

Nic o amazone nie mówiłem, wiem jakie zalety ma mds, dzięki aplikacji z tabelami można wysiewać nawóz z dokładnością do kilku kg, jedno dno i wolnoobrotowe mieszadło nie mielą nawozu, pokaż jakie zalety ma Langren poza tym że tani, jaki masz dostęp do tabel, ustawiasz na oko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Witajcie jeśli można to się spytam użytkowników  Kuhn MDS 18.2 lub 20.2 Jak sobie radzicie i jak to macie zrobione by komfortowo i szybko zamykać i otwierać zasuwy w leju jednocześnie lub prawa/lewa niezależnie?. Pytam bo kupując nowy mamy do wyboru siłowniki szt.2 jednokierunkowe czyli dwa węże i po zaworze na każdym by zamykać i co dalej jak gdzie podpiąć czym sterować?. Siłowniki dwukierunkowe szt.2 czyli cztery węże i jak to oraz gdzie podpiąć czym sterować?. Pytam bo nikt nie wie a to zupełnie inna konstrukcja i rozwiązanie niż w starszych modelach .1 gdzie mamy jeden siłownik i jeden wąż I może ktoś rozwiązał problem by podczepić w.w. modele do MF255/Ursus 3212 gdzie jest nieszczęsna hydraulika. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
22 godziny temu, jaco512 napisał:

Nic o amazone nie mówiłem, wiem jakie zalety ma mds, dzięki aplikacji z tabelami można wysiewać nawóz z dokładnością do kilku kg, jedno dno i wolnoobrotowe mieszadło nie mielą nawozu, pokaż jakie zalety ma Langren poza tym że tani, jaki masz dostęp do tabel, ustawiasz na oko?

jeden zsyp i wolnoobrotowe mieszadło :P


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj