SoLo97

Miarka oleju hydraulicznego

Polecane posty

SoLo97    0

Gdzie w modelu ciągnika ze zdjęcia znajduje się miarka oleju hydraulicznego? Mam problem z podnoszeniem oraz skręcaniem (wspomaganie na orbitrolu) i nie wiem czy przyczyną jest zbyt niski stan oleju czy przyczyny szukać gdzieś indziej.

IMG_20230908_095346.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SoLo97    0

U mnie ciut inaczej to wygląda, nie ma tej śruby zaznaczonej na zdjęciu. A to zdjęcie z prawej strony to w którym miejscu? Gdzie jest taki bagnet?

IMG_20230908_185908.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    598

Być może foto dotyczy miarki w silniku. A skoro nie ma miarki do poziomu oleju w skrzyni, moście to szukałaby śruby kontrolnej na podobnej wysokości . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    598

Szukaj po prawej stronie w rejonie pedału hamulca, korek ( prawdopodobnie z łbem kwadratowym ). Foto z instrukcji jest błędne - stanowi lustrzane odbicie i złudzenie , że jest to nie prawa a lewa strona. 

Screenshot_20230908-205337~2.png

Linki na dole , podzielone na dwie części, dotyczy modelu 551, skrzynia taka sama 12+3 , silnik nieco inny.

https://www.landtreff.de/betriebsanleitung-renault-551-551-4-t41401.html

 

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SoLo97    0

Znalazłem korek, odkręciłem i olej leci więc poziom oleju jest w porządku, tak? 

Gdzie zatem szukać przyczyny, że ciągnik słabo podnosi i skręca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez traktorzystaJakub7211
      Witam. Mam problem z półbiegami w renault Ares 710. Mianowicie ciągnik sam sobie zmienia półbiegi, czasem nie chce przerzucić półbiegu tylko musi się chwilę zastanowić, po czym zmieni na dwa półbiegi w dół lub w góre i po chwili zmieni na zadany pół bieg. Nie raz sam z siebie ni z tąd ni zowąd zmieni półbieg (zbije w dół po chwili wrzuci do góry lub na odwrót) Czym może być to spowodowane? Dodam jeszcze że nie raz fiksuje licznik na przykład jade z prędkością 8km po czym licznik  zaczyna wskazywać różne prędkości, dochodzących nawet do 80km/ha, czujnik prędkości napewno działa dobrze ponieważ nie wyłącza przy tym napędu. O co może chodzić z tym wszystkim? Domyślam się że coś z elektryką ale od czego zacząć? Sterowniki?  instalacja?
    • Przez Domek96
      Witam rozleciało mi się łożysko zwrotnicy renault75.14 nie mam numerów jakie łożysko tam powinno być może ktoś wie
    • Przez PiterParker
      Mam wyciek oleju że skrzyni a dokładnie jest pod skrzynią dekiel przykręcany na 4 śruby w który wchodzi rura ciągnące się po dole skrzyni w stronę mostu. W tym dekielku jest otwór i wystaje zawleczka. Po zawleczcze co jakiś czas spływa kropla oleju. Jest to malutki wyciek ale po dłuższym postoju ciągnika w jednym miejscu zauważalna jest plamka na betonie czy kostce. Czy ktoś orientuje się do czego jest w/w zawleczka ? Jak się do tego dobrać?   

    • Przez kuchar0071
      Witam
       
      Jesłi ktos ma podobny ciagnik i wie do czego kazdan lampka jest przypisana i co ona oznacza bede wdzieczny za opisanie lub wysłanie instrukci serwisowej lub obsługii
       
      adamkucharskiair@gmail.com

    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj