yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Piffpaff    358

@tomek masz racje, co z tego że sloma zielona jak klos już dawko suchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    114

U mnie avenue bardzo schorowana, jeszcze przy t2 było zielono ale potem okrutnie pożółkła, nie wiem może to fitotoksyczność inne odmiany ok.. Natomiast pszenice w okolicy z pięknych robią się paskudne - zwłaszcza te po kukurydzy. Od samej wiosny na glinkach było widać pojasnienia ale w "normalnej" skali, jednak po tych chłodach wyszły takie ciapki na polach jakby ufo lądowało, co więcej nawet na pszenicach po rzepakach pięknych wcześnie sianych to samo.  Na późnych pszenicach placami 15 cm wysokości i kłos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718

Mało tego takie zielone często trudno się wymłaca bo ciężko plewę oddzielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Pszenica w fazie liścia flagowego i gdzieniegdzie wychodzące pierwsze kłosy. Zabieg T2 (tebu+azoksy+protio) nie zrobi krzywdy pojawiającym się kłosom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    23
51 minut temu, Piffpaff napisał:

@tomek masz racje, co z tego że sloma zielona jak klos już dawko suchy

W te upały, suszę są co roku wy mówicie o słomie zielonej. Ciekawe. Chyba na polach nawadnianych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718

Bez nawadniania, nie wszędzie jest susza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    497
Napisano (edytowany)
33 minuty temu, Fugeo napisał:

Pszenica w fazie liścia flagowego i gdzieniegdzie wychodzące pierwsze kłosy. Zabieg T2 (tebu+azoksy+protio) nie zrobi krzywdy pojawiającym się kłosom?

A jakom krzywdę by miało zrobić? Co do tam powyżej to właśnie jak powinno być dobrze jak kłos pierwszy dojrzewa a później słoma czy na odwrót? Jak to jest ? 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1499
Napisano (edytowany)

robicie t2 przy tych zimnych nocach?, po rzepaku liść jest pełny po qq dopiero wychodzi. W poniedziałek rano mówią -3, dziś noc ma być ciepła 9-10 stopni ale potem 4 noce zimne i możliwymi przymrozkami  i nie wiem co robić. Po qq na pewno bym nie pryskał tylko ta po rzepaku.

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    32

u mnie ma być 3/4 na plusie w nocy i tez sie zastanawiam czy to na t2 nie za zimno. z drugiej strony boje sie ze kłos mi wyjdzie i bedę miał złe środki...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2295
Napisano (edytowany)
25 minut temu, Wpaw napisał:

W te upały, suszę są co roku wy mówicie o słomie zielonej. Ciekawe. Chyba na polach nawadnianych. 

Roślina szybciej wilgoc odda jak np spadnie jakiś deszcz i potem słońce. 

Jak smali to czasami jest tak ze nasiona wogole wilgotności nie zrzucają. 

Jak nie pada to chyba bezsensu pryskać przy ewentualnych przymrozkach. U mnie miało być min 2, a miejscami pokazało - 5

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1328

Zimno tam macie. A co do suszy, chyba ten sposób na duży azot przed zimą to będzie dobry plan, bo widze co roku sraczka a tak bym siedział i se dłubał w nosie jak ten mój znajomy. W nocy może i zimno, ale u nas 7- 8 na plusie,   w dzień 18, więc jadę T2 i nie czekam. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    23
Napisano (edytowany)

Też nie wiem co robić. Dziś w nocy 8 a jutro 1 pokazuje. Jechać t2 czy czekać? Doradzcie coś 

Edytowano przez Wpaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9031
47 minut temu, Tigon napisał:

robicie t2 przy tych zimnych nocach?, po rzepaku liść jest pełny po qq dopiero wychodzi. W poniedziałek rano mówią -3, dziś noc ma być ciepła 9-10 stopni ale potem 4 noce zimne i możliwymi przymrozkami  i nie wiem co robić. Po qq na pewno bym nie pryskał tylko ta po rzepaku.

Wczoraj zrobione t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1551

Ja czekam do wtorku az te przymrozki miną 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    358
Wpaw napisał:

Też nie wiem co robić. Dziś w nocy 8 a jutro 1 pokazuje. Jechać t2 czy czekać? Doradzcie coś 

jeśli pokazuje 1 to może być przy gruncie 0 albo mniej. W jakiej fazie masz pszenicę ze tak się spieszysz? Jak pogoda niepewna to lepiej wstrzymać się 2 -3 dni bo przy chłodnych nocach rośliny nie rosną tak intensywnie więc i faza szybko nie ucieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
7 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Ja w zeszłym roku dałem chyba 0.2 albo 0.3 modanu w tym terminie i mocno przypaliłem pszenicę na jednym kawałku, ziarno było drobne, kłos jakby przypalony ciężko się młóciło, do tego była susza 

Sam Modan nie przypala roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    23
41 minut temu, Piffpaff napisał:

jeśli pokazuje 1 to może być przy gruncie 0 albo mniej. W jakiej fazie masz pszenicę ze tak się spieszysz? Jak pogoda niepewna to lepiej wstrzymać się 2 -3 dni bo przy chłodnych nocach rośliny nie rosną tak intensywnie więc i faza szybko nie ucieka

Z pszenicą mogę się wstrzymać do wtorku. Ale pszenzyto by pasowało na wczoraj. Widać ości, a miejscami kłos wychodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718

Gdzie te przymrozki? 

Szukałem ( może słabo ) ale nigdzie nie mogę znaleźć info odnośnie skuteczności fungicydów w odniesieniu do temperatury po zabiegu. Podana jest tylko podczas zabiegu. 

Ja czekam na rozwinięcie liścia flagowego więc jeszcze chwila, póki co jeden na wierzchu drugi dopiero parę cm wystaje 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz13_05    0

Pszenica liść flagowy

Oprysk Priaxor 1l, 150 g protiokonazol, 6 kg siarczan magnezu. Mogę dodać do tego 0.4 l starane 330 na poprawkę chabra ? 

Tak żeby dwa razy nie gonić z opryskiwaczem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    358

nie kombinuj bo przypalisz, jest sucho rośliny w stresie a ty chcesz robić mieszankę wybuchową! Ale twoje pole twoja decyzja

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1499
Napisano (edytowany)
25 minut temu, akmaly napisał:

Gdzie te przymrozki? 

Szukałem ( może słabo ) ale nigdzie nie mogę znaleźć info odnośnie skuteczności fungicydów w odniesieniu do temperatury po zabiegu. Podana jest tylko podczas zabiegu. 

Ja czekam na rozwinięcie liścia flagowego więc jeszcze chwila, póki co jeden na wierzchu drugi dopiero parę cm wystaje 

Ventusky zmień na temp przy gruncie, IMGW agro.

 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz13_05    0
21 minut temu, Piffpaff napisał:

nie kombinuj bo przypalisz, jest sucho rośliny w stresie a ty chcesz robić mieszankę wybuchową! Ale twoje pole twoja decyzja

Starane prysne po deszczach, masz rację.. 

Z grzybowka też polecasz się wstrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
34 minuty temu, lukasz13_05 napisał:

Pszenica liść flagowy

Oprysk Priaxor 1l, 150 g protiokonazol, 6 kg siarczan magnezu. Mogę dodać do tego 0.4 l starane 330 na poprawkę chabra ? 

Tak żeby dwa razy nie gonić z opryskiwaczem 

O jakiej porze dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    358

jeśli faza ucieka albo widzisz grzyba to trzeba jechać byle nie w pełnym słońcu tylko pod wieczór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez Skalpel13
      Witam opryskał ktoś kiedyś pszenice jara huzarem proszę o opinie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj