JD1052

Silnik Iveco- wężyk olejowy doprowadzony do dolotu

Polecane posty

JD1052    206

Witam, wie ktoś po co producent zrobił podłaczenie weżyka z olejem do dolotu przed turbiną? Wężyk 8mm wychodzi z pokrywy klawiatury i wchodzi do dolotu przed turbiną, pytam się co konstruktor miał na myśli bo dolot brudny z oleju bo turbo siłą rzeczy go trochę zaciaga, odma to nie jest bo obok wychodzi waż ok 20mm z klawiatury na zewnątrz 

IMG_20231118_094608608.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wspomaga odpowietrzanie silnika podciśnieniem. Taka jak by druga odma. Możliwe, że zostało to dołożone przez producenta maszyny w której silnik siedzi np ze względu na jakieś przepisy czy ekologię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stodoła    69

Tak się robi na handel by nie napierdalał odmą. Swoją drogą jak ktoś nie zaślepił org.odmy to zaciąga nią syf przez silnik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Tu jest wszystko jest fabrycznie nic nie dokładane. Odma wychodzi 20cm w lewo od tego cienkiego przewodu i nikt z nią nic nie robił-schodzi na dół kombajnu i jest drożna

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
1 godzinę temu, Stodoła napisał:

Tak się robi na handel by nie napierdalał odmą. Swoją drogą jak ktoś nie zaślepił org.odmy to zaciąga nią syf przez silnik. 

Niby w jaki sposób może zaciągnąć syf przez odmę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stodoła    69
2 godziny temu, akmaly napisał:

Tak jest we wszystkich nowych silnikach.

Dokładne idzie do dolotu ale nie ma dodatkowej odmy na zewnątrz. No może się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
48 minut temu, akmaly napisał:

Odma to odma po co dodatkowa.

Może to być próba naciągania jakichś reguł ekologicznych, że niby jest wyciąg gazów z silnika w dolot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Dzięki za odpowiedzi, pytam też dlatego bo najchętniej bym to odłaczył a nie do końca właśnie wiem co konstruktor miał na myśli .W ciągnikach takie patenty były np do smarowania kompresora z pneumatyki, tu też co że wężyk ma 8mm przekroju jak śruba w ma 1mm przelotu jak w układzie paliwowym

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zostaw to i nie zawracaj sobie tym głowy. Jak trochę oleju tam się dostanie do dolotu świat się nie zawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj