logan3512

Ustawienie miodowego bizona

Polecane posty

logan3512    140

Kupiłem miodowego bizona i trochę mi gubi pszenżyto, pszenicę a najbardziej owies tyłem . Śruba od skali wiatru jest urwana no to płaskownik od wiatru jest mniej więcej w pionie, sita górne mniej więcej 8 ,9mm dolne około 15mm przesłony tak jak widać. Między dolnym a górnym sitem jest blacha tam niżej nie wiem czy to ktoś może to dorobił czy te tak miały. Zależy mi żeby zebrać jak najwięcej ziarna bo to na pasze dla swojego bydła więcej mniej ważna jest czystość ale i w zbiorniku jest liczyć czyste zboże . Jadę wolno.

IMG_20230814_094550.jpg

IMG_20230814_094856.jpg

IMG_20230814_094649.jpg

Sito górne i dolne obroty silnika 2100 a obroty młocarni 900 ale nie wiem czy to to

IMG_20230814_094709.jpg

IMG_20230814_094800.jpg

Edytowano przez logan3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Górne sito tak żeby ziarno z plewą wpadło, dolne tak żeby wpadło samo ziarno. Jak masz czyste ziarno w zbiorniku to zwalniasz wiatry do momentu aż zacznie wpadać plewa do zbiornika. Tyle w temacie

Po zdjęciach widać że górne sito przymknięte bardziej a dolne otwarte mocniej jak górne, ma być na odwrót.

Edytowano przez Michał88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

ogólnie miodowych bizonów było mniej niż czerwonych, nie wiem czy wielu się znajdzie żeby podpowiedzieć Ci co zrobić🤔 ale i tak myślę że najgorzej mają Ci co mieli sraczkoburaczkowe bizony bo tych chyba było najmniej i te też nie wiadomo jak ustawić...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
56 minut temu, Michał88 napisał:

 

Po zdjęciach widać że górne sito przymknięte bardziej a dolne otwarte mocniej jak górne, ma być na odwrót.

Dodatkowo wskazana jest wymiana końcowego fragmentu górnego sita " tarki " na żaluzję, bo po części jest to sprawca gubienia ziarna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju7084    4

co ma kolor do ustawień?

 

2 godziny temu, Michał88 napisał:

Górne sito tak żeby ziarno z plewą wpadło, dolne tak żeby wpadło samo ziarno. Jak masz czyste ziarno w zbiorniku to zwalniasz wiatry do momentu aż zacznie wpadać plewa do zbiornika. Tyle w temacie

Po zdjęciach widać że górne sito przymknięte bardziej a dolne otwarte mocniej jak górne, ma być na odwrót.

na odrót -tak jak podpowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

No właśnie kolor nic nie zmienia malowali jaka mieli farbe,  czasem kombajn inny kolor niz heder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Dziś przestawiłem górne trochę bardziej otworzyłem a dolne przymknąłem ale nie za mocno i firma przesłonę przymknąłem na pół i wiatr zmniejszyłem o 5 obrotów . Trochę brudnawe w zbiorniku przenżyto na 6 klasie z tyłu jak rękę podstawić to co i rusz ziarnko wpadło to chyba mogło być. Druga sprawa to do ilu ciśnienie w silniku może spaść bo dziś jak się rozgrzał to było trochę poniżej 2 atm i zatrzymałem się żeby ostygł trochę chłodnice omiotłem i zrobiłem dwa przejazdy to trochę było więcej niż 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Adammmmm
      Witam jak w temacie mam problem z mocarnia a mianowicie słabnie przy koszeniu gęstego zborza nawet na najwolniejszej jeździe wymieniłem pas od strony podajników i dalej to samo może ktoś coś podpowie . 
       
    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj