Grandzik

Melioracja nie sciaga wody

Polecane posty

Grandzik    89

Problem z melioracja.Latem robiona.Spadek dosc spory golym okiem widac.Rurka 50 w otulinie i nic wody nie sciaga.Jak bylo rozlewisko na polu tak jest.Nie mam pojecia co moze byc przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    445

A rurką coś płynie i jest rozlewisko? 

Czy nie płynie nic rurką i jest rozlewisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    10

Mile widziane by były jakieś fotki ;) Wiesz oko ludzkie jest czasem złudne i nie zawsze ten spadek jest jak się wydaje ;) Do tego dochodzi jaka klasa ziemi , jak głęboko jest rurka jaki materiał agrowłókniny na rurce , jaki odpływ . Podejrzewam , ze drenaż był zakładany maszynowo skoro rurka 50 w otulinie ;) I tutaj mnie zastanawia jak wiedziałeś , że masz mokradła czyli jezioro na polu to czemu nie dałeś 100 ??? lub nawet 120 ?? 50 to wykorzystuje się jako sączek boczny moim zdaniem a nie główny no chyba , że to tam odcinek 50 m :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

No jak jak na polu woda stoi a w rowie roznica metra

1 minutę temu, kingway napisał:

Mile widziane by były jakieś fotki ;) Wiesz oko ludzkie jest czasem złudne i nie zawsze ten spadek jest jak się wydaje ;) Do tego dochodzi jaka klasa ziemi , jak głęboko jest rurka jaki materiał agrowłókniny na rurce , jaki odpływ . Podejrzewam , ze drenaż był zakładany maszynowo skoro rurka 50 w otulinie ;) I tutaj mnie zastanawia jak wiedziałeś , że masz mokradła czyli jezioro na polu to czemu nie dałeś 100 ??? lub nawet 120 ?? 50 to wykorzystuje się jako sączek boczny moim zdaniem a nie główny no chyba , że to tam odcinek 50 m :) 

Zawsze klade 50 i woda zbiega.Jest roznica a to nic. Spadek jest na 100% .Row poglebilismy zeby byl wiekssy.Widac na 100 % bylo ze jest spad.otulina bez problemu przepuszcza wode.Ziemia lekka jakby torf pod spodem biała glina cod takiego.i zero roznica przed zalozeniem melioracji i tera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    10

Czy to było zakładane maszynowo ? I mówisz ze ziemia to ziemia ma strukturę iłowatą ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89
5 minut temu, kingway napisał:

Czy to było zakładane maszynowo ? I mówisz ze ziemia to ziemia ma strukturę iłowatą ??? 

Zwykla koparka.Zawsze tak kopie i jest dobrze a tu nic.Dalej woda na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    10

To dziwna sprawa , ale żeby to ocenić to trzeba by to zobaczyć :/ A swoją drogą jak robisz koparką to dawaj zwykły wąż i słomę , słoma jest o wiele lepsza niż agrowłóknina ;) Zobacz czy woda oddchodzi wrzuć nwm czerwonej cegły skruszonej do węża w rowie i jak wypłynie to znaczy , że wybija z pola woda ;)  

Edytowano przez kingway

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Mam jedną działkę z dołkiem, też woda stała a w rowie prawie sucho. Myślałem że jest ił i nie wsiąka. Po przewierceniu wiertnią spod 30 cm warstwy iłu woda wybija jak ze studni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    248

jak głęboko ta drena leży? dlaczego tylko 50? może dno pod dreną było nierówne i zrobił się syfon. Przy 50 musi być idealnie równe dno. Czym zasypywałes drenę? Ja jak drenuję to staram się zasypywać co około 8-10m kamykiem okrągłym ∅2cm od drenażu aż do powierzchni ziemi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269
54 minuty temu, Grandzik napisał:

No tak do rowu.Ale rurka jest w rowie ponizej lustra wody i nic nie widze

Wejdź w gumowcach do rowu i zamul wodę powyżej dreny. Będzie widać, czy z węża wypływa czysta woda


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89
15 minut temu, kingway napisał:

To dziwna sprawa , ale żeby to ocenić to trzeba by to zobaczyć :/ A swoją drogą jak robisz koparką to dawaj zwykły wąż i słomę , słoma jest o wiele lepsza niż agrowłóknina ;) Zobacz czy woda oddchodzi wrzuć nwm czerwonej cegły skruszonej do węża w rowie i jak wypłynie to znaczy , że wybija z pola woda ;)  

No wlasnie, bardzo dziwne.Nie mam pojecia co moze byc przyczyna

3 minuty temu, bezbarwny napisał:

Wejdź w gumowcach do rowu i zamul wodę powyżej dreny. Będzie widać, czy z węża wypływa czysta woda

Zamulam nic nie widac. Zamulona woda chyba nie bd widac czy cos wyplywa 

4 minuty temu, bronek napisał:

jak głęboko ta drena leży? dlaczego tylko 50? może dno pod dreną było nierówne i zrobił się syfon. Przy 50 musi być idealnie równe dno. Czym zasypywałes drenę? Ja jak drenuję to staram się zasypywać co około 8-10m kamykiem okrągłym ∅2cm od drenażu aż do powierzchni ziemi.

Okolo 1m od rowu i jakies 30cm na koncu dzialko.Syfon sie nie zrobil bo nawet te 3 m od rowu woda stoi

Edytowano przez Grandzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

A czego ty oczekujesz od ludzi tu z forum??? Przyjechać poprawić? Odetkać? może zakopać rure o większej średnicy bo ta nie daje rady? Rusz głową sam a nie zakładasz debilne tematy z których nic nie wynika  To forum jak widac sięga dna a nawet czasem mułu

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89
1 minutę temu, Karol445 napisał:

A czego ty oczekujesz od ludzi tu z forum??? Przyjechać poprawić? Odetkać? może zakopać rure o większej średnicy bo ta nie daje rady? Rusz głową sam a nie zakładasz debilne tematy z których nic nie wynika  To forum jak widac sięga dna a nawet czasem mułu

 

Jaki debilny temat? Ile robilem melioracje i jest ok. Umiesz czytac? Co mam odetkac durniu skoro rurka w wodzie.Skarpa sie osuwa.Co wejde to sie topie.Zawsze zakladalem 50 i woda idzie.Nie masz nic do powiedzenia do siedz cicho bucu

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89
5 minut temu, Karol445 napisał:

Skoro z ciebie taki fachowiec to czego ty chcesz od prostych rolników baranie???

 

Kiedy napisalem ze jestem fachowcem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89
20 minut temu, Grandzik napisał:

Jaki debilny temat? Ile robilem melioracje i jest ok. Umiesz czytac? Co mam odetkac durniu skoro rurka w wodzie.Skarpa sie osuwa.Co wejde to sie topie.Zawsze zakladalem 50 i woda idzie.Nie masz nic do powiedzenia do siedz cicho bucu

Z tekstu wynika że nie pierwszy raz to robisz więc chyba juz cos wiesz na ten temat

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89
Przed chwilą, Karol445 napisał:

Z tekstu wynika że nie pierwszy raz to robisz więc chyba juz cos wiesz na ten temat

 

No tak.Zrobilem teraz i nie mam pojecia czemu woda dalej na polu stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89
Przed chwilą, Delbeta napisał:

Sprawdź czy rura w otulinie jest dziurkowana bo może jest coś nie tak z nią. 

Otulina sam oplatalem.Rura jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89
6 minut temu, Buszmen11 napisał:

No to albo się wyrównało lustro w polu z rowem albo coś ze spadkiem jest nie tak

Wlasnie nie wyrownalo.Jest duza roznica v w rowie a co na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj