BELLAAGRO

Kverneland obrót kołem do góry

Polecane posty

BELLAAGRO    0

Panowie pomóżcie gdyż nie mogę sobie poradzić z ustawieniem pługa. Pług jak na zdjęciach pracuje z fendt 716 com2 i przy obracaniu uderza kołem o ziemie, gdy skręcę łącznikiem tak żeby go można było obrócić to nie równo zbiera, wypadało by za każdym razem ściągać łącznik do siebie a przecież to można by oszaleć. Ramiona skręcone maksymalnie. Zastanawiam się czy można ustawić tą wieże, żeby  obracać kołem do góry.  Bardzo proszę o pomoc.

IMG_1758.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Nie przestawiasz wieży tylko ramę pługa, odkrec 12 czy ile jest tam tych śrub która łączą ramę pługa z obrotnica i obróć ramę pługa i przykreć znów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Łącznik centralny przy pługu na max górny otwór a przy ciągniku na max dolny otwór powinien bardziej kite zadzierać😃

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5039

Do orki powinien chodzić na fasolce. Jedynie w traktorze może opuścić. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Taa i przy każdym obrocie pługa regulować dokładnie w tę samą pozycję - uciążliwe i męczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5610

A dlaczego dokładnie w tą samą pozycje ?? Wystarczy trafić mniej więcej w środek fasolki , a jak masz skalę na takim łączniku to żaden problem ;) nie wspomnę o tym, że jak masz ściągnięty łącznik to lepiej wchodzi pierwsza skiba i zarazem cały pług ;)

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5039

Też po prostu wydaje mi się, że coś nie tak z podnośnikiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061
18 godzin temu, BELLAAGRO napisał:

Panowie pomóżcie gdyż nie mogę sobie poradzić z ustawieniem pługa. Pług jak na zdjęciach pracuje z fendt 716 com2 i przy obracaniu uderza kołem o ziemie, gdy skręcę łącznikiem tak żeby go można było obrócić to nie równo zbiera, wypadało by za każdym razem ściągać łącznik do siebie a przecież to można by oszaleć. Ramiona skręcone maksymalnie. Zastanawiam się czy można ustawić tą wieże, żeby  obracać kołem do góry.  Bardzo proszę o pomoc.

IMG_1758.png

Łącznik górny przestaw o otwór niżej przy ciągniku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BELLAAGRO    0
44 minuty temu, EmilRabos napisał:

To co to za ciągnik że tak nisko podnosi . Chyba że łącznik rozkręcony na maksa

Fendt716 com2 z podnośnikiem wszytko okej na bank. Nie dało mi i dziś poszedłem jeszcze pooglądać go żeby zrobić przekładkę tak Jak napisał jd1052. Wydaje się ze jest to do ogarnięcia dam znać jak ogarnę czy pomogło.

 

17 godzin temu, JD1052 napisał:

Nie przestawiasz wieży tylko ramę pługa, odkrec 12 czy ile jest tam tych śrub która łączą ramę pługa z obrotnica i obróć ramę pługa i przykreć znów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5039

Przełożenie belki może by coś pomogło? Na którym dystansie jest teraz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BELLAAGRO    0
4 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

A dlaczego dokładnie w tą samą pozycje ?? Wystarczy trafić mniej więcej w środek fasolki , a jak masz skalę na takim łączniku to żaden problem ;) nie wspomnę o tym, że jak masz ściągnięty łącznik to lepiej wchodzi pierwsza skiba i zarazem cały pług ;)

Nie no róbmy tak żeby było nam lżej w polu a nie żeby co opuszczenie ponownie ustawiać. Wydaje mi się ze mój łącznik jest minimalnie za krótki i pług w miarę normalnie pracuje na praktycznie maksymalnie wysuniętym ale rym planuje sobie poradzić przekładając Belkę zaczepowa na dole do drugiego otworu dzięki czemu przybliżę wieże do ciągnika. Ale piorytetm jest obrócić wieże tak żeby obracał kołem do góry bo mam do niego nawet 5 skiba ale nie wyobrażam sobie żeby go obrócić kopem na dół. 

2 minuty temu, Leszy napisał:

Przełożenie belki może by coś pomogło? Na którym dystansie jest teraz? 

Właśnie to tez robię bo nie idzie pracować na fasolkę bo cały czas jest

łącznik napięty mimo tego ze go wysunę a kołem to w tedy całkiem wali po ziemi 

IMG_1767.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5039

Tak nie może być. Przybliż by był bliżej ciągnika. Może coś i z tym podnoszeniem pomoże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BELLAAGRO    0
26 minut temu, Alchemik napisał:

Może wystarczy dołożyć przedłużenie i będzie tył wystarczająco do góry zadzierał:

 

 

https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/823391-przedluzanie-wiezy-kverneland-model-l/

przedluzanie-wiezy-kverneland-model-l-7b0b589df54a0a4c116c4345d1cfedcc-1.jpg

Mam takie przy przybliżenie, tu nie chodzi o to ze pług jest za nisko i nie obraca bo podciągnę go łącznikiem i obraca bez problemu, chodzi bardziej p to ze za każdym razem trzeba po obrocie ustawić na nowo łącznik żeby pług równo pracował. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Ale jak będzie wyżej podnosił, to obróci bez skracania górnego łącznika i nie będzie trzeba ustawiać. 

Pisze kolega, że ma te blachy, a na fotce ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BELLAAGRO    0
4 godziny temu, Alchemik napisał:

Ale jak będzie wyżej podnosił, to obróci bez skracania górnego łącznika i nie będzie trzeba ustawiać. 

Pisze kolega, że ma te blachy, a na fotce ich nie ma.

Mam ale zdemontowałem bo z tego co pamietam to nie wpływało to na wysokość podnoszenia a zdaje się ze nawet pogarszało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BELLAAGRO    0
4 minuty temu, jacek1296 napisał:

Może banalne, ale wysokość podnoszenia masz na max.?

Tak wszytko jest na Max ramiona tez maksymalnie skręcone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444
15 godzin temu, BELLAAGRO napisał:

Mam ale zdemontowałem bo z tego co pamietam to nie wpływało to na wysokość podnoszenia a zdaje się ze nawet pogarszało.

Patrząc na kąt górnego łącznika na zdjęciu, raczej podnosiło koniec pługa wyżej. 

Pewnie nie bez powodu to przedłużenie było przy tym pługu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez dawidosos11
      Witam serdecznie czy ma ktoś na sprzedaż trzymanie wieży do pługu huard470 
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj