krecikuryn

Claas Arion 430 czy New Holland T5 dynamic command???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krecikuryn    6

Witam. Wybieram uniwersalny ciągnik do gospodarstwa i mam dylemat między tymi dwoma z tytułu. Oba mają te same silniki, ale New Holland bardziej zaawansowaną skrzynię ( nie wiem czy to lepiej), amortyzacja przedniej osi w claasie Wielowahacz, w T5 siłowniki, masy i gabaryty podobne. New Holland sporo tańszy i to z elektrozaworami i monitorem. Dodam , że ciągnik będzie z ładowaczem . Dzięki z góry za wszelkie podpowiedzi i opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    223

Jak chcesz mieć mniej problemów to NH. Nie mówie, że ich noe będzie wogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

New Holland amortyzacja osi, kabiny, okno panoramiczne, przedni tuz, ładowacz new Holland, opony przód 480 tył 600, zawory międzyosiowe, na elektrozaworach, monitor, start stop, automatyka skrzyni biegów cena 405 netto. Claas wyposażenie to samo tylko na hexashift( dyna 6) , i bez monitora i elektrozaworów tylko na mechanice 425 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Większość poleci pewnie nh😀 ale ja wybrałem 4 lata temu ariona. Fajny ciągnik ciężki dobrze rozłożona masa. Ja mam akurat bez miękkiej osi więc nie pomogę. Narazie ok 2000mth i byla tylko akcja serwisowa z hamulcami ale ogarnięte i nic mnie nie obchodzilo odnośnie kosztów. Jak do tura to masz możliwość wpięcia się w fabryczny joystik i masz cały ciągnik w jednej ręce. Minusem napewno jest cena przy odsprzedazy. Co do ceny to cisnij dilera nich pisze do claasa o dodatkowy rabat bo nh kupisz i cos opuszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanuel    32

Jak chcesz ja mam na sprzedaż z 2018 r. Nh. 5.100 EC za 220 netto - przebieg do 5tyś mth, serwisowany co 300 godzin przez autoryzowany serwis + miękka oś + tur przedni, max wersja wyposażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6
2 godziny temu, tomek9111 napisał:

Na stronie claas wyjściowa cena na ariona 430 to 325tys, 

Tak ale ten ma być z ładowaczem, przednim tuzem, koła 600, itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
11 godzin temu, krecikuryn napisał:

New Holland amortyzacja osi, kabiny, okno panoramiczne, przedni tuz, ładowacz new Holland, opony przód 480 tył 600, zawory międzyosiowe, na elektrozaworach, monitor, start stop, automatyka skrzyni biegów cena 405 netto. Claas wyposażenie to samo tylko na hexashift( dyna 6) , i bez monitora i elektrozaworów tylko na mechanice 425 netto.

To ja jestem w trakcie rozmów , i za mniejsze pieniądze niż tu podajesz mam case pumę 150 na multikontrolerze z amortyzacją przedniej osi i kabiny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9111    12

Na stronie primatora jest t6.155 dc z monitorem  za 355k wyjściowo nawet ładowacz za 40k kupić to wyjdzie taniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Dokładnie, dlaczego nie T6? Przy aktualnej "promocji" wyjdzie chyba cenowo bardzo podobnie. Moim zdaniem ciągnik bardziej uniwersalny. Koszty utrzymania te same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Byłem u dilera i oglądałem też T6 ale to za duży gabaryt do ładowacza... Zero skrętu, na plus tylko podnośnik i stabilność ale widoczność na ładowacz bardzo słaba. Więc pewnie będzie T5 albo Arion. Żeby na wiosnę był to trzeba by się decydować. Ciekawe jak NH cenowo przy odsprzedaży bo nie używanych do sprzedaży... Bo Claasy bardzo tracą na wartości mam wrażenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj