MarcinVp3

Pęknięty blok Bizon sw400

Polecane posty

MarcinVp3    1

Witam pękł mi blok w sw400 oczywiście za pompą wtryskową co zrobić tak żeby było na szybko bo żniwa nie daleko drugi motor??? i w oleju była woda bo śmietana w całym silniku. W tamtym roku przegrzałem go i zaczął odmą dymić i wody ubywało ale dokończyłem żniwa i chodził do końca i teraz dałem głowicę do planowania i sprawdzenia uszczelka była ruszona. Złożyłem nalałem wody i cieknie 

Edytowano przez MarcinVp3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637
9 godzin temu, MarcinVp3 napisał:

Witam pękł mi blok w sw400 oczywiście za pompą wtryskową co zrobić tak żeby było na szybko bo żniwa nie daleko drugi motor??? i w oleju była woda bo śmietana w całym silniku. W tamtym roku przegrzałem go i zaczął odmą dymić i wody ubywało ale dokończyłem żniwa i chodził do końca i teraz dałem głowicę do planowania i sprawdzenia uszczelka była ruszona. Złożyłem nalałem wody i cieknie 

szybko się za robotę zabrałeś......

 

 

robiłeś głowicę, nie ruszałeś bloku i cieknie - skąd zdziwienie?

Ja bym się bał robić tym żniwa. Jeśli nie chcesz wymieniać teraz to chociaż miej jakiś silnik na zapas. Ten padnie to w żniwa podmienisz, jak ten żniwa jakoś przetrwa to ze spokojem wymienisz sobie na jesień.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
9 godzin temu, MarcinVp3 napisał:

Witam pękł mi blok w sw400 oczywiście za pompą wtryskową

Nie da się zakleić , pospawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45

Sprzedam Ci zatarty silnik, stoi któryś rok w garażu

Sprzedam Ci zatarty silnik, stoi któryś rok w garażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinVp3    1

Całą zimę mnie nie było wiosna to siewy/opryski remont domu a byłem pewny że uszczelka poszła. Tylko własnie że ten blok pękł a woda była spuszczoną przy około -2 bo wyskoczył przymrozek w nocy a kończylem w pażdzierniku proso 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pękł do środka,na dole to nic nie zrobisz skoro woda w oleju,chyba że głowicawalnieta.

Pęknięcie za pompą to mały pikuś

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6
Dnia 7.07.2023 o 09:23, Bialy8011 napisał:

Sprzedam Ci zatarty silnik, stoi któryś rok w garażu

Sprzedam Ci zatarty silnik, stoi któryś rok w garażu

A gdzie Kolega z tym silnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4
Dnia 7.07.2023 o 08:12, witejus napisał:
Dnia 7.07.2023 o 19:55, zmechanizowany napisał:

Jak pękł do środka,na dole to nic nie zrobisz skoro woda w oleju,chyba że głowicawalnieta.

Pęknięcie za pompą to mały pikuś

 

Otóż to za pompa nawiercic końce pęknięcia by dalej nie szło ładnie wyczyścić kleje cx80 i pozniej jak pójdzie w pole to uszczelniacz do chłodnicy i powinno śmigać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj