Lebioda

KPO. Rolnictwo 4.0 jakie maszyny mozna kupic?

Polecane posty

ZELKOW    1295

Panowie wam otwiera się ten skoroszyt informacja o gospodarstwie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55
ZELKOW napisał:

Panowie wam otwiera się ten skoroszyt informacja o gospodarstwie ?

Jaką masz wersję Excela? "Skoroszyt ten obsługiwany jest przez MS Excel 2010, 2013, 2016 oraz nowszych działających w systemach MS Windows. Do obsługi skoroszytu zaleca się MS Excel 2010 lub 2016. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Udało się uruchomić to ustrojstwo ale żeby tyle zabezpieczeń było to jest brak słów do tego skoroszytu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    7
Dnia 20.03.2024 o 10:57, Mateusz1q napisał:

Może to efekt strajków 

To była sprawa otwarta jeszcze w ubiegłym roku. Nie ma co się martwić o budżet, bo i tak większość wniosków odpadnie przez brak tej dwukierunkowej wymiany danych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To w końcu rozsiewacz ze zmienna dawką i obsługą map to dwukierunkowa wymiana danych czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Nie. Ale jeśli terminal Isobus będzie wyposażony w dwukierunkowa łączność z programem to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/pieniadze/dotacje-unijne/dotacje-na-opryskiwacze-wozy-paszowe-a-nawet-drony-lista-maszyn-kiedy-nabor-2506316 Może odpuścić ten nabor na 4.0 i skorzystać z nowego programu? Nabor ma być pod koniec 2024. Refundacja kosztów: 80% - grupa rolnikow, 65% pozostali rolnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
Napisano (edytowany)
27 minut temu, Slavo napisał:

Nie. Ale jeśli terminal Isobus będzie wyposażony w dwukierunkowa łączność z programem to tak.

Regulamin mówi o dwukierunkowej wymianie danych między programem lub systemem wspierania decyzji . Obsługa map zasobności jest systemem wspierania decyzji . Dwukierunkowa wymiana danych to np wgrana mapa i automatyczna regulacja dawki w zależności od miejsca na polu , a w informacji zwrotnej wiadomość o ilosci zużytego nawozu np. Program do zarzadzzania gospodarstwem bie jest w tym przypadku konieczny chociaż sadzać po poprawkach które miałem to wszędzie pytają o program , wg mnie blednie . Zawsze dopisuje ze wnioskodawca ma Jakis program w którym mapy zasobności można robić żeby to lepiej pasowało 

Isobus to gniazdo , nie jest to terminal . 

23 minuty temu, katopo napisał:

Tu masz świeży artykuł o Rauch MDS 20.2 i jest napisane że obsługuje rolnictwo 4.0 link: https://www.wrp.pl/rauch-mds-20-2-w-zanim-rozsypie-to-zwazy-starszy-mds-tez-moze-wazyc-tylko-ile-to-kosztuje/

W tym artykule nie ma żadnego elementu pod rolnictwo 4.0

Najlepsze jest to ze w tych poprawkach wypisują cuda bo większość nie wie na jakiej zasadzie to działa i o co chodzi a później dilerzy poprawiaja oferty/ specyfikacje i tez jakieś głupoty wypisują ze człowiek nie wie czy kupuje nawigacje do ciągnika np czy prom kosmiczny 

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
1 godzinę temu, Marl napisał:

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/pieniadze/dotacje-unijne/dotacje-na-opryskiwacze-wozy-paszowe-a-nawet-drony-lista-maszyn-kiedy-nabor-2506316 Może odpuścić ten nabor na 4.0 i skorzystać z nowego programu? Nabor ma być pod koniec 2024. Refundacja kosztów: 80% - grupa rolnikow, 65% pozostali rolnicy.

Jezeli złożyłeś wniosek lub co gorsza komuś zapłaciłeś to po co odpuszczać ? Próbuj . Wg mnie to będzie tak ze jeden oddział da na dany sprzęt a drugi oddział na to samo już nie da 🙂

Ogólnie ten nabór to jest porażka. Fajny program , fajny zwrot a zrobiony na wariata . Nabór ruszył , trwał chyba dwa dni a dopiero pojawiły się odpowiedzi na pytania na stronie co trochę światka rzuciły ale te odpowiedzi to tez bardzo ogólne …. Powinny być wcześniej odpowiedzi na pytania , jakieś rozbudowane przykłady inwestycji i dopiero nabór a tu na hurra …. Na grupie ktoś pisał , wiem tez od klienta ze rozmawiał z kimś w jakimś oddziale , to potrafili dostawać nowe wytyczne do tego programu z centrali co pare dni …🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55
masa24 napisał:

1 godzinę temu, Marl napisał:

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/pieniadze/dotacje-unijne/dotacje-na-opryskiwacze-wozy-paszowe-a-nawet-drony-lista-maszyn-kiedy-nabor-2506316 Może odpuścić ten nabor na 4.0 i skorzystać z nowego programu? Nabor ma być pod koniec 2024. Refundacja kosztów: 80% - grupa rolnikow, 65% pozostali rolnicy.

Jezeli złożyłeś wniosek lub co gorsza komuś zapłaciłeś to po co odpuszczać ? Próbuj . Wg mnie to będzie tak ze jeden oddział da na dany sprzęt a drugi oddział na to samo już nie da 🙂

Ogólnie ten nabór to jest porażka. Fajny program , fajny zwrot a zrobiony na wariata . Nabór ruszył , trwał chyba dwa dni a dopiero pojawiły się odpowiedzi na pytania na stronie co trochę światka rzuciły ale te odpowiedzi to tez bardzo ogólne …. Powinny być wcześniej odpowiedzi na pytania , jakieś rozbudowane przykłady inwestycji i dopiero nabór a tu na hurra …. Na grupie ktoś pisał , wiem tez od klienta ze rozmawiał z kimś w jakimś oddziale , to potrafili dostawać nowe wytyczne do tego programu z centrali co pare dni …🙂

Masz rację Kolego. Minęły 4 miesiące a do dziś nie ma listy rankingowej. Arimr ma problem bo wysłał wezwania dla rolnikow z najwyższą liczbą punktów a do dziś nie ma kasy , nie są podpisane umowy. "terminal Isobus" - dla mnie to jednoznaczne ze zawiera kabel Isobus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    7

Był przecież ten załącznik nr 1 z przykładami. Od początku byłem przekonany, że nie przejdzie nic co nie wpisze się 1:1 w ten dokument. Po fakcie okazało się, że jest nawet gorzej, bo słowa "mogą" zamieniły się w "powinny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

No nie do końca bo wg załącznika nawigacje czy stacje meteo powinny przechodzić same w sobie . Później w odpowiedziach doprecyzowali ze wszystko ma mieć dwukierunkowa wymianę danych z systemem wspomagania decyzji lub programem . Tak przynajmniej rozumiałem ten załącznik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Kolega Masa znasz jakieś konkrety co do przesunięć kasy?starczy do wszystkich co mają program do zarządzania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Nie mam nic oficjalnego , jedynie pracownicy Arimr wspominali żeby być dobrej myśli bo przesunięcia będą ale ile i kiedy nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
20 godzin temu, Slavo napisał:

Masz rację Kolego. Minęły 4 miesiące a do dziś nie ma listy rankingowej. Arimr ma problem bo wysłał wezwania dla rolnikow z najwyższą liczbą punktów a do dziś nie ma kasy , nie są podpisane umowy. "terminal Isobus" - dla mnie to jednoznaczne ze zawiera kabel Isobus

Z ta najwyższa liczna punktów to tez chyba różnie , miałem już wezwania za pkt wiek i wielkość gospodarstwa na inwestycje za 25 000 jak i za 200 000 to cholera wie jako jest klucz tego sprawdzania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
Dnia 23.03.2024 o 22:24, masa24 napisał:

No nie do końca bo wg załącznika nawigacje czy stacje meteo powinny przechodzić same w sobie . Później w odpowiedziach doprecyzowali ze wszystko ma mieć dwukierunkowa wymianę danych z systemem wspomagania decyzji lub programem . Tak przynajmniej rozumiałem ten załącznik 

No ale co za problem w czasie poprawek ten program dołączyć np satagro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

No tak trzeba jakoś kombinować tylko ze zestawienia rzeczowego nie można zmieniać , wiec ze program już jest albo jako gratis no i ta dwukierunkowa wymiana danych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Wspieramy innowacje w rolnictwie, na rozwój rolnictwa 4.0 łącznie przeznaczony zostanie miliard zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Tak to prawda dorzucili 1 mld. Starczy dla wszystkich. 

Teraz mam pytanie jak myślicie jak złożyłem wniosek bez biznesplanu to odrzucą czy będę mógł uzupełnić w poprawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

kwota 1 mld wystarczy na 5000 wniosków przy założeniu 200 tyś na jeden wniosek. Wpłynęło około 10300 wniosków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

A wcześniej jaki był budżet? Razem może wystarczy na jakieś 70% chętnych, bo sporo wniosków było na niepełną kwotę🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj