Nowy81

Nowy zawór problem z obrotem w jedną stronę- Pilne :).

Polecane posty

Nowy81    69

Mam pytanie właśnie zainstalowałem zawór w pługu.
I mam problem. W jedną stronę pług obraca i jest ok. w drugą stronę pług obraca ale nie zatrzymuje się do pozycji pracy (nie blokuje automatycznie ) tylko zaraz obraca w drugą stronę.

By obracać trzymam dżwignię w ciągniku jak zablokuje to puszczam.
Co jest nie tak?

tłok pług.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz musisz podregulować pod tą śrubą na klucz 13 mm 

ja miałem tak ze musiałem założyć zawór odwrotnie jak na schemacie bo tak to stawał w połowie a jak dałem odwrotnie to jest dobrze     

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Dzwonił Pan z sklepu i mówił że raczej zawór sprawny i żeby nie grzebać przy nim. Kazał mi pierw sprawdzić czy tłok cały się wysuwa przy obrocie ....🙄

Sprawdziłem ta sytuacja jest jak tłok się chowa.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

A wcześniej miałeś jakiś zawór przy tym siłowniku? Te kostki do siłownika obrotu tak działają, że tłoczysko ma się wsunąć do końca i wysunąć podczas trzymania dźwigni... Co to za pług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Tak miałem dość prosta była tylko nie wiem co dokładnie tam było gdyż zostały tylko kawałki i opiłki.

Pług frost.

No do końca lecz na każdym pługu jest regulacja kąta przechyłu (czy jak to nazywają) i jak się da tą regulację od max do minimum to jest z 7cm (może nawet 10cm) różnicy na na wysuwie w suwie tłoka, czyli tak to końca samego, to nie może być gdyż regulacja by nie działała.

U mnie nie działa na w suwie, wczoraj skręciłem tą regulację  pochyłu tłok chyba cały się schował i również nie działa.

Wczoraj już Pan nie odebrał było po 15stej.

A czy bez kostki plug obrócę? Nie uszkodzę nic w ciągniku?

Stara kostka w jedną stronę obraca w drugą pług w połowie się zatrzymuje po chwili rusza i jest ok. Coś tam ją regenerowałem ale nie jest tak jak być powinno,szarpie to ciągnikiem.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Obrócisz bez kostki, wystarczy dźwignie hydrauliki dać w drugą stronę w momencie przejścia pługa za połowę przy obrocie-trzeba to wyczuć nie za wcześnie nie za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
52 minuty temu, Nowy81 napisał:

A czy bez kostki plug obrócę? Nie uszkodzę nic w ciągniku?

Ja bez kostki w sposób opisany wyżej obracałem kilka lat , zanim doszedłem dlaczego kostka nie obraca, dzień przed sprzedażą pługa😆.Nic nie uszkodzisz.

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4pakplus    23

Jak mówisz, że ze starej kostki zostały się opiłki to może: uszczelniacze w siłowniku padły.

Albo nieodpowiedni zawór do siłownika - "średnica tłoka siłownika obrotu 60-80mm (nie mylić ze średnicą tłoczyska - czyli elementu który wysuwa się z siłownika)"

Albo jak kolega wyżej pisał, spróbuj założyć go odwrotnie, bo o ile się nie myle to u ciebie tłoczysko najpierw musi się wysunąć i w połowie obrotu zacząć wsuwać.

Albo coś z olejem. Miałem kabaret w grudniu - pług stawał w połowie, dopiero jak się rozgrzał (palnikiem kostke podgrzewałem) zaczął się obracać. U mnie był za gęsty, u ciebie może za rzadki.

Edytowano przez 4pakplus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69
3 godziny temu, witejus napisał:

Ja bez kostki w sposób opisany wyżej obracałem kilka lat , zanim doszedłem dlaczego kostka nie obraca, dzień przed sprzedażą pługa😆.Nic nie uszkodzisz.

I dla czego kostka nie obracała?

Obrócę ten zawór i póki co jadę orać....

Średnicę mierzyłem i zakupiłem

Zawór hydrauliczny przeznaczony jest do siłowników o średnicy cylindra 60-80mm (średnica zew. 70-100mm) , w pługach obrotowych 2, 3 oraz 4 skibowych.

srednica tłoka 100mm

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 godzinę temu, Nowy81 napisał:

I dla czego kostka nie obracała?

Śrubka do regulacji szybkości obrotu była całkiem wkręcona🥴😬, widocznie któryś z poprzednich właścicieli dokręcił ją do oporu z niewiadomego powodu.

Dnia 24.08.2023 o 21:04, przybyslawice5211 napisał:

ja miałem tak ze musiałem założyć zawór odwrotnie jak na schemacie

 W jakim sensie odwrotnie? zamieniałeś węże zasilające miejscami czy podłączałeś zasilanie w miejsce wyjścia do siłownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Zamieniłem zawór i teraz w drugą stonę nie zatrzymuje się ...

Węże też zmieniałem nic nie daje. Samych przewodów nie podłączę na dziś bo nie mam redukcji...

Ładnie wolno obraca ale z felerem

Olej też nie to, bo zimny czy rozgrzany tak samo robi.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, witejus napisał:

Śrubka do regulacji szybkości obrotu była całkiem wkręcona🥴😬, widocznie któryś z poprzednich właścicieli dokręcił ją do oporu z niewiadomego powodu.

 W jakim sensie odwrotnie? zamieniałeś węże zasilające miejscami czy podłączałeś zasilanie w miejsce wyjścia do siłownika.

Zamieniłem wyjścia miedzy siłownikiem a kostką i pomogło bo się pług zatrzymywał w połowie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
7 godzin temu, przybyslawice5211 napisał:

Zamieniłem wyjścia miedzy siłownikiem a kostką i pomogło

Ja też próbowałem zakładać taki zawór do tego mojego byłego pługa i nic nie dawała zamiana wejść, wyjść, co gorsza jak obracał to zatrzymał się pług w poziomie i ani w jedną ani w drugą i do tego nie zeszło ciśnienie z węża od kostki do siłownika, jak popuściłem nakrętkę to szczęście że olej nie wytrysnął mi w twarz lub rękę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj