yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

alfa    1199
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Rzepski nie moje. Ja żyję z owoców. Ci co mieli termometry w polu mówią o -7, 8 i 9⁰

Na 3,5m w zaciszu było -4,5. Mróz od 23 do 8 w cieniu

To ostro było . U mnie było najmniej 1 na plusie do tej pory teraz jest 0 może -1 lapnie ale od 1 w nocy ma ciepłej być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    480
7 godzin temu, ravoj napisał:

Ja nie wiem, ale wiem że idzie piękny deszczyk, ostatni azot  rozsiany, pomidory kwitną, ziemniaki wczesne na wierzchu, pszenica do cholewki gumowiaka, jest dobrze.

Zastanawiam się tylko czy to dzisiaj rozsiane wystarczy do jakości czy jeszcze po 100kg saletry nie trzeba będzie rozsiać. Wolałbym żeby jednak był to ostatni azot, ale 130 kg N  z wiosny to chyba jednak nie wystarczy na  konsumpcje🤔 na dobry plon wystarczy, bo mam to przetestowane, ale ten dobry plon nie miał zbytnio białka, kurde 

To jak dawki azotu były rozdzielone?? Ile N? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1298
Napisano (edytowany)

40 60 30

40 -  na start bo ładnie pokrzewione i bałem się więcej

60 - przed strzelaniem w źdźbło 

30 - teraz, ale flagowego jeszcze nie widać 

Patrząc na opady i temperaturę to jeszcze ten azot powinien być z dawki drugiej, chyba że pszenica go zeżarła, ale skąd mi to wiedzieć. Powinien też być już dostępny albo się uwalniać azot z resztek fasoli z ubiegłego roku 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matix78    0

Hej, na 2 ha pszenicy muszę zrobić poprawkę na chwasty dwuliścienne. Pszenica ma ok. 40cm 1kolanko jest 4cm nad węzłem krzewienia. Mam środek gold 450 ec i mam pytanie czy już nie za późno na ten środek na etykiecie jest napisane do fazy 1 kolanka. Może ktoś stosował później? Ma ktoś jakieś doświadczenia? A jak nie, to jaki środek polecacie? Podobnie jest pszenżycie ale tego jest nie dużo tylko mały pasek ( brakowało już środka w opryskwiaczu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
11 godzin temu, ravoj napisał:

Ja nie wiem, ale wiem że idzie piękny deszczyk, ostatni azot  rozsiany, pomidory kwitną, ziemniaki wczesne na wierzchu, pszenica do cholewki gumowiaka, jest dobrze.

Zastanawiam się tylko czy to dzisiaj rozsiane wystarczy do jakości czy jeszcze po 100kg saletry nie trzeba będzie rozsiać. Wolałbym żeby jednak był to ostatni azot, ale 130 kg N  z wiosny to chyba jednak nie wystarczy na  konsumpcje🤔 na dobry plon wystarczy, bo mam to przetestowane, ale ten dobry plon nie miał zbytnio białka, kurde 

Możesz i dać 200N, jak za braknie na odpowiednią faze może nie być parametrów. Na saletrze to raczej pewne ze nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
12 godzin temu, GABBER85 napisał:

średnio średnio, a Azoksy bardzo dobrze na ziemniaku sie spisuje

W ziemniaku na co na zaraze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    16
Napisano (edytowany)

Cześć,

Co Waszym zdaniem było by lepsze na T2, Delaro forte czy może Kier 450 SC? Będę robił wyłącznie zabieg T2, bez R2. Ten delaro dla mnie wygląda obiecująco ale spotkałem się z wieloma komentarzami że on się bardziej na T1 nadaje niż na T2. Na T1 poszła dość droga ochrona bo dałem Daxur w ilości 0.8l/ha oraz Unix w ilości 0.8kg/ha. 

Edytowano przez dariusz86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
Napisano (edytowany)
12 godzin temu, ravoj napisał:

U nas było 0 i mam przykryte, wiem że w niektórych miejscach było dużo gorzej, współczuję. 

Czyli masz zgonek dla siebie

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1546
12 minut temu, dariusz86 napisał:

Cześć,

Co Waszym zdaniem było by lepsze na T2, Delaro forte czy może Kier 450 SC? Będę robił wyłącznie zabieg T2, bez R2. Ten delaro dla mnie wygląda obiecująco ale spotkałem się z wieloma komentarzami że on się bardziej na T1 nadaje niż na T2. Na T1 poszła dość droga ochrona bo dałem Daxur w ilości 0.8l/ha oraz Unix w ilości 0.8kg/ha. 

Kto Ci ta t1 układał ? Bo dla mnie bez sensu 

Miało tak pięknie dzisiaj popadać a skończy się jak zwykle na 2mm

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    16
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, XTRO napisał:

Kto Ci ta t1 układał ? Bo dla mnie bez sensu 

Miało tak pięknie dzisiaj popadać a skończy się jak zwykle na 2mm

Sam sobie układałem. Czemu uważasz że bez sensu? Nie bez sensu bo połowę uprawy mam w monokulturze i presja chorób grzybowych jest bardzo duża więc musiałem zastosować coś mocnego. Poza tym zabieg był wykonywany gdy temperatura wynosiła 9 stopni a zdecydowana większość środków działa od 12 w górę i zastosowanie takich substancji to jest dopiero bez sensu. 

Edytowano przez dariusz86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1298
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Możesz i dać 200N, jak za braknie na odpowiednią faze może nie być parametrów. Na saletrze to raczej pewne ze nie. 

Czyli lepiej było dać mocznik?, to prawda,  rozważałem taką opcję ale miałem pod ręką znaczy pod dachem biga saletry, no i poszła saletra, nie miałem zbytnio czasu organizować mocznika na szybko. 

Byłem u kolegi farmero handlarza po mocznik do oprysków i dowiedziałem się że salę teraz po 1500, więc jeszcze po 100 kg na kłos myślę, że pójdzie. Nie wiem jak będzie na żniwa ale teraz różnica między konsumpcją a poszówką jest tego warta. 

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    480
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, ravoj napisał:

40 60 30

40 -  na start bo ładnie pokrzewione i bałem się więcej

60 - przed strzelaniem w źdźbło 

30 - teraz, ale flagowego jeszcze nie widać 

Patrząc na opady i temperaturę to jeszcze ten azot powinien być z dawki drugiej, chyba że pszenica go zeżarła, ale skąd mi to wiedzieć. Powinien też być już dostępny albo się uwalniać azot z resztek fasoli z ubiegłego roku 

A i jeszcze kiedy sypane? U mnie N1 26.02 , N2 16.03 , N3 19.04 faza BBCH37 sypane . U mnie w Saletrze wszystko. 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1546
7 minut temu, dariusz86 napisał:

Sam sobie układałem. Czemu uważasz że bez sensu? Nie bez sensu bo połowę uprawy mam w monokulturze i presja chorób grzybowych jest bardzo duża więc musiałem zastosować coś mocnego. Poza tym zabieg był wykonywany gdy temperatura wynosiła 9 stopni a zdecydowana większość środków działa od 12 w górę i zastosowanie takich substancji to jest dopiero bez sensu. 

Mogłeś do tego dorzucic 0,5 kg unixa i świat i ludzie i ile kasy zostałoby na T2 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    16
Przed chwilą, XTRO napisał:

Mogłeś do tego dorzucic 0,5 kg unixa i świat i ludzie i ile kasy zostałoby na T2 

I tak poniekąd było :). Bo trochę skróciłem swój wpis i napisałem że każdego środka było po 0.8. W rzeczywistości tyle poszło na działki w monokulturze. Tam gdzie miałem pszenicę po ziemniaku, daxur poszedł w ilości ok 0.7l a unix w ilości coś koło 0.6kg/ha. Piszę około bo po prostu dzieliłem to tak, aby wszystko zużyć i nic mi nie zostawało. Fakt faktem było drogo. W przyszłym roku już mi na pewno nic w monokulturze nie wypadnie więc te zabiegi będą mogłby być lżejsze. Natomiast z T2 nie chciałbym przeginać z kosztami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    16
Napisano (edytowany)
9 minut temu, Lukasz21_Lubelskie napisał:

Azoksystrobina + priotiokonazol po 150g i masz zabieg do 100zł

No i właśnie np przy delaro, wychodzi coś w tych pieniądzach bo wyjdzie mi za litr coś koło 120zł. Maksymalna dawka 1.5l/ha. Mi wyszła by ok 1.2l/ha i mam tam wspomniany przez Ciebie protiokonazol, azoksystrobiny nie ma ale jest trifloksystrobina a to ta sama grupa strobiluryn i dodatkowo jest jeszcze spiroksamina. 

Edytowano przez dariusz86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    93

Ja robię na T2 protikon 0.6 + makler 0.6 i mamy bardzo fajny w miarę tani zabieg typu środka Fandango

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2146
12 minut temu, dariusz86 napisał:

No i właśnie np przy delaro, wychodzi coś w tych pieniądzach bo wyjdzie mi za litr coś koło 120zł. Maksymalna dawka 1.5l/ha. Mi wyszła by ok 1.2l/ha i mam tam wspomniany przez Ciebie protiokonazol, azoksystrobiny nie ma ale jest trifloksystrobina a to ta sama grupa strobiluryn i dodatkowo jest jeszcze spiroksamina. 

Tylko na co ta spiroksamina podczas T2?

  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    16
Napisano (edytowany)
5 minut temu, misio3p napisał:

Tylko na co ta spiroksamina podczas T2?

No i właśnie pewnie stąd te opinie, że ten środek bardziej na T1 pasuje niż na T2. Zobaczę, jak niczego sam nie ułożę to może kupię faktycznie tego kiera. On chyba patrząc na skład najbardziej na T2 się nadaje bo ma azoksystrobinę i dwa triazole - difenokonazol oraz tebukonazol. A cenowo wyjdzie mi ok 130zł za hektar więc mieści się w moich widełkach bo nie chcę przekraczaj 150zł za hektar a jeszcze do tego dojdzie jakieś mikro. 

Edytowano przez dariusz86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    16

W jakim sensie zostaw jak jest? Mam nie robić w ogóle zabiegu T2? Rozumiem że straty jakie będę przez to miał, ty mi wyrównasz. Jeśli tak, nie ma sprawy, zgłoszę się. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
48 minut temu, ravoj napisał:

Czyli lepiej było dać mocznik?, to prawda,  rozważałem taką opcję ale miałem pod ręką znaczy pod dachem biga saletry, no i poszła saletra, nie miałem zbytnio czasu organizować mocznika na szybko. 

Byłem u kolegi farmero handlarza po mocznik do oprysków i dowiedziałem się że salę teraz po 1500, więc jeszcze po 100 kg na kłos myślę, że pójdzie. Nie wiem jak będzie na żniwa ale teraz różnica między konsumpcją a poszówką jest tego warta. 

 

Wystarczy że będzie pogoda w normie i cena paszówki i konsumpcji będzie taka sama(zdarzało się to już niejednokrotnie) , teraz różnica jest spora bo żniwa były jakie były i mało kto miał jakościawą , choć wiadomo że lepiej mieć jakościową niż paszową , choć z drugiej strony jak góra powie nie , to i nawet dając 300kg N nie zrobimy jakościowej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Zabieg T1 (duet na start) zrobiony po nocy w ciągu której temperatura spadła do poziomu 1-2 stopni zrobi fito w pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2146

Zrobi to zrobi, po co się przejmować jak i tak już nie dasz rady nic z tym zrobić 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj